Polecamy
BHP w hali produkcyjnej
Biznes i finanse

BHP w hali produkcyjnej

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Hale produkcyjne są potencjalnym źródłem wielu zagrożeń. Dlatego też są to miejsca, w których obowiązuje wiele przepisów mających na calu zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom. Poznaj najważniejsze przepisy BHP w hali produkcyjnej.

Odzież robocza 

Bardzo istotnym elementem zapewniającym bezpieczeństwo w hali produkcyjnej jest odzież ochronna oraz ubrania robocze. Ma ona na celu zwiększenie bezpieczeństwa pracownika, poprawienie komfortu jego pracy oraz zabezpieczenie prywatnych ubrań przed zniszczeniami. Odzież robocza powinna być bezwzględnie dostarczona przez pracodawcę, co zostało uwzględnione między innymi w Kodeksie Pracy. Niezwykle istotne jest także, aby odzież przekazana pracownikom spełniała warunki określone w Polskich Normach. A jaka powinna być odzież robocza?  Przede wszystkim musi być maksymalnie komfortowa dla pracowników. Nie może ograniczać ich ruchów oraz musi skutecznie chronić ich przed specyficznymi warunkami pracy lub niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Oznakowanie hali produkcyjnej

Bardzo istotne jest również prawidłowe oznakowanie hali produkcyjnej, zarówno poziome, jak i pionowe. Ważne są między innymi znaki, takie jak białe linie oznaczające szlaki komunikacyjne dla pieszych, wózków widłowych, przejścia dla pieszych, żółte linie oznaczające miejsca pracy maszyn oraz przechowywania narzędzi, niebieskie linie oznaczające miejsce składowania gotowych wyrobów, zielone linie oznaczające pola odkładcze, a także linie czerwone, które oznaczają miejsca wyłączone z ruchu oraz miejsca składowania odpadów. Przydatne mogą okazać się również znaki pionowe takie jak ,,nieupoważnionym wstęp wzbroniony’’.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Mówiąc o BHP w hali produkcyjnej, nie można zapomnieć także o konkretnych wymogach dotyczących wielkości hali, a także o zapewnieniu odpowiednich warunków w miejscu pracy, to znaczy dostępie do światła dziennego i elektrycznego, wentylowaniu pomieszczeń, czy prawidłowej temperaturze. Warto także uwzględnić stosowanie różnego rodzaju bezpieczników takich jak wkładki topikowe.

Zdj. główne: Ümit Yıldırım/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybierać akcesoria do komfortowej pracy przy komputerze
Jak wybierać akcesoria do komfortowej pracy przy komputerze
Dowiedz się, jak dobranie odpowiednich akcesoriów do komputera zwiększa Twoją wydajność i komfort pracy. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem i zacznij pracować efektywniej już dziś.
Nowoczesne gadżety, które pomogą Ci w odpoczynku i relaksie
Nowoczesne gadżety, które pomogą Ci w odpoczynku i relaksie
eśli lubisz nowinki technologiczne i gadżety? Mamy dla Ciebie kilka propozycji, które mogą urozmaicić Twoje życie i pomogą Ci w odpoczynku i relaksie. W obecnych czasach rozwój technologiczny bardzo przyspieszył, dlatego na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, które możemy sterować przy pomocy naszych telefonów.
Środki higieny dla stomatologów
Środki higieny dla stomatologów
Placówki medyczne, w tym gabinety stomatologiczne, charakteryzują się wyspecjalizowanym wyposażeniem. Dotyczy to nie tylko sprzętu medycznego, ale także środków ochrony i higieny osobistej. Dowiedz się, jakie powinny znaleźć się w każdym gabinecie dentystycznym.
Ostatnie wpisy