Polecamy
Jak stworzyć playlistę na weekendową imprezę ze znajomymi?
Lifestyle

Jak stworzyć playlistę na weekendową imprezę ze znajomymi?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Każda dobra impreza potrzebuje odpowiedniej muzyki. Ale właśnie… odpowiedniej, czyli jakiej? Przedstawiamy kilka wskazówek dotyczących tego, czym kierować się podczas tworzenia imprezowej playlisty, tak aby wprowadziła gości w fenomenalny nastrój i pozostawiła niezapomniane wrażenia.

Didżejowanie na własnej imprezie – oto, co warto wiedzieć!

W trakcie planowania wieczoru w gronie znajomych musimy poważnie rozważyć kilka kwestii – czy będzie to impreza bardziej oficjalna, czy raczej luźna? Czy będziemy serwować gościom wymyślne ciepłe dania, czy może ograniczymy się do małych przekąsek? A w końcu także: jaka muzyka wprawi ich w iście imprezowy nastrój i będzie idealnym dopełnieniem całego wydarzenia?

Choć serwisy do słuchania muzyki obfitują w gotowe propozycje playlist dostosowanych pod różne okazje, nie ma co iść na łatwiznę ani liczyć na to, że ktoś lepiej od nas wykona to zadanie. Wiedząc, jaki jest charakter naszej imprezy i kim są zaproszeni goście, sami jesteśmy w stanie wykreować niepowtarzalny miks, który wszystkim wpadnie w ucho. Wystarczy jedynie trzymać się kilku podstawowych zasad.

Po pierwsze: zaplanuj ją

Amatorzy tworzenia własnych list odtwarzania z pewnością mogą potwierdzić częstą przypadłość: wstępne podekscytowanie i dodanie pięciu kluczowych utworów na szczycie listy, a potem nagłe wyczerpanie pomysłów i wypełnianie reszty dużo słabszymi kawałkami. Nie tędy droga. Podstawową zasadą selekcji utworów jest posiadanie w pełni ukształtowanego wyobrażenia o atmosferze, którą pragniemy osiągnąć. Wizję musimy mieć w głowie jeszcze przed dodaniem pierwszego utworu. Następnie, już w fazie selekcji, plan pozwala nam ocenić, czy każda kolejna dodana piosenka spełnia obrane przez nas kryteria.

Po drugie: wpleć w nią utwory, które spodobają się innym

Nie ulega wątpliwości, że to nasza impreza, ale jako dobrym gospodarzom zależy nam przecież na tym, aby inni świetnie się na niej bawili. Mimo że edukacyjna pokusa bywa spora, nie należy wciskać ludziom swoich wysublimowanych muzycznych upodobań do gardeł. Dobrze jest pozostać obiektywnym w doborze muzyki, zwłaszcza jeśli nie wszystkich gości znamy od lat.

Po trzecie: nie rób muzycznego bigosu

Przesadne krzyżowanie gatunków nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. Fakt, że w ostatnim czasie szalejemy za konkretnymi trzema piosenkami, nie oznacza wcale, że one do siebie pasują. Beyoncé wymieszana z Nightwishem i Bitaminą może nie wpaść w ucho naszym gościom, a może nawet sprawić, że będą zdezorientowani i niezadowoleni.

Po czwarte: kreuj muzyką nastrój

Niemal tak samo ważne, co wybór konkretnych utworów, jest ich odpowiednie ułożenie na playliście. Muzyka ma bowiem uzupełniać imprezowe wydarzenia i ich dynamikę. Doświadczone osoby wiedzą, że lepiej nie upychać wszystkich najlepszych i najbardziej dynamicznych kawałków na początku ani na samym końcu imprezy, ponieważ ich potencjał nie zostanie wykorzystany. Na ten etap można spojrzeć jak na film: napięcie budowane jest stopniowo aż do momentu kulminacyjnego, po którym następuje łagodne wyciszenie.

Po piąte: goście to nie króliki doświadczalne

Na koniec warto dodać, że najlepiej sprawdzą się kawałki, które znamy już od jakiegoś czasu i jeśli nie jesteśmy pewni co do konkretnej muzyki, to lepiej odkrywać i poznawać ją w samotności.

Zdjecie główne: Vladimir Proskurovskiy/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Komfort i Elegancja: Koszule na Oficjalne Spotkania od Pako Lorente
Komfort i Elegancja: Koszule na Oficjalne Spotkania od Pako Lorente
Męska moda bez przerwy ewoluuje, a tradycyjne elementy ubioru, takie jak koszule i marynarki, pozostają niezmiennie istotne.
Co może świadczyć o depresji?
Co może świadczyć o depresji?
Depresja to jeden z najczęstszych problemów psychicznych, który dotyka ludzi na całym świecie – bez względu na wiek czy sytuację życiową. Mimo że nadal wiele osób bagatelizuje tę chorobę, świadomość na ten temat stale rośnie, również w kontekście leczenia. Warto przyjrzeć się także objawom depresji.
Urządzenia przydatne w nowoczesnym biurze
Urządzenia przydatne w nowoczesnym biurze
Biuro to drugi dom osób w nim zatrudnionych. Warto zadbać o to, by panowały tam komfortowe i dogodne warunki pracy. Zobacz, jakich sprzętów nie powinno zabraknąć w nowoczesnym biurze.
Ostatnie wpisy