Polecamy
Przygotowanie paczki do wysłania kurierem – etapy krok po kroku
Lifestyle

Przygotowanie paczki do wysłania kurierem – etapy krok po kroku

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Planujesz wysłać paczkę kurierem? Przeczytaj, jak odpowiednio zabezpieczyć przesyłkę, aby bezpiecznie dotarła do odbiorcy.

Przygotuj zawartość paczki 

Warto pamiętać o tym, że to nadawca jest zobowiązany do prawidłowego przygotowania i zabezpieczenia przesyłki do transportu. Przed zamówieniem usługi kurierskiej upewnij się, że wysyłane przez Ciebie rzeczy nie znajdują się na liście przedmiotów zabronionych w transporcie wybranej firmy kurierskiej – wielu kurierów nie podejmuje się przesyłania m.in. pieniędzy, dokumentów osobistych czy kart płatniczych. Restrykcje mogą dotyczyć również przewozu zwierząt, roślin, leków, a także broni czy antyków.

Wybierz wytrzymały karton

Zadbaj o to, aby zapakować przedmiot w solidny karton. Do transportu dobrze sprawdzają się klapowe kartony do pakowania, które charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia. Pamiętaj, że wymiary paczki powinny być dopasowane do standardów wymienionych w regulaminie, zamieszczonym na stronie firmy kurierskiej. Należy się z nim zapoznać, ponieważ paczki o niestandardowych rozmiarach i nieregularnych kształtach mogą pociągać za sobą dodatkowe opłaty. Alternatywą dla klasycznych opakowań mogą być także praktyczne foliopaki kurierskie, w których można umieścić przedmioty podatne na działanie różnego rodzaju czynników zewnętrznych.

Zabezpiecz produkt przed przesuwaniem się 

Dla bezpieczeństwa zainwestuj także w wypełniacze do paczek, które zapobiegają niekontrolowanemu przemieszczaniu się przedmiotów w kartonie i tym samym minimalizują ryzyko uszkodzeń podczas transportu. Do odpowiedniego zabezpieczenia przesyłek może Ci posłużyć również kolorowa taśma lub wytrzymała taśma pakowa. Jeśli przewozisz kruche i cenne przedmioty, owiń je dodatkowo folią bąbelkową i oznacz karton naklejkami proszącymi kuriera o zachowanie szczególnej ostrożności.

Skontroluj etykiety

Przed oddaniem paczki do transportu, skontroluj jeszcze raz wszystkie dane adresowe. Jeśli nadajesz kilka paczek jednocześnie, upewnij się, że każda etykieta znajduje się na swoim miejscu. Do najczęstszych błędów nadawcy, które opóźniają transport paczki, należą zwykle: podanie nieprawidłowych danych adresowych lub kontaktowych oraz błędne określenie rozmiaru i wagi gabarytowej przesyłki.

Zdj. główne: ANIRUDH/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przez pandemię Polki rzadziej się badają
Przez pandemię Polki rzadziej się badają
Pandemia negatywnie wpłynęła na realizację badań przez kobiety. Lekarze apelują o zwrócenie uwagi na profilaktykę.
Pomysły na firmowe prezenty
Pomysły na firmowe prezenty
Szukasz pomysłu na prezent firmowy? Zobacz, co możesz podarować swoim współpracownikom i kontrahentom.
Jaką elektronikę zabrać w podróż?
Jaką elektronikę zabrać w podróż?
Sezon wakacyjnych wyjazdów i urlopów można powoli uznać za otwarty. W związku z tym już niedługo przyjdzie czas na spakowanie walizki na podróż. Podpowiadamy, jakie urządzenia elektroniczne będą przydatne na wakacjach.
Ostatnie wpisy