Polecamy
W jaki sprzęt wyposażyć się do obserwacji zwierząt?
Hobby

W jaki sprzęt wyposażyć się do obserwacji zwierząt?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Jeśli jesteś miłośnikiem przyrody, zacznij ją obserwować. Zanim jednak wybierzesz się na wypad od lasu, wyposaż się w odpowiedni sprzęt. Zobacz, co może się przydać podczas obserwacji zwierząt.

Akcesoria termowizyjne

Akcesoria termowizyjne to specjalistyczny sprzęt, który umożliwi ci obserwację zwierząt w nocy, nawet podczas najcięższych warunków.  Ich działanie opiera się na podczerwonym promieniowaniu, które rejestruje ciepło pochodzące od obserwowanego zwierzęcia. Nie zawiodą cię nawet w wyjątkowo słabo oświetlonych warunkach, jak na przykład w gęstych zaroślach czy lasach.

Jednym z najpopularniejszych sprzętów termowizyjnych są monokulary i binokulary.  W tych pierwszych używać będziesz jednego oka, zaś w przypadku tych drugich, obu. Ponadto binokulary pozwalają na obserwację zwierząt w większej odległości. Kamery termowizyjne zaś umożliwia ci nie tylko na doglądanie, ale także nagrywanie. 

Urządzenia noktowizyjne

Kolejnym sprzętem do nocnej obserwacji zwierząt są urządzenia noktowizyjne jak na przykład kamery noktowizyjne czy luneta noktowizyjna. Urządzenie to przetwarza możliwie jak największa ilość informacji z nawet najmniejszej ilości światła. Ponadto luneta może generować podczerwień, jeśli panuje ciemność.

Częstym wyposażeniem lunet jest e-komapas i żyroskop. Dodatkowo pozwalają one na powiększenie optyczne i cyfrowe. Dzięki temu będziesz w stanie obserwować zwierzęta nawet z dużej odległości.

Lornetka

W ciągu dnia nie będzie potrzebny ci aż tak specjalistyczny sprzęt. Do obserwacji możesz wtedy wykorzystać zwykłą lornetkę. Sklep myśliwski to miejsce, w którym nabędziesz ją i jak inny sprzęt potrzebny do podziwiania natury. 

Obserwacja ptaków

Do obserwacji ptaków także przyda się lornetka, jednak warto tutaj postawić na taką, która posiada odpowiedni obiektyw. Zwróć uwagę na to, że im większą będzie on miał średnicę, tym obraz będzie jaśniejszy. Jednak dzięki rozwojowi techniki, nawet niewielki soczewki zapewnią ci obraz o bardzo dobrej jakości.

Pamiętaj również, że ciężar lornetki także wpływa na komfort obserwacji. Wybierz taką, która umożliwi ci bezproblemowe obserwowanie przez kilka lub kilkanaście minut. Jeśli zaczynasz swoją przygodę z podglądaniem ptaków, wybieraj raczej lżejsze, bardziej poręczne modele.

Fotopułapka

Fotopułapka to nic innego jak kamera, która wyczuwa ruch. Gdy w obszarze rejestrowanym przez obiektyw poruszy się zwierze, uruchamia się nagrywanie. W nowoczesnych urządzeniach znajduje się miejsce także na kartę sim. Dzięki temu, w miejscach, w których nie ma dostępu do internetu, nagrania i tak od razu trafiają na telefon.

Inna akcesoria

Przed wybraniem się na obserwację zwierząt nie zapomnij zabrać ze sobą kompasu oraz mapy. Mimo że twój telefon na pewno posiada wbudowany GPS, to nie w każdym miejscu będzie on działać.

Do plecaka warto również spakować aparat fotograficzny, latarkę, długopis i notes. Dzięki nim będziesz mógł zapisywać miejsce i porę, w której zaobserwowałeś ciekawe zwierzęta.

Zdjęcie główne: pexels.com/Andrea Piacquadio

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Części do telefonów iPhone –  w jakich sytuacjach okażą się niezbędne?
Części do telefonów iPhone – w jakich sytuacjach okażą się niezbędne?
W ciągu wielu dekad firma Apple wspięła się na szczyt, jeśli chodzi o rynek telefonów komórkowych. Ich rozpoznawalną cechą stało się nie tylko nadgryzione jabłko, ale też wysoka jakość i prestiż.
Wizualizacje produktów 3D – jak wspomaga sprzedaż internetową?
Wizualizacje produktów 3D – jak wspomaga sprzedaż internetową?
Jakie korzyści przynoszą tego typu rozwiązania i jak wspomagają sprzedaż internetową? O tym dokładnie opowiemy w poniższym artykule.
Jak wzmocnić swoją samoocenę?
Jak wzmocnić swoją samoocenę?
Szukasz skutecznego sposobu na zwiększenie swojej pewności siebie? Mamy trzy! Sprawdź, o jakie sfery życia zadbać, by podwyższyć swoją samoocenę i przekonać się, jak wspaniałym i wartościowym człowiekiem jesteś.
Ostatnie wpisy