Polecamy
Przygotowanie paczki do wysłania kurierem – etapy krok po kroku
Lifestyle

Przygotowanie paczki do wysłania kurierem – etapy krok po kroku

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Planujesz wysłać paczkę kurierem? Przeczytaj, jak odpowiednio zabezpieczyć przesyłkę, aby bezpiecznie dotarła do odbiorcy.

Przygotuj zawartość paczki 

Warto pamiętać o tym, że to nadawca jest zobowiązany do prawidłowego przygotowania i zabezpieczenia przesyłki do transportu. Przed zamówieniem usługi kurierskiej upewnij się, że wysyłane przez Ciebie rzeczy nie znajdują się na liście przedmiotów zabronionych w transporcie wybranej firmy kurierskiej – wielu kurierów nie podejmuje się przesyłania m.in. pieniędzy, dokumentów osobistych czy kart płatniczych. Restrykcje mogą dotyczyć również przewozu zwierząt, roślin, leków, a także broni czy antyków.

Wybierz wytrzymały karton

Zadbaj o to, aby zapakować przedmiot w solidny karton. Do transportu dobrze sprawdzają się klapowe kartony do pakowania, które charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia. Pamiętaj, że wymiary paczki powinny być dopasowane do standardów wymienionych w regulaminie, zamieszczonym na stronie firmy kurierskiej. Należy się z nim zapoznać, ponieważ paczki o niestandardowych rozmiarach i nieregularnych kształtach mogą pociągać za sobą dodatkowe opłaty. Alternatywą dla klasycznych opakowań mogą być także praktyczne foliopaki kurierskie, w których można umieścić przedmioty podatne na działanie różnego rodzaju czynników zewnętrznych.

Zabezpiecz produkt przed przesuwaniem się 

Dla bezpieczeństwa zainwestuj także w wypełniacze do paczek, które zapobiegają niekontrolowanemu przemieszczaniu się przedmiotów w kartonie i tym samym minimalizują ryzyko uszkodzeń podczas transportu. Do odpowiedniego zabezpieczenia przesyłek może Ci posłużyć również kolorowa taśma lub wytrzymała taśma pakowa. Jeśli przewozisz kruche i cenne przedmioty, owiń je dodatkowo folią bąbelkową i oznacz karton naklejkami proszącymi kuriera o zachowanie szczególnej ostrożności.

Skontroluj etykiety

Przed oddaniem paczki do transportu, skontroluj jeszcze raz wszystkie dane adresowe. Jeśli nadajesz kilka paczek jednocześnie, upewnij się, że każda etykieta znajduje się na swoim miejscu. Do najczęstszych błędów nadawcy, które opóźniają transport paczki, należą zwykle: podanie nieprawidłowych danych adresowych lub kontaktowych oraz błędne określenie rozmiaru i wagi gabarytowej przesyłki.

Zdj. główne: ANIRUDH/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pomysły na własny sklep internetowy
Pomysły na własny sklep internetowy
Podczas lektury tego artykułu poznasz kilka kreatywnych pomysłów na własny sklep internetowy. Jeżeli myślisz o wejściu w branżę e-commerce, a także zwiększeniu przychodów, to coś dla Ciebie.
Gadżety elektroniczne na prezent
Gadżety elektroniczne na prezent
Prezent idealny to taki, którego osoba obdarowywana będzie z radością używać. Przekonaj się, że elektronika jest dla każdego i sprawdź nasze pomysły na nowoczesny podarunek!
Nowoczesne strategie marketingowe: Pomysły na skuteczne kampanie promocyjne
Nowoczesne strategie marketingowe: Pomysły na skuteczne kampanie promocyjne
Marketing jest nieodłączną częścią każdej działalności gospodarczej, a nowoczesne strategie marketingowe są kluczowym elementem sukcesu w dzisiejszym konkurencyjnym świecie. W tym artykule przedstawiamy kilka pomysłów na skuteczne kampanie promocyjne, które mogą pomóc firmom w dotarciu do swojej docelowej grupy odbiorców, zbudowaniu marki i zwiększeniu sprzedaży.
Ostatnie wpisy