Polecamy
Jak zaaranżować biuro w domu?
Dom i ogród

Jak zaaranżować biuro w domu?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Obecnie bardzo wiele firm oferuje swoim pracownikom możliwość pracy zdalnej. Osoby samozatrudnione również muszą pracować z domu i znaleźć w swojej prywatnej przestrzeni miejsce do wypełniania obowiązków służbowych. Aranżacja domowego biura ma wpływ na Twoją produktywność, komfort pracy i zdrowie, między innymi kręgosłupa. Zobacz, jak możesz stworzyć we własnym domu idealne biuro do pracy zdalnej.   

Biurko i fotel na stanowisku pracy  

Większość obowiązków, w przypadku pracy zdalnej, wykonuje się przy komputerze. Siedzenie na kanapie lub w łóżku z laptopem na kolanach to rozwiązanie, które sprawdza się przez pierwszy tydzień, a w następnych dniach ból kręgosłupa nakazuje znaleźć inny sposób. Przy urządzaniu domowej przestrzeni do pracy najważniejsze są biurko oraz fotel. W najbardziej komfortowej sytuacji są osoby, mieszkające w dużych domach lub mieszkaniach, z kolei najgorzej mają mieszkańcy kawalerek. Domowe biuro nie powinno znajdować się w sypialni czy salonie, ponieważ nie brakuje tam rozpraszających bodźców, a dodatkowo łączenie stref pracy i relaksu działa bardzo niekorzystnie na psychikę. Jeśli masz możliwość, najlepiej jest znaleźć wolne miejsce poza tymi pokojami i tam postawić biurko oraz ergonomiczny fotel. 

W mniejszym mieszkaniu, jeśli nie zmieścisz na przestrzeni nowych mebli, postaraj się przy stole, gdzie pracujesz stworzyć sobie warunki do pracy, ale zaraz po jej zakończeniu, zawsze sprzątaj rzeczy kojarzące się z pracą i odkładaj na inne miejsce. Nie warto jednak rezygnować z odpowiedniego fotela, który zapewnia kręgosłupowi odpowiednie podparcie na rzecz krzesła z jadalni. Taki fotel pozwala na równomierne rozłożenie napięcia po ciele, dzięki czemu mięśnie nie napinają się za mocno i nie powodują dolegliwości bólowych. Ergonomiczny fotel do pracy przy komputerze to inwestycja w swoje zdrowie.  

Blokada rozpraszających bodźców  

W domu zawsze znajdą się rzeczy, które w godzinach pracy trzeba zrobić “w międzyczasie”. Żeby móc wykonywać bez przeszkód swoje obowiązki, należy znaleźć sposób na zablokowanie bodźców i skupienie uwagi. Bardzo pomocne mogą być słuchawki, które wygłuszają hałas i tym samym poprawiają jakość pracy. Podobną funkcję mogą spełniać zatyczki do uszu, jeśli nie lubisz podczas pracy słuchać muzyki lub przeszkadza Ci ona w skupieniu. Dla osób pracujących przy oknie bardzo przydatne mogą okazać się rolety w kasecie płaskiej. Dzięki nim zasłonisz widoki zza okna oraz oślepiające i utrudniające pracę promienie słońca. Dodatkowo, dzięki temu, że rolety są zablokowane w kasecie i utrzymane blisko okna, nie będą one przeszkadzać w pracy przy biurku. Tradycyjne rolety zwisają często nad biurkiem ustawionym przy oknie, przez co utrudniają zaaranżowanie przestrzeni do pracy.   

Dobre oświetlenie biurka  

Osoby, które w pracy muszą wykonywać projekty, rysować i kreślić plany na papierze, szczególnie potrzebują dobrego oświetlenia, aby dokładnie widzieć każdy szczegół swojego dzieła. Porządna lampa biurkowa ustawiona w odpowiednim miejscu sprawi, że praca będzie o wiele przyjemniejsza i bardziej komfortowa. Lampka na biurku powinna stać po stronie przeciwnej do Twojej dominującej ręki, którą posługujesz się do pisania czy rysowania. Dzięki temu podczas pracy dłoń nie będzie rzucać cienia i cała przestrzeń do pracy będzie równomiernie oświetlona. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie kanały na YouTube o przedsiębiorczości dla kobiet warto oglądać?
Jakie kanały na YouTube o przedsiębiorczości dla kobiet warto oglądać?
YouTube to platforma, dzięki której specjalistyczną wiedzę mamy na wyciągnięcie ręki i to za darmo. Przyglądamy się najciekawszym kanałom o przedsiębiorczości.
Kiedy można skorzystać z teleporady?
Kiedy można skorzystać z teleporady?
Zastanawiasz się, czy możesz skorzystać z teleporady? Wyjaśniamy, w jakich sytuacjach jest możliwa taka forma wizyty lekarskiej.
Organizacja przyjęcia firmowego – o co zadbać?
Organizacja przyjęcia firmowego – o co zadbać?
Zaczyna się najbardziej intensywny okres przyjęć firmowych w całym roku. Zobacz, jak zorganizować imprezę dla swoich pracowników.
Ostatnie wpisy