Polecamy
Makrama – co to jest?
Hobby

Makrama – co to jest?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Makrama to ostatni hit wnętrzarski. Ten dodatek można wykonać samemu i ozdobić nim wnętrze. Co to jest i jak się to tworzy? Tego dowiesz się z naszego tekstu.

Słowo makrama pochodzi z języka arabskiego i oznacza sztukę wiązania. Technika polega na artystycznym łączeniu sznurów, bez użycia igieł, drutów i szydełek. Powstała już w starożytnej Babilonii, skąd przybyła do Europy. W przeszłości używano jej do szycia szat. W latach 70. XX wieku wykorzystywano ją również do tworzenia nakryć na sofy, fotele i łóżka. Aktualnie ta sztuka jest znowu modna. Jej fenomen polega na prostocie wykonania, do wykonania wybranej kompozycji wystarczy nauczyć się kilku węzłów. Żeby cała kompozycja była trwała, to należy również zwracać uwagę na dokładność.

Makrama – co można zrobić?

Tworzenie makram może być doskonałym hobby. To idealna forma spędzania czasu dla osób, które lubią tworzyć i są cierpliwe. Jej dużą zaletą jest też to, że nie potrzeba wiele, żeby zacząć tworzyć. Najczęściej wystarczy trochę sznurka i ewentualnie kawałek deski lub sznurka. Jakie kompozycje można wykonać techniką wiązania? Propozycji jest bardzo dużo, warto jednak zacząć od czegoś łatwego. Jeśli chcesz zacząć swoją przygodę z makramami, to spróbuj wykonać szal lub prostą bransoletkę. Jeśli poczujesz, że wiązanie sznurków to jest Twoja pasja, to możesz wykonać kwietnik, ozdobę ścienną, narzutę lub huśtawkę. Rozwijaj swoje umiejętności, wybierając sznurki o różnej grubości i kolorze, oraz inne techniki splatania.

Zdjęcie główne artykułu: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie korzyści wynikają z palenia pelletem drzewnym?
Jakie korzyści wynikają z palenia pelletem drzewnym?
Nie jest tajemnicą, że odnawialne źródła energii są coraz bardziej popularne. W dzisiejszych czasach wiele osób szuka sposobów na ograniczenie zużycia energii i zmniejszenie wpływu na środowisko naturalne. Jednym z takich źródeł jest pellet drzewny - paliwo, które powstaje z odpadów drzewnych, takich jak trociny, wióry i gałęzie. Coraz więcej ludzi decyduje się na to paliwo z kilku powodów.
Kobieta, która majsterkuje? Zobacz, dlaczego warto
Kobieta, która majsterkuje? Zobacz, dlaczego warto
Nie tylko mężczyźni, ale i kobiety mogą wiele skorzystać na majsterkowaniu. Sprawdzamy, dlaczego warto majsterkować.
Środki ochrony w gabinetach medycznych
Środki ochrony w gabinetach medycznych
W szpitalu lub przychodni lekarskiej bardzo łatwo zarazić się chorobami przyniesionymi przez innych pacjentów. Zachowanie higieny i ostrożności w takich miejscach to podstawa. Zobacz, jakie środki ochrony stosuje się w gabinetach medycznych.
Ostatnie wpisy