Polecamy
Monitor panoramiczny – o czym warto wiedzieć przed zakupem?
Inne

Monitor panoramiczny – o czym warto wiedzieć przed zakupem?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Od wielu lat to laptopy są urządzeniami, które wiodą prym zarówno w przypadku pracy, jak i rozrywki. Zaletą nowoczesnych modeli jest bez wątpienia fakt, że są o wiele lżejsze i łatwo zabrać je ze sobą w podróż. Pomimo ich popularności znaczna część użytkowników w dalszym ciągu korzysta z monitorów, zarówno ze względu na swoją pracę czy też sposób spędzania wolnego czasu. Aktualnie szczególnie popularne stały się monitory panoramiczne. Co warto wiedzieć na ich temat, by mieć pewność, że to odpowiedni monitor do pracy lub rozrywki?

Czym są monitory panoramiczne?

Zacznijmy od początku. Czym właściwie jest monitor panoramiczny i skąd bierze się ta nazwa? To urządzenia o niestandardowych proporcjach, które od klasycznych modeli zdecydowanie różnią się kształtem i rozmiarem. Proporcje takich szerokich monitorów wynoszą nawet 21:9 i obecnie staje się to standardem. Co więcej, sprawiają one, że monitor panoramiczny jest o wiele szerszy niż klasyczny model. Co więcej, tak szeroki obraz to gwarancja znacznie większego pola widzenia, co okazuje się przydatne zarówno w przypadku obowiązków zawodowych, jak i rozrywki.

Monitor panoramiczny – u kogo się sprawdzi?

Niestandardowe wymiary, jak i kształt monitorów panoramicznych sprawiają, że wielu użytkowników może zastanawiać się nad tym, czy jest to właściwy wybór. Zatem u kogo się sprawdzą? To przede wszystkim bardzo dobre rozwiązanie jako monitor do pracy, szczególnie jeśli w przypadku Twojej profesji niezbędny jest multitasking. Monitor panoramiczny z pewnością kojarzy się jako element wyposażenia każdego programisty, grafika czy montażysty i bez wątpienia jest to dla nich dobry wybór. Warto jednak pamiętać, że sprawdzi się również jako monitor do pracy w przypadku wykonywania zwykłej pracy biurowej.

Możliwość podzielenia ekranu na kilka mniejszych elementów, dostęp do kilku aplikacji jednocześnie, możliwość edycji dokumentów lub wyświetlanie obok siebie treści z dwóch różnych źródeł to jego kolejne atuty. Oczywiście szeroki monitor to także dobre rozwiązanie dla fanów gier oraz kina. 

Monitor WQHD Samsung

Niezależnie od tego, czy monitor panoramiczny wykorzystujemy do pracy, czy rozrywki, w obu tych dziedzinach niezbędna jest odpowiednia rozdzielczość, a co za tym idzie – jakość obrazu. Jeśli zależy nam na wyświetlaniu treści o bardzo wysokiej jakości, warto wybrać monitor WQHD, jaki w swojej ofercie posiada marka Samsung. Dzięki temu zyskujesz przydatne narzędzie do pracy i rozrywki. Większa liczba pikseli w przypadku monitora WQHD powoduje, że możesz z dużą dokładnością przyjrzeć się obszerniejszemu fragmentowi strony internetowej bez konieczności ciągłego przewijania ekranu.

Artykuł przygotowany we współpracy z Samsung Polska.

Zdjęcie: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kino domowe – jak je zaaranżować?
Kino domowe – jak je zaaranżować?
Kino domowe to marzenie wielu osób. Jeśli również Ty chcesz posiadać w swoich czterech ścianach sprzęt, który pozwoli Ci na oglądanie filmów w genialnej jakości, z doskonałym obrazem oraz dźwiękiem, to ten artykuł jest dla Ciebie. Podpowiadamy, jak zaaranżować prywatną salę kinową.
Druk 3d – kiedy i gdzie może być przydatny?
Druk 3d – kiedy i gdzie może być przydatny?
Druk 3D to opcja, która otwiera wiele nowych możliwości. W jakich sytuacjach możemy jednak korzystać z pełni jego dobrodziejstwa?
Jak nowoczesne technologie mogą pomóc wytrwać w postanowieniach noworocznych?
Jak nowoczesne technologie mogą pomóc wytrwać w postanowieniach noworocznych?
Postanowienia noworoczne to plany na nadchodzący rok, dotyczące zmian w naszym życiu, które mają sprawić, że nadchodzące 365 dni będzie lepsze niż te, które właśnie mijają. Robimy je zwykle w okolicy Sylwestra i wkraczamy z nimi w Nowy Rok. Niejednokrotnie na liście postanowień noworocznych znajduje się rozwój osobisty.
Ostatnie wpisy