Polecamy
Jakie kanały na YouTube o przedsiębiorczości dla kobiet warto oglądać?
Rozwój osobisty

Jakie kanały na YouTube o przedsiębiorczości dla kobiet warto oglądać?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Planujesz otworzyć własną działalność? A może już jesteś przedsiębiorczynią? Bez względu na to, do którego miejsca już dotarłaś, na pewno wiesz, że ciągły rozwój osobisty pomoże Ci osiągnąć kolejne cele. Jeśli szukasz darmowych źródeł informacji i inspiracji, które ułatwią prowadzenie własnego biznesu, zajrzyj na YouTube. Znajdziesz tam mnóstwo wartościowego contentu o przedsiębiorczości.

Codziennie na YouTubie oglądanych jest ponad 5 miliardów filmików. Według Google na platformie co minutę pojawia się ponad 500 godzin materiałów wideo. Choć YouTube kojarzy się przede wszystkim z muzyką i treściami rozrywkowymi, to nie brakuje tam edukacyjnego contentu, dzięki któremu możemy rozwijać się w niemal każdej dziedzinie i to za darmo, o dowolnej porze i z dowolnego miejsca. Nauka jeszcze nigdy nie była tak dostępna i wygodna.

Na zaproponowanych poniżej kanałach znajdziesz materiały dotyczące szeroko rozumianej przedsiębiorczości i prowadzenia biznesu. W zależności od wizji ich twórców możesz liczyć na: rozmowy z ekspertami, omówienie zagadnień ekonomicznych i prawnych, biznesowe wskazówki, inspiracje, pomysły czy motywacje do działania. Poniższe propozycje potraktuj jako zachętę do dalszych poszukiwań wartościowych kanałów, dzięki którym poszerzysz wiedzę.

Marie Forleo – Marie TV

Marie Forleo jest właścicielką własnego biznesu, założycielką telewizji internetowej i coachem. Na swoim kanale dzieli się praktycznymi poradami dotyczącymi rozwoju osobistego, skutecznego działania czy strategii budowania biznesu. W jej materiałach często pojawiają się goście i eksperci, którzy dzielą się swoją wiedzą i spostrzeżeniami.

Ilona Przetacznik – Legalny Biznes Online 

Ilona Przetacznik, twórczyni kanału Legalny Biznes Online, sama o sobie mówi, że łączy wiedzę i umiejętności radcy prawnego, project managera oraz lean lidera. Prowadzi biznes online i platformę subskrypcyjną, a także piastuje stanowisko prezeski zarządu spółki z o.o. Poza tym inwestuje w nieruchomości i uczy się, jak działać na giełdzie. Zdobytą wiedzą dzieli się na YouTube i blogu. Pokazuje, jak działać szybko i skutecznie, a przy tym ogarniać prawne zawiłości.

Sunny Lenarduzzi

W wirtualnym świecie Sunny Lenarduzzi określa się jako „social media rock star”. Youtube’owa twórczyni ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie, specjalizuje się w video marketingu oraz działaniu w mediach społecznościowych. Jej kanał został wyróżniony przez takie prestiżowe czasopisma jak „Forbes” i „The Huffington Post”. Krótkie filmiki Sunny są wypełnione wskazówkami, jak tworzyć content dla mediów społecznościowych, więc jeśli chciałabyś rozwinąć na przykład swój profil na Instagramie, zajrzyj na ten kanał.

Business & Prestige

Business & Prestige to „luksusowy portal dla kobiet biznesu”. Na kanale prowadzonym na YouTube znajdziemy wywiady i materiały na temat biznesu, prawa, nowych technologii, rozwijania kompetencji, a także sztuki i designu.

Behind the Brand

Kanał prowadzony przez Bryana Elliotta istnieje już od 2010 roku. Tak długi czas działalności na YouTube wskazuje na ogromną wiedzę i doświadczenie. Elliot przeprowadza wywiady z przedsiębiorcami i założycielami wielkich korporacji. Zagląda do ich firm i wypytuje o przepisy na sukces.

Zdj. główne: Sara Kurfeß/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Urządzenia służące do nowoczesnego mrożenia żywności
Urządzenia służące do nowoczesnego mrożenia żywności
Przedstawiamy urządzenia, które przydadzą się do profesjonalnego mrożenia żywności. Zobacz najnowsze rozwiązania.
Jak rozliczyć podatek z Niemiec, aby otrzymać zwrot? Wymagane formalności
Jak rozliczyć podatek z Niemiec, aby otrzymać zwrot? Wymagane formalności
W tym artykule omówimy niezbędne kroki i wymagane formalności, które należy wypełnić, aby skutecznie rozliczyć podatek z Niemiec i otrzymać zwrot.
Męskie stylizacje na upały – jak się ubrać, aby czuć się komfortowo?
Męskie stylizacje na upały – jak się ubrać, aby czuć się komfortowo?
Lato to czas, gdy temperatury sięgają zenitu, a upały są nie do wytrzymania.
Ostatnie wpisy