Polecamy
Funkcje i zastosowania drukarek 3d
Hobby

Funkcje i zastosowania drukarek 3d

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dzisiaj technologia idzie bardzo szybko do przodu. Warto ją śledzić, ponieważ niektóre jej rozwiązania mogą okazać się dla ciebie bardzo pomocne. Poznaj funkcje i zastosowania drukarek 3D. 

Co jest niezbędne do druku 3D?

Elementem, który jest niezbędny do drukowania 3D, jest przede wszystkim odpowiednia drukarka, ale także filamenty do drukarek 3D, które znajdziesz między innymi na stronie https://enoztech.pl/.  Ponadto przyda się również specjalny program do projektowania, który umożliwia zapisywanie danych w formacie OBJ. lub STL. 

Jak działa drukarka 3D?

Działanie drukarki 3D jest oparte na kilku etapach. Na początek musisz do urządzenie przesłać plik z projektem. Następnie odbywa się proces krojenia modelu 3D na setki, a nawet tysiące warstw. Przekazywanie takiego pliku odbywać się może za pomocą SD, USB lub łącza Wi-Fi. Zanim więc wybierzesz konkretny model urządzenia, sprawdź, czy zawiera ona chociaż jedną z tych funkcji.

Gdzie wykorzystywane są funkcje drukarek 3D?

Dzisiaj w praktycznie każdej branży możesz spotkać się z wykorzystywaniem drukarki 3D. Dobrym przykładem jest sektor motoryzacyjny. Jak możesz się domyślić, drukarki 3D doskonale nadają się do produkcji niedużych, jednak precyzyjnych elementów. Będzie dotyczyć to jednakowo produkcji nowych części dla nowych modeli samochodów, jak także dla tych starszych, gdzie niestety bardzo trudno dostać dobry jakościowo element zamienny. 

Ponadto również sektor medyczny wykorzystuje drukarki 3D. Podobnie, jak w poprzednim wypadku, taki sprzęt umożliwia tworzenie elementów, które są pomocne w utrzymaniu ludzi w dobrej kondycji i zdrowiu. Służą również do wytwarzania różnych protez. 

Może ten fakt cię zaskoczy, ale drukarka 3D znalazła swoje zastosowanie w branży odzieżowej. Wykorzystuje się do produkcji ramek do okularów przeciwsłonecznych, podeszwy, czapek, a także drobnej biżuterii. 

To wszystko sprawia, że warto zastanowić się nad takich sprzętem w swoim domu lub pracy. Ułatwić może on codzienne funkcjonowanie i okazać się bardzo trafionym prezentem. Zatem zapoznaj się lepiej z ich możliwościami i sposobem funkcjonowania. 

Fot.: Xiaole Tao/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pomysły na firmowe prezenty
Pomysły na firmowe prezenty
Szukasz pomysłu na prezent firmowy? Zobacz, co możesz podarować swoim współpracownikom i kontrahentom.
Klimatyzacja w domu – jak ją ustawić, żeby się nie przeziębić?
Klimatyzacja w domu – jak ją ustawić, żeby się nie przeziębić?
Masz problemy ze zdrowiem z powodu klimatyzacji? Ustaw ją odpowiednio i ciesz się przyjemnym chłodem!
Ochrona przed zagrożeniami cybernetycznymi: Dlaczego program antywirusowy jest niezbędny w firmie?
Ochrona przed zagrożeniami cybernetycznymi: Dlaczego program antywirusowy jest niezbędny w firmie?
Program antywirusowy jest nieodłącznym elementem ochrony przed zagrożeniami cybernetycznymi w firmie.
Ostatnie wpisy