Polecamy
TOP 10 najpopularniejszych filtrów na Instagram
Lifestyle

TOP 10 najpopularniejszych filtrów na Instagram

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwsze skojarzenie z Instagramem? Wyjątkowe fotografie! Bez względu na to, jak interesujący i trafny jest post, jeśli nie towarzyszy mu jasne, chwytliwe zdjęcie, nie zostanie on zauważony. Poniżej lista najpopularniejszych filtrów na Instagram, dzięki którym przeglądanie Twojego profilu będzie czystą przyjemnością!

Instagram to przede wszystkim zdjęcia. Jeszcze jakiś czas temu korzystanie z oferowanych przez aplikację filtrów nie było tak powszechne, jednak teraz staje się to codzienną praktyką, dlatego że oferta stała się niezwykle szeroka.

Aby zdjęcie było miłe dla oczu, wystarczy mądrze używać filtrów. Każdy filtr nadaje zdjęciu specjalny efekt, dzięki któremu staje się ono stylowe i interesujące.

10 najpopularniejszych filtrów na Instagram

0 miejsce: Brak filtru – naturalny wygląd

Jak wspominaliśmy wcześniej, prawie połowa użytkowników Instagrama deklaruje, że nie używa filtrów. W sieci coraz bardziej ceni się naturalny wygląd i realistyczne zdjęcia. Dodatkowo kamery w naszych smartfonach robią fotografie bardzo dobrej jakości. Jeśli chcesz zachować naturalny wygląd zdjęcia, ta opcja jest dla Ciebie.

1 miejsce: Clarendon – wyraźny kontrast

Nadaje zdjęciu nieco cieplejszy odcień. Podkreśla nasycenie i kontrast kolorów. Sprawdzi się, gdy chcesz rozjaśnić jasne i przyciemnić ciemne obszary na fotografii.

2 miejsce: Juno – większe nasycenie kolorów

Zwiększa kontrast i nasycenie kolorów. Dodaje zdjęciu energii przez podkreślenie chłodniejszych odcieni: niebieskiego i zieleni, jednocześnie ociepleniu czerwieni. Idealny, gdy chcesz, żeby Twoje zdjęcie było bardziej żywe i jasne.

3 miejsce: Ludwig – wiecej ciepła

Wydobywa kolor czerwony, a tonuje wszystkie inne: od niebieskiego, przez zieleń, żółcie, aż po różowy. Użyj go, gdy chcesz nadać zdjęciu cieplejszego tonu.

4 miejsce: Earlybird – przyjemna sepia

Filtr podkreśla żółte tony, nadając zdjęciu ciepły, przyjemny odcień. Jeśli chcesz delikatnie zmiękczyć zdjęcie i dodać mu głębi i kontrastu, ten filtr jest dla Ciebie.

5 miejsce: Lark – więcej światła

Nadaje zdjęciu odpowiednią jasność, przy jednoczesnym zachowaniu chłodniejszych tonów. Nieco tłumi czerwień, podkreśla za to błękity i zielenie. Jeśli zależy Ci na spokojniejszym, delikatnie rozmytym wyglądzie zdjęcia, ten filtr jest dla Ciebie. Idealny do zdjęć plenerowych.

6 miejsce: Gingham – subtelny vintage

Delikatne zmniejszenie kontrastu, jasności i nasycenia kolorów sprawia wrażenie zdjęcia w stylu vintage, ale bez zniekształcenia naturalnych kolorów. Jeśli chcesz, aby Twoje zdjęcie wyglądało stylowo, lekko i miękko wybierz właśnie ten filtr.

7 miejsce: Lo-Fi – maksymalne podkreślenie kolorów

Mocno wzmacnia kontrast, nasycenie kolorów i jasność. Zdjęcie traci swój naturalny wygląd, jest bardzo wyraziste, z uwydatnionymi kolorami i konturami.

8 miejsce: Valencia: subtelne ciepło

Nadaje zdjęciu delikatnie stonowany, ciepły i jasny wygląd. Podkreśla żółte tony.

9 miejsce: Aden: łagodne pastele

Delikatnie tłumi najmocniejsze kolory, kierując odcienie w stronę pasteli. Bardziej podświetlone obszary stają się nieco rozmyte. Użyj tego filtru jeśli zależy Ci na uzyskaniu spokojnego wyglądu fotografii, przypominającego chłodniejszy vintage.

10 miejsce: X-Pro II – maksymalna głębia

Filtr, który bardzo przerysowuje oryginalne zdjęcie. Mocno podkreśla kontrast, cienie stają się dużo ciemniejsze, a kolory żywsze. Użyj tego filtru, jeśli chcesz wyraźnie podkreślić swoją fotografię i nie zależy Ci na naturalności.

Zdjęcie główne artykułu: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wycieczka do parku rozrywki – gdzie warto się wybrać?
Wycieczka do parku rozrywki – gdzie warto się wybrać?
Poznaj top 7 parków rozrywki w Polsce, które musisz odwiedzić!
Najnowszy smartwatch Galaxy Watch6 – premiera marki Samsung
Najnowszy smartwatch Galaxy Watch6 – premiera marki Samsung
Monitoruje codzienną aktywność, doskonale służy podczas uprawiania sportu, a dodatkowo pozwala na odczytanie wiadomości tekstowej czy maili.
Jak uniknąć zadłużenia?
Jak uniknąć zadłużenia?
Nie chcesz zaciągać długów? Zobacz, jak tego uniknąć.
Ostatnie wpisy