Polecamy
Makrama – co to jest?
Hobby

Makrama – co to jest?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Makrama to ostatni hit wnętrzarski. Ten dodatek można wykonać samemu i ozdobić nim wnętrze. Co to jest i jak się to tworzy? Tego dowiesz się z naszego tekstu.

Słowo makrama pochodzi z języka arabskiego i oznacza sztukę wiązania. Technika polega na artystycznym łączeniu sznurów, bez użycia igieł, drutów i szydełek. Powstała już w starożytnej Babilonii, skąd przybyła do Europy. W przeszłości używano jej do szycia szat. W latach 70. XX wieku wykorzystywano ją również do tworzenia nakryć na sofy, fotele i łóżka. Aktualnie ta sztuka jest znowu modna. Jej fenomen polega na prostocie wykonania, do wykonania wybranej kompozycji wystarczy nauczyć się kilku węzłów. Żeby cała kompozycja była trwała, to należy również zwracać uwagę na dokładność.

Makrama – co można zrobić?

Tworzenie makram może być doskonałym hobby. To idealna forma spędzania czasu dla osób, które lubią tworzyć i są cierpliwe. Jej dużą zaletą jest też to, że nie potrzeba wiele, żeby zacząć tworzyć. Najczęściej wystarczy trochę sznurka i ewentualnie kawałek deski lub sznurka. Jakie kompozycje można wykonać techniką wiązania? Propozycji jest bardzo dużo, warto jednak zacząć od czegoś łatwego. Jeśli chcesz zacząć swoją przygodę z makramami, to spróbuj wykonać szal lub prostą bransoletkę. Jeśli poczujesz, że wiązanie sznurków to jest Twoja pasja, to możesz wykonać kwietnik, ozdobę ścienną, narzutę lub huśtawkę. Rozwijaj swoje umiejętności, wybierając sznurki o różnej grubości i kolorze, oraz inne techniki splatania.

Zdjęcie główne artykułu: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Na czym polega dezynfekcja?
Na czym polega dezynfekcja?
Dowiedz się, na czym polega dezynfekcja, jakie są jej rodzaje i czy warto w nią zainwestować. Pozbądź się drobnoustrojów i ciesz się bezpieczeństwem!
Poradnik, jak efektywnie korzystać z wyświetlaczy LCD
Poradnik, jak efektywnie korzystać z wyświetlaczy LCD
Odkryj skuteczne sposoby na maksymalizowanie wydajności i poprawę doświadczenia z korzystania z wyświetlaczy LCD. Dowiedz się, co zrobić, aby zyskać lepszą jakość obrazu i ograniczyć zużycie energii.
Jak wybrać idealne urządzenie do domowego biura z oferty MyToner?
Jak wybrać idealne urządzenie do domowego biura z oferty MyToner?
Przy wyborze idealnego urządzenia do domowego biura z oferty MyToner należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Dowiedz się, jak trafnie podjąć decyzję i sprawić, że praca będzie jeszcze bardziej efektywna.
Ostatnie wpisy