Polecamy
Pomysły na wakacyjne aktywności
Hobby

Pomysły na wakacyjne aktywności

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wakacje zbliżają się do nas coraz większymi krokami. Chcesz te wolne dni spędzić aktywnie? Poznaj nasze pomysły na wakacyjne aktywności, dzięki którym z pewnością nie będziesz się nudzić!

Piękna pogoda, wolne dni… lato i wakacje to moment w roku, na który czekamy wszyscy! Jak spędzić ten czas aktywnie? Oto lista najciekawszych atrakcji dla aktywnych!

Spływy kajakowe

Kochasz wodę i chcesz na chwilę oderwać się od miejskiego życia? Kajaki Bory Tucholskie to idealna propozycja dla Ciebie!

Możesz zdecydować się zarówno na zakup sprzętu kajakarskiego i samodzielny spływ wybraną rzeką, jak i postawić na zorganizowane spływy, podczas których nie musisz się martwić o kajak i akcesoria oraz o swoje umiejętności – na miejscu będzie opiekun, który ze wszystkim Ci pomoże. Jeśli planujesz spływ kajakowy po raz pierwszy, to lepiej wybierz spokojne rzeki, na przykład Widawę lub Nidę. Są to idealne miejsca na spływ z dziećmi. Kiedy zaś nabierzesz nieco doświadczenia i wprawy, możesz postawić na wyjątkowo malownicze, ale trudniejsze szlaki takie jak rzeka Czarna Hańcza czy Krutynia. 

Nauka żeglarstwa

Inną propozycją dla fanów wodnych aktywności jest nauka żeglarstwa. Jest to idealna propozycja na aktywne weekendy! W końcu spędzanie ciepłego popołudnia na jeziorze brzmi niezwykle przyjemnie, prawda? 

Należy jednak pamiętać, że aby móc w pełni cieszyć się urokami żeglugi, warto posiadać odpowiednie umiejętności. Możesz zdecydować się na przykład na kursy na sternika, które pozwolą Ci w pełni rozwinąć skrzydła. 

Jeśli szukasz pięknych żaglówek oraz jachtów na wynajem, to koniecznie zajrzyj na stronę https://yachtgo.eu.

Wycieczki rowerowe

Wakacje są także idealnym momentem na wyciągnięcie z piwnicy swojego roweru. W końcu wycieczki rowerowe to nie tylko doskonały sposób na relaks na łonie natury, ale również świetna aktywność fizyczna. 

Warto także wiedzieć, że w Polsce znajdziesz wiele pięknych tras rowerowych. Do tych najpiękniejszych i najpopularniejszych zaliczane się między innymi Velo Dunajec, Velo Baltica, Blue Velo, Kaszubska Marszruta oraz Rowerowy Szlak Orlich Gniazd. 

Należy mieć jednak na uwadze, że aby wycieczka rowerowa była w pełni przyjemna, musi być także bezpieczna. Dlatego też przed wyruszeniem w pierwszą trasę warto oddać rower do serwisu oraz koniecznie zaopatrzyć się w akcesoria takie jak kask i wygodne ubrania rowerowe.

Fot.: Rodrigo de Mendoza/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*