Polecamy
Komputerowa maszyna do szycia – jak wybrać urządzenie wysokiej jakości?
Dom i ogród

Komputerowa maszyna do szycia – jak wybrać urządzenie wysokiej jakości?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Urządzenia takie jak maszyny do szycia tworzą bardzo rozbudowany zbiór. Oprócz konwencjonalnych, mechanicznych urządzeń znajdziesz także maszyny komputerowe – w których konstrukcji zastosowano zaawansowane elementy elektroniczne. Są to urządzenia wybierane częściej przez osoby zaznajomione z tematem szycia, doświadczone, które poszukują profesjonalnych rozwiązań do codziennej pracy. Poniżej podpowiadamy, jak wybrać maszynę do szycia wysokiej jakości i o czym pamiętać w czasie przeglądania ofert dostępnych dostawców.

Maszyna komputerowa do codziennej i sporadycznej pracy

Wybór maszyny do szycia powinien zależeć w pierwszej kolejności od zamierzonego sposobu jej wykorzystania. Jeśli z maszyną pracujesz na co dzień, korzystasz z niej nie tylko w celu wykonywania prostych przeróbek, ale również bardziej skomplikowanych zadań – wówczas warto wybrać zaawansowane urządzenie komputerowe. Maszyny takie będą nadawały się zarówno do pracy sporadycznej, jak i regularnej i systematycznej.

Wiele osób sięga po maszyny Janome, odznaczające się wysokim poziomem wykonania i długą żywotnością. Są to maszyny, z których korzystają także chałupnicy oraz osoby profesjonalnie zajmujące się wykonywaniem i przerabianiem odzieży. Janome to japoński producent, stawiający na zastosowanie najbardziej wytrzymałych oraz nowoczesnych podzespołów. Maszyny Janome są objęte gwarancją sięgającą aż 5 lat. Przez ten okres, urządzenia Janome będą działać bezawaryjnie, niezależnie od stopnia i zakresu ich wykorzystania.

Maszyna komputerowa – najważniejsze parametry i kryteria wyboru

O czym warto pamiętać, jeśli poszukujesz dobrej jakości maszyny komputerowej? Przede wszystkim zwróć uwagę na ilość dostępnych w interesującym cię modelu programów ściegowych. Jest to niezwykle ważne, gdyż maszyny komputerowe posiadają ten atut, w porównaniu do urządzeń mechanicznych, że w ich pamięci znajduje się więcej programów ściegowych. Mogą być to ściegi nie tylko najczęściej wykorzystywane (tzw. ściegi użytkowe), ale też overlokowe, elastyczne, zygzaki, do obszywania dziurek, satyny lub ozdobne.

Dodatkowe funkcje, które powinna zawierać maszyna komputerowa to również możliwość automatycznego obszywania dziurek. Wiele modeli posiada aż kilka typów programów, dedykowanych do dziurek różnych rozmiarów.

Warto też zwrócić uwagę na mechaniczne parametry pracy. Przede wszystkim – na prędkość, z którą maszyna wykonuje wkłucia, a która może wynosić nawet kilkaset wkłuć na minutę. Możliwość regulacji jest niezwykle ważna z uwagi na komfort i przebieg pracy. Niektóre maszyny pozwalają na płynną regulację rozmiaru ściegów, inne na regulację skokową. Oczywiście, możliwość płynnej regulacji jest bardziej atrakcyjnym rozwiązaniem.

Dodatkowymi ułatwieniami, na które warto zwrócić uwagę, jak regulacja docisku stópki, która może obejmować nawet kilka różnych pozycji. Możliwość obszywania podwójną igłą oraz szycia wstecz – to również duże ułatwienie w wielu zaawansowanych pracach na tkaninach i odzieży. Ponadto, polecamy zwrócić uwagę, czy do maszyny wbudowany jest nawlekacz igły, nóż do obcinania nici, chwytacz rotacyjny, szpulownik. Warto też podkreślić, że najbardziej komfortowe urządzenia posiadają niewielki oświetlenie LED, skierowane na pole pracy. Wiele różnych funkcji ma m.in. janome juno e1015.

Zdjęcie główne: Michael Burrows/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybierać akcesoria do komfortowej pracy przy komputerze
Jak wybierać akcesoria do komfortowej pracy przy komputerze
Dowiedz się, jak dobranie odpowiednich akcesoriów do komputera zwiększa Twoją wydajność i komfort pracy. Zapoznaj się z naszym przewodnikiem i zacznij pracować efektywniej już dziś.
Wyrównanie szans kobiet w dotychczas „męskich” sektorach przyspiesza
Wyrównanie szans kobiet w dotychczas „męskich” sektorach przyspiesza
Podczas gdy większość liderów biznesowych i przedstawicieli rządów wzywała na Forum Ekonomicznym w Davos, do wyrównywania szans kobiet w typowo męskich zawodach np. cyberbezpieczeństwie i technologii, proces ten przebiega powoli…
Jak efektywne zarządzanie magazynem wpływa na optymalizację procesów logistycznych?
Jak efektywne zarządzanie magazynem wpływa na optymalizację procesów logistycznych?
Zrozum, jak poprawne zarządzanie magazynem przyczynia się do zwiększenia efektywności procesów logistycznych. Dowiedz się, jakie korzyści przynosi optymalizacja logistyki.
Ostatnie wpisy