Polecamy
Jak zaaranżować biuro w domu?
Dom i ogród

Jak zaaranżować biuro w domu?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Obecnie bardzo wiele firm oferuje swoim pracownikom możliwość pracy zdalnej. Osoby samozatrudnione również muszą pracować z domu i znaleźć w swojej prywatnej przestrzeni miejsce do wypełniania obowiązków służbowych. Aranżacja domowego biura ma wpływ na Twoją produktywność, komfort pracy i zdrowie, między innymi kręgosłupa. Zobacz, jak możesz stworzyć we własnym domu idealne biuro do pracy zdalnej.   

Biurko i fotel na stanowisku pracy  

Większość obowiązków, w przypadku pracy zdalnej, wykonuje się przy komputerze. Siedzenie na kanapie lub w łóżku z laptopem na kolanach to rozwiązanie, które sprawdza się przez pierwszy tydzień, a w następnych dniach ból kręgosłupa nakazuje znaleźć inny sposób. Przy urządzaniu domowej przestrzeni do pracy najważniejsze są biurko oraz fotel. W najbardziej komfortowej sytuacji są osoby, mieszkające w dużych domach lub mieszkaniach, z kolei najgorzej mają mieszkańcy kawalerek. Domowe biuro nie powinno znajdować się w sypialni czy salonie, ponieważ nie brakuje tam rozpraszających bodźców, a dodatkowo łączenie stref pracy i relaksu działa bardzo niekorzystnie na psychikę. Jeśli masz możliwość, najlepiej jest znaleźć wolne miejsce poza tymi pokojami i tam postawić biurko oraz ergonomiczny fotel. 

W mniejszym mieszkaniu, jeśli nie zmieścisz na przestrzeni nowych mebli, postaraj się przy stole, gdzie pracujesz stworzyć sobie warunki do pracy, ale zaraz po jej zakończeniu, zawsze sprzątaj rzeczy kojarzące się z pracą i odkładaj na inne miejsce. Nie warto jednak rezygnować z odpowiedniego fotela, który zapewnia kręgosłupowi odpowiednie podparcie na rzecz krzesła z jadalni. Taki fotel pozwala na równomierne rozłożenie napięcia po ciele, dzięki czemu mięśnie nie napinają się za mocno i nie powodują dolegliwości bólowych. Ergonomiczny fotel do pracy przy komputerze to inwestycja w swoje zdrowie.  

Blokada rozpraszających bodźców  

W domu zawsze znajdą się rzeczy, które w godzinach pracy trzeba zrobić “w międzyczasie”. Żeby móc wykonywać bez przeszkód swoje obowiązki, należy znaleźć sposób na zablokowanie bodźców i skupienie uwagi. Bardzo pomocne mogą być słuchawki, które wygłuszają hałas i tym samym poprawiają jakość pracy. Podobną funkcję mogą spełniać zatyczki do uszu, jeśli nie lubisz podczas pracy słuchać muzyki lub przeszkadza Ci ona w skupieniu. Dla osób pracujących przy oknie bardzo przydatne mogą okazać się rolety w kasecie płaskiej. Dzięki nim zasłonisz widoki zza okna oraz oślepiające i utrudniające pracę promienie słońca. Dodatkowo, dzięki temu, że rolety są zablokowane w kasecie i utrzymane blisko okna, nie będą one przeszkadzać w pracy przy biurku. Tradycyjne rolety zwisają często nad biurkiem ustawionym przy oknie, przez co utrudniają zaaranżowanie przestrzeni do pracy.   

Dobre oświetlenie biurka  

Osoby, które w pracy muszą wykonywać projekty, rysować i kreślić plany na papierze, szczególnie potrzebują dobrego oświetlenia, aby dokładnie widzieć każdy szczegół swojego dzieła. Porządna lampa biurkowa ustawiona w odpowiednim miejscu sprawi, że praca będzie o wiele przyjemniejsza i bardziej komfortowa. Lampka na biurku powinna stać po stronie przeciwnej do Twojej dominującej ręki, którą posługujesz się do pisania czy rysowania. Dzięki temu podczas pracy dłoń nie będzie rzucać cienia i cała przestrzeń do pracy będzie równomiernie oświetlona. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Męskie stylizacje na upały – jak się ubrać, aby czuć się komfortowo?
Męskie stylizacje na upały – jak się ubrać, aby czuć się komfortowo?
Lato to czas, gdy temperatury sięgają zenitu, a upały są nie do wytrzymania.
Jak wybrać idealny dron dla amatora – przewodnik po funkcjach i akcesoriach
Jak wybrać idealny dron dla amatora – przewodnik po funkcjach i akcesoriach
Poznaj kluczowe kryteria wyboru drona dla początkujących. Dowiedz się, jakie funkcje i akcesoria są najważniejsze dla prawdziwego entuzjasty lotnictwa.
Jak działają programy lojalnościowe oparte na zbieraniu punktów?
Jak działają programy lojalnościowe oparte na zbieraniu punktów?
Programy lojalnościowe stanowią popularny sposób na budowanie trwałych relacji z klientami oraz zachęcanie ich do regularnych zakupów. Jedną z najczęściej spotykanych form programów lojalnościowych jest system oparty na zbieraniu punktów. Taki model pozwala klientom gromadzić punkty za dokonywane transakcje, które mogą później wymienić na nagrody lub korzyści.
Ostatnie wpisy