Polecamy
Co przyda się osobie lubiącej szyć?
Hobby

Co przyda się osobie lubiącej szyć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Posiadanie pasji to niezwykle ważna część życia. Dzięki temu możesz się odprężyć, rozwinąć, zrobić coś dla siebie, a także dla innych. Hobby, które w ostatnich czasach cieszą się dużą popularnością, są szycie, szydełkowanie i haftowanie. Być może niektórym kojarzy się to raczej z zainteresowaniami babć czy ciotek z poprzednich pokoleń, ale okazuje się, że nawet nastolatkowie mogą w nim znaleźć coś dla siebie.

Podstawowe akcesoria do szycia

Osobie, która jest amatorem szycia, ale dopiero zaczyna swoją przygodę z tym hobby, może brakować wielu przyborów, które okazują się niezbędne podczas realizacji pasji. Wiele rzeczy zależy jednak również od formy, którą zamierzasz realizować – do szycia mogą być przydatne zupełnie inne rzeczy niż do haftowania czy szydełkowania. Będzie Ci potrzebna przede wszystkim miara krawiecka – bez dokładnego mierzenia materiałów, gotowych projektów czy modeli nie ma możliwości zajęcia się szyciem. Poza tym z pewnością przyda się kreda, ołówek lub długopis – do oznaczania linii krojenia lub szycia. Niezbędne będą również nożyce krawieckie, szpilki do szycia, prujki do nici, obcinacz do nici, cover do wykańczania materiałów elastycznych, liniał magnetyczny, prowadnik krawędziowy, a przede wszystkim – maszyna do szycia. Żeby mieć, czym szyć, będziesz również potrzebować igieł, szpulek, nici i materiałów. Nie zapomnij też o odpowiedniej organizacji stanowiska pracy – dobrym oświetleniu, optymalnej wysokości stołu, przy którym będziesz siedzieć, oraz siedzisku wyposażonym w fizjologicznie profilowane oparcie.

Haft ręczny – najważniejsze akcesoria

Może szycie nie do końca Cię przekonało, ale uwielbiasz haftowanie? Albo przynajmniej zamierzasz go spróbować? W tym przypadku będziesz potrzebować przede wszystkim dobrego tamborka, nici do haftu ręcznego – najlepiej sprawdzi się mulina albo kordonek, tkaniny, igieł, spiralnego markera oraz nożyc do tkanin i zwykłych nożyczek. Haftowanie jest więc znacznie tańszą pasją niż szycie – głównie dlatego, że nie wymaga zakupu maszyny do szycia. Warto jednak skupić swoją uwagę na niciach i materiałach, które wybierasz – tak, aby były odpowiednio dopasowane do rodzaju pracy. Wśród tkanin najlepiej sprawdzą się len, bawełna oraz stosunkowo drogi jedwab. 

Fot.: Benjamin White/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Systemy POS: Kluczowe cechy i korzyści dla Twojego sklepu detalicznego
Systemy POS: Kluczowe cechy i korzyści dla Twojego sklepu detalicznego
W tym artykule przyjrzymy się bliżej systemom POS, omawiając ich kluczowe cechy i korzyści, jakie mogą przynieść Twojemu sklepowi detalicznemu.
TOP 10 najpopularniejszych filtrów na Instagram
TOP 10 najpopularniejszych filtrów na Instagram
Najpopularniejsze filtry na Instagram - sprawdź, czy też je używasz!
Jak wybrać odpowiednią technologię wirtualizacji dla twojej strony internetowej?
Jak wybrać odpowiednią technologię wirtualizacji dla twojej strony internetowej?
Rozważasz wirtualizację swojej strony internetowej? Dowiedz się, jakie technologie są dostępne, jak je porównać i na co zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszą opcję dla swojej strony internetowej.
Ostatnie wpisy