Polecamy
Yoga w smartfonie – jakie aplikacje są najlepsze do ćwiczeń?
Lifestyle

Yoga w smartfonie – jakie aplikacje są najlepsze do ćwiczeń?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

W Apple Store i Google Play wybór aplikacji do praktyki jogi jest tak wielki, że zwłaszcza początkującą osobę może przytłoczyć. Dlatego na podstawie opinii tysięcy użytkowników, dla wszystkich pasjonatów zdrowej relacji z ciałem, stworzyliśmy przegląd najlepszych jogowych aplikacji.

Joga w smartfonie na co dzień

Joga z zawrotną szybkością podbija serca milionów osób na całym świecie. Nie inaczej jest także w Polsce, gdzie od paru lat jak grzyby po deszczu pojawiają się szkoły jogi i warsztaty. Ten rodzaj aktywności może być przydatnym sposobem na pogłębianie relacji ze swoim ciałem i umysłem, a także metodą na dążenie do sprawności i uważności. Mimo iż opanowanie jogi zajmuje niemało czasu, jest to również jedna z najskuteczniejszych dyscyplin fizycznych, wspomagających dobrostan psychiczny. Chcąc praktykować jogę nie tylko w specjalnych salach do ćwiczeń, a w domowym zaciszu, do wyboru mamy wiele aplikacji mobilnych, które mają na celu ułatwić nam to zadanie. Które z nich są najlepsze i w które warto zainwestować swoje pieniądze?

1. Yoga For Beginners

Jest to jedna z najwyżej ocenianych aplikacji do jogi, szczególnie dla osób początkujących. Wszystkie zajęcia są bezpłatne i możemy wybierać spośród opcji, które odpowiadają naszym konkretnym celom, od relaksacyjnej jogi przed snem, aż po zajęcia mające na celu wzmocnienie i poprawę elastyczności.

2. Down Dog

Down Dog to aplikacja, która zapewnia uczucie brania udziału w spersonalizowanej sesji, bez konieczności wychodzenia z domu. Pozwala dostosować zajęcia do indywidualnego poziomu skupienia. W jej przypadku nie ma także mowy o rutynie i znudzeniu, ponieważ zapewnia ponad 60 000 różnych konfiguracji, dzięki czemu umożliwia naprawdę głęboką eksplorację tematu. Takie bogactwo możliwości nie jest dostępne za darmo – miesięczny koszt to około 30 zł.

3. Glo

To jedna z najwyżej ocenianych aplikacji do jogi. Glo oferuje swoim użytkownikom ponad 4000 zajęć prowadzonych przez światowej klasy nauczycieli, którzy mają doświadczenie w zakresie różnych praktyk takich jak ashtanga, vinyasa flow, joga partnerska, medytacja i nie tylko. Decydując się na korzystanie z niej, decydujemy się więc de facto na członkostwo w bardzo elitarnej i profesjonalnej szkole jogi. Dla początkujących dostępny jest dwutygodniowy, bezpłatny okres próbny, ale po jego zakończeniu za aplikację będziemy musieli zapłacić i to wcale nie mało, bo 60 zł miesięcznie.

4. Pocket Yoga

Niezastąpiona aplikacja dla joginów. Pocket Yoga to mobilny instruktor jogi, z którego mogą skorzystać zarówno początkujący, jak i doświadczeni praktycy. Aplikacja oferuje zajęcia na wszystkich, zróżnicowanych poziomach i do działania nie wymaga żadnej łączności sieciowej. Wielkim bonusem jest także obszerny słownik dotyczący konkretnych póz wraz z ilustracjami pokazującymi prawidłową postawę i jej wyrównanie. Cena również jest zachęcająca, ponieważ płacimy jednorazowo za pobranie programu.

5. Gaia

Szukając najlepszej aplikacji do jogi, która równocześnie będzie kładła większy nacisk na kwestie medytacji i uważności, Gaia jest tą jedyną. W jej ramach znajdziemy ponad 8000 filmów i oryginalne programy, które z sukcesem łączą jogę, medytację i duchowość, aby zapewnić użytkownikowi holistyczne podejście do praktyki uzdrawiania ciała i umysłu. Pierwszy tydzień twórcy oferują nam za darmo, a po okresie próbnym jej koszt to niecałe 50 zł miesięcznie.

Zdjęcie główne: Li Sun/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Systemy POS: Kluczowe cechy i korzyści dla Twojego sklepu detalicznego
Systemy POS: Kluczowe cechy i korzyści dla Twojego sklepu detalicznego
W tym artykule przyjrzymy się bliżej systemom POS, omawiając ich kluczowe cechy i korzyści, jakie mogą przynieść Twojemu sklepowi detalicznemu.
Gdzie zorganizować event firmowy?
Gdzie zorganizować event firmowy?
Nie masz pomysłu na event firmowy? Podpowiadamy, w jakich miejscach możesz zorganizować udaną imprezę firmową, z której będą zadowoleni zarówno pracownicy firmy, jak i zaproszeni goście.
Jak reklamować firmę w internecie?
Jak reklamować firmę w internecie?
Jak odpowiednio podejść do tego tematu?
Ostatnie wpisy