Polecamy
Yoga w smartfonie – jakie aplikacje są najlepsze do ćwiczeń?
Lifestyle

Yoga w smartfonie – jakie aplikacje są najlepsze do ćwiczeń?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

W Apple Store i Google Play wybór aplikacji do praktyki jogi jest tak wielki, że zwłaszcza początkującą osobę może przytłoczyć. Dlatego na podstawie opinii tysięcy użytkowników, dla wszystkich pasjonatów zdrowej relacji z ciałem, stworzyliśmy przegląd najlepszych jogowych aplikacji.

Joga w smartfonie na co dzień

Joga z zawrotną szybkością podbija serca milionów osób na całym świecie. Nie inaczej jest także w Polsce, gdzie od paru lat jak grzyby po deszczu pojawiają się szkoły jogi i warsztaty. Ten rodzaj aktywności może być przydatnym sposobem na pogłębianie relacji ze swoim ciałem i umysłem, a także metodą na dążenie do sprawności i uważności. Mimo iż opanowanie jogi zajmuje niemało czasu, jest to również jedna z najskuteczniejszych dyscyplin fizycznych, wspomagających dobrostan psychiczny. Chcąc praktykować jogę nie tylko w specjalnych salach do ćwiczeń, a w domowym zaciszu, do wyboru mamy wiele aplikacji mobilnych, które mają na celu ułatwić nam to zadanie. Które z nich są najlepsze i w które warto zainwestować swoje pieniądze?

1. Yoga For Beginners

Jest to jedna z najwyżej ocenianych aplikacji do jogi, szczególnie dla osób początkujących. Wszystkie zajęcia są bezpłatne i możemy wybierać spośród opcji, które odpowiadają naszym konkretnym celom, od relaksacyjnej jogi przed snem, aż po zajęcia mające na celu wzmocnienie i poprawę elastyczności.

2. Down Dog

Down Dog to aplikacja, która zapewnia uczucie brania udziału w spersonalizowanej sesji, bez konieczności wychodzenia z domu. Pozwala dostosować zajęcia do indywidualnego poziomu skupienia. W jej przypadku nie ma także mowy o rutynie i znudzeniu, ponieważ zapewnia ponad 60 000 różnych konfiguracji, dzięki czemu umożliwia naprawdę głęboką eksplorację tematu. Takie bogactwo możliwości nie jest dostępne za darmo – miesięczny koszt to około 30 zł.

3. Glo

To jedna z najwyżej ocenianych aplikacji do jogi. Glo oferuje swoim użytkownikom ponad 4000 zajęć prowadzonych przez światowej klasy nauczycieli, którzy mają doświadczenie w zakresie różnych praktyk takich jak ashtanga, vinyasa flow, joga partnerska, medytacja i nie tylko. Decydując się na korzystanie z niej, decydujemy się więc de facto na członkostwo w bardzo elitarnej i profesjonalnej szkole jogi. Dla początkujących dostępny jest dwutygodniowy, bezpłatny okres próbny, ale po jego zakończeniu za aplikację będziemy musieli zapłacić i to wcale nie mało, bo 60 zł miesięcznie.

4. Pocket Yoga

Niezastąpiona aplikacja dla joginów. Pocket Yoga to mobilny instruktor jogi, z którego mogą skorzystać zarówno początkujący, jak i doświadczeni praktycy. Aplikacja oferuje zajęcia na wszystkich, zróżnicowanych poziomach i do działania nie wymaga żadnej łączności sieciowej. Wielkim bonusem jest także obszerny słownik dotyczący konkretnych póz wraz z ilustracjami pokazującymi prawidłową postawę i jej wyrównanie. Cena również jest zachęcająca, ponieważ płacimy jednorazowo za pobranie programu.

5. Gaia

Szukając najlepszej aplikacji do jogi, która równocześnie będzie kładła większy nacisk na kwestie medytacji i uważności, Gaia jest tą jedyną. W jej ramach znajdziemy ponad 8000 filmów i oryginalne programy, które z sukcesem łączą jogę, medytację i duchowość, aby zapewnić użytkownikowi holistyczne podejście do praktyki uzdrawiania ciała i umysłu. Pierwszy tydzień twórcy oferują nam za darmo, a po okresie próbnym jej koszt to niecałe 50 zł miesięcznie.

Zdjęcie główne: Li Sun/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zaaranżować biuro w domu?
Jak zaaranżować biuro w domu?
Praca z domu ma swoje plusy, jednak jednym z jej największych wad, jest konieczność stworzenia w domu biura. Podpowiadamy, jak komfortowo zaaranżować przestrzeń do pracy zdalnej.
Gościnność jako najważniejsza zasada budowania udanego biznesu
Gościnność jako najważniejsza zasada budowania udanego biznesu
W dzisiejszym konkurencyjnym świecie biznesu, gdzie klienci mają wiele opcji do wyboru, gościnność staje się nieodzowną cechą, która wyróżnia firmy na rynku.
Jak chronić kable przed uszkodzeniem?
Jak chronić kable przed uszkodzeniem?
Kable to już nieodłączny element otoczenia praktycznie w każdym miejscu. Mamy z nimi do czynienia na co dzień, jednak nie zawsze wiemy, jak o nie dbać. Podpowiadamy, w jaki sposób chronić przewody przed uszkodzeniem.
Ostatnie wpisy