Polecamy
Czy znasz te rodzaje nowoczesnych odkurzaczy?
Dom i ogród

Czy znasz te rodzaje nowoczesnych odkurzaczy?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

W ostatnich latach rynek sprzętów gospodarstwa domowego zrewolucjonizowały odkurzacze pionowe, piorące oraz automatyczne roboty sprzątające z funkcją mycia podłóg. Przeczytaj, czym charakteryzują się te urządzenia i zdecyduj, który model będzie najlepszy dla Twoich potrzeb. 

Odkurzacz to jeden z najważniejszych sprzętów gospodarstwa domowego, który ułatwia zachowanie czystości w mieszkaniu. Częste odkurzanie jest szczególnie ważne w przypadku osób cierpiących na alergię, a także dla właścicieli zwierząt domowych o długiej sierści. Najnowsze modele odkurzaczy łączą funkcjonalność z designerską formą.  Są tak skonstruowane, aby były precyzyjne, mobilne oraz zajmowały jak najmniej miejsca w mieszkaniu. Użytkownik może wybrać urządzenia przewodowe lub wyposażone we własny akumulator. Przy zakupie odkurzacza warto zwrócić uwagę na następujące parametry: klasa energetyczności, funkcjonalność i ciężar urządzenia, głośność emitowanego hałasu oraz rodzaj szczotki, który należy dopasować do powierzchni. Warto wybierać urządzenia energooszczędne, aby zadbać o środowisko i zmniejszyć opłaty za prąd. 

Odkurzacze bezworkowe 

Odkurzacze bezworkowe są dużo wygodniejsze w użytkowaniu, ponieważ gromadzą brud w specjalnym, plastikowym pojemniku, który jest łatwy do czyszczenia. Ten typ odkurzaczy zwalnia z konieczności regularnego kupowania nowych worków i pozwala ograniczyć ilość produkowanych śmieci. Odkurzacze bezworkowe dzielą się na pionowe oraz klasyczne. Występują zarówno w wariancie sieciowym, jak i bezprzewodowym. Kompaktowe, bezprzewodowe urządzenia sprzątające wyposażone w akumulator do ładowania są wygodnym rozwiązaniem, ponieważ pozwalają na wygodne odkurzanie bez konieczności przełączania się między gniazdkami elektrycznymi. 

Odkurzacze pionowe charakteryzują się lekką formą, która umożliwia wygodny transport urządzenia po całym mieszkaniu lub biurze. Odkurzacz tego typu pozwala na komfortowe odkurzanie nawet trudno dostępnych miejsc i, ze względu na swój rozmiar, jest łatwy do przechowywania. Modele odkurzaczy pionowych często są wyposażone również w dodatkowy mini-odkurzacz, który jest świetny do dokładnego czyszczenia kanapy, fotela oraz szczelin między meblami. Przy wyborze odkurzacza pionowego warto zwrócić uwagę na filtry, w jakie zostało wyposażone urządzenie, a także na wielkość i łatwość opróżnienia pojemnika na zbierane zabrudzenia. 

Automatyczne roboty sprzątające 

Odkurzacze samojezdne pozwalają na wygodne i efektywne sprzątanie, które odbywa się bez udziału właściciela. Automatyczne roboty sprzątające są sterowane z poziomu aplikacji, w której można wyznaczyć trasę, po jakiej będzie poruszać się odkurzacz. Urządzenia bardzo dobrze sprawdzają się usuwania zabrudzeń z paneli, płytek oraz dywanów. 

Odkurzacze piorące z filtrem wodnym

Odkurzacze piorące z filtrem wodnym służą do profesjonalnego czyszczenia plam, które wniknęły w dywan, wykładzinę czy tapicerkę. Urządzenia nowej generacji łączą opcję odkurzania na sucho z czyszczeniem na mokro, dzięki czemu nie trzeba kupować dodatkowo klasycznego odkurzacza. 

Urządzenia do zadań specjalnych 

Na rynku dostępne są również specjalistyczne i przemysłowe urządzenia sprzątające, przystosowane do czyszczenia powierzchni w hotelach, biurach czy szpitalach. Wysokiej jakości odkurzacze profesjonalne umożliwiają odkurzanie na sucho i mokro, czyszczenie dywanów, a nawet ruchomych schodów. Niektóre modele można również nosić na plecach lub używać przez kilka godzin z rzędu. 

Zdjęcie autorstwa MART PRODUCTION z Pexels.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Wyrównanie szans kobiet w dotychczas „męskich” sektorach przyspiesza
Wyrównanie szans kobiet w dotychczas „męskich” sektorach przyspiesza
Podczas gdy większość liderów biznesowych i przedstawicieli rządów wzywała na Forum Ekonomicznym w Davos, do wyrównywania szans kobiet w typowo męskich zawodach np. cyberbezpieczeństwie i technologii, proces ten przebiega powoli…
Bezpieczeństwo w internecie – jak chronić swoje dane?
Bezpieczeństwo w internecie – jak chronić swoje dane?
Chyba nikogo nie trzeba już przekonywać do zaopatrywania się we właściwy program antywirusowy. Codzienne, rozbudowane działania w sieci, zarówno o zasięgu zawodowym jak i te zupełnie prywatne narażają nas na szereg zagrożeń.
Jak zainteresować dziecko grafiką komputerową?
Jak zainteresować dziecko grafiką komputerową?
Grafika komputerowa może zapewnić kreatywny rozwój i ciekawą pracę. Co zrobić, aby zachęcić do niej swoje dziecko?
Ostatnie wpisy