Polecamy
Co przyda się osobie lubiącej szyć?
Hobby

Co przyda się osobie lubiącej szyć?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Posiadanie pasji to niezwykle ważna część życia. Dzięki temu możesz się odprężyć, rozwinąć, zrobić coś dla siebie, a także dla innych. Hobby, które w ostatnich czasach cieszą się dużą popularnością, są szycie, szydełkowanie i haftowanie. Być może niektórym kojarzy się to raczej z zainteresowaniami babć czy ciotek z poprzednich pokoleń, ale okazuje się, że nawet nastolatkowie mogą w nim znaleźć coś dla siebie.

Podstawowe akcesoria do szycia

Osobie, która jest amatorem szycia, ale dopiero zaczyna swoją przygodę z tym hobby, może brakować wielu przyborów, które okazują się niezbędne podczas realizacji pasji. Wiele rzeczy zależy jednak również od formy, którą zamierzasz realizować – do szycia mogą być przydatne zupełnie inne rzeczy niż do haftowania czy szydełkowania. Będzie Ci potrzebna przede wszystkim miara krawiecka – bez dokładnego mierzenia materiałów, gotowych projektów czy modeli nie ma możliwości zajęcia się szyciem. Poza tym z pewnością przyda się kreda, ołówek lub długopis – do oznaczania linii krojenia lub szycia. Niezbędne będą również nożyce krawieckie, szpilki do szycia, prujki do nici, obcinacz do nici, cover do wykańczania materiałów elastycznych, liniał magnetyczny, prowadnik krawędziowy, a przede wszystkim – maszyna do szycia. Żeby mieć, czym szyć, będziesz również potrzebować igieł, szpulek, nici i materiałów. Nie zapomnij też o odpowiedniej organizacji stanowiska pracy – dobrym oświetleniu, optymalnej wysokości stołu, przy którym będziesz siedzieć, oraz siedzisku wyposażonym w fizjologicznie profilowane oparcie.

Haft ręczny – najważniejsze akcesoria

Może szycie nie do końca Cię przekonało, ale uwielbiasz haftowanie? Albo przynajmniej zamierzasz go spróbować? W tym przypadku będziesz potrzebować przede wszystkim dobrego tamborka, nici do haftu ręcznego – najlepiej sprawdzi się mulina albo kordonek, tkaniny, igieł, spiralnego markera oraz nożyc do tkanin i zwykłych nożyczek. Haftowanie jest więc znacznie tańszą pasją niż szycie – głównie dlatego, że nie wymaga zakupu maszyny do szycia. Warto jednak skupić swoją uwagę na niciach i materiałach, które wybierasz – tak, aby były odpowiednio dopasowane do rodzaju pracy. Wśród tkanin najlepiej sprawdzą się len, bawełna oraz stosunkowo drogi jedwab. 

Fot.: Benjamin White/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak ustawić autorespondera na Gmailu?
Jak ustawić autorespondera na Gmailu?
Czym jest autoresponder i jak ustawić go na Gmailu? Podpowiadamy.
Jaką elektronikę zabrać w podróż?
Jaką elektronikę zabrać w podróż?
Sezon wakacyjnych wyjazdów i urlopów można powoli uznać za otwarty. W związku z tym już niedługo przyjdzie czas na spakowanie walizki na podróż. Podpowiadamy, jakie urządzenia elektroniczne będą przydatne na wakacjach.
6 sposobów na przyspieszenie Maca
6 sposobów na przyspieszenie Maca
Popularność laptopów Apple od samego początku utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Wiąże się to między innymi z ich trwałością i wydajnością. Warto jednak zaznaczyć, że podobnie jak każdy sprzęt elektroniczny, po dłuższym czasie użytkowania Mac może zauważalnie zwolnić. Co zrobić w takiej sytuacji?
Ostatnie wpisy