Polecamy
Jakie kanały na YouTube o przedsiębiorczości dla kobiet warto oglądać?
Rozwój osobisty

Jakie kanały na YouTube o przedsiębiorczości dla kobiet warto oglądać?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Planujesz otworzyć własną działalność? A może już jesteś przedsiębiorczynią? Bez względu na to, do którego miejsca już dotarłaś, na pewno wiesz, że ciągły rozwój osobisty pomoże Ci osiągnąć kolejne cele. Jeśli szukasz darmowych źródeł informacji i inspiracji, które ułatwią prowadzenie własnego biznesu, zajrzyj na YouTube. Znajdziesz tam mnóstwo wartościowego contentu o przedsiębiorczości.

Codziennie na YouTubie oglądanych jest ponad 5 miliardów filmików. Według Google na platformie co minutę pojawia się ponad 500 godzin materiałów wideo. Choć YouTube kojarzy się przede wszystkim z muzyką i treściami rozrywkowymi, to nie brakuje tam edukacyjnego contentu, dzięki któremu możemy rozwijać się w niemal każdej dziedzinie i to za darmo, o dowolnej porze i z dowolnego miejsca. Nauka jeszcze nigdy nie była tak dostępna i wygodna.

Na zaproponowanych poniżej kanałach znajdziesz materiały dotyczące szeroko rozumianej przedsiębiorczości i prowadzenia biznesu. W zależności od wizji ich twórców możesz liczyć na: rozmowy z ekspertami, omówienie zagadnień ekonomicznych i prawnych, biznesowe wskazówki, inspiracje, pomysły czy motywacje do działania. Poniższe propozycje potraktuj jako zachętę do dalszych poszukiwań wartościowych kanałów, dzięki którym poszerzysz wiedzę.

Marie Forleo – Marie TV

Marie Forleo jest właścicielką własnego biznesu, założycielką telewizji internetowej i coachem. Na swoim kanale dzieli się praktycznymi poradami dotyczącymi rozwoju osobistego, skutecznego działania czy strategii budowania biznesu. W jej materiałach często pojawiają się goście i eksperci, którzy dzielą się swoją wiedzą i spostrzeżeniami.

Ilona Przetacznik – Legalny Biznes Online 

Ilona Przetacznik, twórczyni kanału Legalny Biznes Online, sama o sobie mówi, że łączy wiedzę i umiejętności radcy prawnego, project managera oraz lean lidera. Prowadzi biznes online i platformę subskrypcyjną, a także piastuje stanowisko prezeski zarządu spółki z o.o. Poza tym inwestuje w nieruchomości i uczy się, jak działać na giełdzie. Zdobytą wiedzą dzieli się na YouTube i blogu. Pokazuje, jak działać szybko i skutecznie, a przy tym ogarniać prawne zawiłości.

Sunny Lenarduzzi

W wirtualnym świecie Sunny Lenarduzzi określa się jako „social media rock star”. Youtube’owa twórczyni ma ponad dziesięcioletnie doświadczenie, specjalizuje się w video marketingu oraz działaniu w mediach społecznościowych. Jej kanał został wyróżniony przez takie prestiżowe czasopisma jak „Forbes” i „The Huffington Post”. Krótkie filmiki Sunny są wypełnione wskazówkami, jak tworzyć content dla mediów społecznościowych, więc jeśli chciałabyś rozwinąć na przykład swój profil na Instagramie, zajrzyj na ten kanał.

Business & Prestige

Business & Prestige to „luksusowy portal dla kobiet biznesu”. Na kanale prowadzonym na YouTube znajdziemy wywiady i materiały na temat biznesu, prawa, nowych technologii, rozwijania kompetencji, a także sztuki i designu.

Behind the Brand

Kanał prowadzony przez Bryana Elliotta istnieje już od 2010 roku. Tak długi czas działalności na YouTube wskazuje na ogromną wiedzę i doświadczenie. Elliot przeprowadza wywiady z przedsiębiorcami i założycielami wielkich korporacji. Zagląda do ich firm i wypytuje o przepisy na sukces.

Zdj. główne: Sara Kurfeß/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
5 sposobów na znalezienie dobrego pomysłu na biznes
5 sposobów na znalezienie dobrego pomysłu na biznes
Chcesz otworzyć własny biznes, ale nie masz pomysłu? Oto kilka sposobów na znalezienie inspiracji!
Ranking myjek do okien
Ranking myjek do okien
Wybierając urządzenie z naszego rankingu myjek do okien 2021, mycie okien stanie się o wiele mniej pracochłonne, a dodatkowo zaoszczędzisz mnóstwo czasu!
Jak działają programy lojalnościowe oparte na zbieraniu punktów?
Jak działają programy lojalnościowe oparte na zbieraniu punktów?
Programy lojalnościowe stanowią popularny sposób na budowanie trwałych relacji z klientami oraz zachęcanie ich do regularnych zakupów. Jedną z najczęściej spotykanych form programów lojalnościowych jest system oparty na zbieraniu punktów. Taki model pozwala klientom gromadzić punkty za dokonywane transakcje, które mogą później wymienić na nagrody lub korzyści.
Ostatnie wpisy