Polecamy
Najważniejsze zasady podczas wykonywania manicure’u hybrydowego
Hobby

Najważniejsze zasady podczas wykonywania manicure’u hybrydowego

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Manicure hybrydowy to najpopularniejsza metoda upiększania paznokci. Choć jest droższy i bardziej czasochłonny niż tradycyjny manicure, to nie da się ukryć, że wyróżnia się o wiele lepszą wytrzymałością i zapewnia estetyczny wygląd przez dłuższy czas. Jak powinno się wykonywać manicure hybrydowy? Przedstawiamy najważniejsze zasady.

Dłonie są naszą wizytówką, dlatego też wiele kobiet chce zadbać o swoje paznokcie przez odwiedzanie profesjonalnych gabinetów kosmetycznych albo wykonywanie różnego rodzaju zabiegów w domowym zaciszu. Od dłuższego czasu popularnością cieszy się manicure hybrydowy, który jest dosyć trwałym zabiegiem, ponieważ jego efekt utrzymuje się nawet do trzech tygodni. Aby cieszyć się estetycznie wyglądającymi paznokciami ozdobionymi hybrydowym manicure’em, wcale nie musimy odwiedzać salonu. Zabieg możemy wykonać samodzielnie, w domowych warunkach, musimy tylko zgromadzić specjalny sprzęt – czyli lampę UV lub LED (dzięki której każda warstwa lakieru będzie odpowiednio utwardzona), lakiery, bazy i topy – oraz pamiętać o najważniejszych zasad wykonywania takiego manicure’u.

Jak wykonywać manicure hybrydowy? O tych zasadach trzeba pamiętać!

Wbrew pozorom wykonanie manicure’u hybrydowego wcale nie należy do skomplikowanych zadań. Po zdobyciu doświadczenia taki zabieg nie będzie zajmował wiele czasu, a jego efektami będziemy się mogły cieszyć przez kilka tygodni. Na co powinnyśmy zwracać uwagę podczas wykonywania manicure’u hybrydowego?

Przygotowanie płytki paznokcia

Zabieg zaczynamy od starannego przygotowania płytki paznokciowej. Odsuwamy lub wycinamy skórki (w tym celu możemy zastosować specjalne płyny i odżywki, które je zmiękczają), a płytkę piłujemy i wyrównujemy. Musimy ją także zmatowić za pomocą bloku polerskiego bądź pilników papierowych średniej gradacji. Po wykonaniu powyższych czynności przecieramy paznokcie płynem odtłuszczającym, tzw. cleanerem. Nieprawidłowe przygotowanie płytki skutkuje nietrwałością manicure’u.

Nakładanie bazy

Na przygotowaną płytkę paznokciową możemy nałożyć cienką warstwę bazy, którą utwardzamy w lampie LED przez około 60 sekund.

Aplikacja lakieru

Po utwardzeniu w lampie bazy hybrydowej przechodzimy do nałożenia koloru. Wybrany lakier nakładamy na paznokcie, po czym utwardzamy go w lampie. Czynność powtarzamy dwukrotnie, dzięki czemu uzyskamy pożądane krycie.

Nakładanie końcowej bazy

Jeśli mamy pewność, że lakier hybrydowy dokładnie pokrył całą płytkę paznokciową, to możemy przejść do nałożenia ostatniej warstwy. Aplikujemy top coat, dzięki któremu paznokcie zyskują blask, a manicure jest trwały. 

Usunięcie warstwy dyspersyjnej

Na końcu usuwamy lepką warstwę powierzchni paznokci, tzw. warstwę dyspersyjną. W tym celu posługujemy się bezpyłowym wacikiem, który zwilżamy cleanerem.

Jak aplikować lakier hybrydowy?

Estetyczny i trwały efekt naszego manicure’u hybrydowego zależy od umiejętności nakładania lakieru. Pamiętajmy, aby każda jego warstwa była cienka. Jeśli nasz lakier słabo kryje, nałóżmy trzy cienkie warstwy zamiast dwóch grubych. Przed aplikacją lakieru dokładnie go wymieszajmy, a podczas nakładania zachowajmy niewielki odstęp od skórek, aby ich nie zalać.

Pamiętajmy także, aby pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw lakieru nie przemywać powierzchni płytki paznokciowej cleanerem. Mogłoby to osłabić przyczepność i trwałość później nakładanych warstw.

Zdj. główne: picjumbo_com/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nowoczesne sprzęty do pierwszego mieszkania
Nowoczesne sprzęty do pierwszego mieszkania
Przeprowadzasz się do swojego pierwszego mieszkania? Zobacz jakie sprzęty będzie ci potrzebne.
Wprowadź do swojego ogrodu nieco koloru za pomocą Dalii
Wprowadź do swojego ogrodu nieco koloru za pomocą Dalii
Dalie to piękne kwiaty, które zachwycają swoją różnorodnością kolorów, kształtów i rozmiarów.
Podstawy kodowania: przewodnik dla początkujących w świecie IT
Podstawy kodowania: przewodnik dla początkujących w świecie IT
Zanurz się w fascynującym świecie informatyki z naszym przewodnikiem. Poznaj fundamentalne zasady kodowania, które pomogą Ci zrozumieć i opanować podstawy IT.
Ostatnie wpisy