Polecamy
Aplikacje do nauki tańca
Hobby

Aplikacje do nauki tańca

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli chcesz nauczyć się tańczyć, ale nie masz możliwości uczęszczania na lekcje, wypróbuj jedną z poniższych aplikacji!

Rozwój technologii sprawił, że to, co niegdyś wydawało się niemożliwe, teraz jest na wyciągnięcie ręki. Na przykład lekcje tańca! Nie trzeba już dłużej zapisywać się zajęcia, za które trzeba oczywiście zapłacić. Wystarczy pobrać na telefon jedną z popularnych aplikacji i spróbować swoich sił w domowym zaciszu. Oto zestawienie najlepszych gier rytmicznych i platform do nauki zdalnej, dostępnych na systemach iOS i Android.

Just Dance

O grze Just Dance słyszał chyba każdy. Niegdyś była wydawana tylko na konsole, teraz posiada swój odpowiednik również na smartfony. Jej dużą zaletą jest ogromna biblioteka muzyki – ponad 500 piosenek ze specjalnie przygotowanymi choreografiami.

Gra świetnie sprawdzi się jako atrakcja na imprezę, a także jako sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. Liczy spalone kalorie, posiada różne poziomy zaawansowania i – co najważniejsze – sprawia dużo frajdy.

Steezy

Steezy to coś więcej, niż tylko aplikacja. To platforma dla miłośników tańca, na której można znaleźć lekcje zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych tancerzy. Podział na style (np. hip-hop, balet, house, popping) przyspiesza nawigację, natomiast możliwość spowalniania tempa piosenki czy zapętlania konkretnego ruchu znacznie ułatwia naukę. 

Użytkownicy mogą wymieniać się wskazówkami, opiniami oraz ocenami. Pełna wersja kosztuje 19,99 dolarów miesięcznie.

Bounden

Nie umiesz tańczyć w parze? Pobierz Bounden! To gra, która pomaga dwóm osobom opanować proste ruchy taneczne w sposób płynny i synchroniczny. Jak? Każdy gracz łapie jeden koniec telefonu w dłoń, a następnie porusza się tak, aby zebrać widoczne na ekranie punkty przy pomocy umieszczonego na środku celownika. Nauka tańca dzięki zabawie to sama przyjemność! Koszt: 13,99 zł.

AirDance

Aplikacja AirDance wystartowała w 2020 roku i w bardzo krótkim czasie zyskała sporą rzeszę fanów. Jej celem jest zdalna nauka tańca w oparciu o wiedzę oraz doświadczenie profesjonalnych tancerzy – Joanny Leunis, Maurizio Vescovo, Michaela Malitowskiego i wielu innych. Użytkownicy mają dostęp do stu lekcji prowadzonych na żywo miesięcznie, a także do bogatego archiwum wideo. Co ciekawe – jest to polski projekt. Koszt subskrypcji zaczyna się od 29,99 USD.

Aplikacje do nauki konkretnych gatunków tańca

Oprócz wyżej wymienionych aplikacji, nastawionych na wszechstronną naukę, w App Store i Google Play znajdują się programy ukierunkowane na poszczególne style. Są to na przykład:

  • Hip Hop Dance Steps Videos do nauki hip-hopu (Android),
  • Belly Dance Fitness do nauki tańca brzucha (Android, iOS),
  • Pocket Salsa do nauki salsy (Android, iOS),
  • Ballet Dancing Lessons Guide do nauki baletu (Android).

Korzystanie z tego typu aplikacji ma wiele plusów. Przede wszystkim jest wygodne – po telefon można sięgnąć w dowolnym momencie, bez konieczności wychodzenia z domu. Po drugie, dzięki darmowym/próbnym wersjom szybko zweryfikujemy, czy dany styl nam pasuje i czy faktycznie chcemy się go dalej uczyć. Trzeba mieć jedynie na uwadze, że samodzielne ćwiczenia wymagają samozaparcia oraz systematyczności.

Zdj. główne: Daria Nepriakhina/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co przyda się osobie lubiącej szyć?
Co przyda się osobie lubiącej szyć?
Pasjonujesz się szyciem lub haftowaniem? A może chcesz obdarować osobę, dla której te zajęcia są hobby? Sprawdź, jakie akcesoria są niezbędne do realizacji zainteresowań w tych obszarach.
Kino domowe – jak je zaaranżować?
Kino domowe – jak je zaaranżować?
Kino domowe to marzenie wielu osób. Jeśli również Ty chcesz posiadać w swoich czterech ścianach sprzęt, który pozwoli Ci na oglądanie filmów w genialnej jakości, z doskonałym obrazem oraz dźwiękiem, to ten artykuł jest dla Ciebie. Podpowiadamy, jak zaaranżować prywatną salę kinową.
Co może świadczyć o depresji?
Co może świadczyć o depresji?
Depresja to jeden z najczęstszych problemów psychicznych, który dotyka ludzi na całym świecie – bez względu na wiek czy sytuację życiową. Mimo że nadal wiele osób bagatelizuje tę chorobę, świadomość na ten temat stale rośnie, również w kontekście leczenia. Warto przyjrzeć się także objawom depresji.
Ostatnie wpisy