Polecamy
Drukarka nie drukuje? Sprawdź, co może być tego przyczyną
Dom i ogród

Drukarka nie drukuje? Sprawdź, co może być tego przyczyną

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Elektronika, taka jak drukarki, czasami może cię zawodzić. Zanim, jednak zdecydujesz się ją wyrzucić, zobacz, w czym tkwi problem. Poznaj przyczyny niedziałającej drukarki. 

Niepoprawnie zainstalowany sterownik drukarki

Zakupiłeś drukarkę, jednak okazało się, że nie drukuje? Jeśli jesteś pewny, że wszystko poprawnie podłączyłeś, a sam sprzęt działa, najczęstszą przyczyną jest sterownik oprogramowania, który nie funkcjonuje poprawnie. Co zrobić w takiej sytuacji? Nie panikować, ponieważ rozwiązanie jest bardzo proste. Gdy kupujesz sprzęt od dystrybutora lub producenta, w paczce zawsze dołączony będzie nośnik ze sterownikiem w postaci płyty CD. To właśnie z niej musisz zainstalować oprogramowanie. Jeśli jednak nadal nie działa, może okazać się, że jest ono nieaktualne. W tej sytuacji wejdź na stronę internetową producenta, znajdź model swojej drukarki, po czym ściągnij i zainstaluj ostatnio dodany sterownik.

Zużyty tusz lub toner 

Oprogramowanie drukarki, tak zwany menedżer, nie zawsze podaje prawidłowe dane. Często może zdarzyć się sytuacja, że twoja drukarka nie drukuje przez wyczerpany tusz lub toner. Jeśli masz pewność, że twoja drukarka jest odpowiednio podłączona, posiada aktualne sterowniki oraz działa poprawnie, być może trzeba wymienić tusze do drukarek HP. Sprawdź, czy aby się nie skończył i w razie potrzeby wymień je. 

Nieprawidłowy lub wadliwy toner, lub tusz

Zwróć uwagę na to, że zarówno oryginalne tusze i tonery, jak i ich zamienniki mogą być wadliwe. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, twoja drukarka nie będzie w stanie niczego wydrukować. Pamiętaj o tym, że nieprawidłowego lub wadliwego tuszu i tonera nie da się naprawić. W takiej sytuacji musisz wymienić go na nowy i sprawdzić, czy drukowanie jest możliwe.  Jeśli po zamianie wszystko działa poprawnie, to znak, że problem tkwił w tym elemencie.

Nieprawidłowa aplikacja tonera lub tuszu

Ostatnim, bardzo częstym błędem uniemożliwiającym druk jest nieprawidłowa aplikacja tonera lub tuszu. Toner, mimo że jest dość łatwy w instalacji, może nie być odpowiedni wciśnięty do urządzenia. W przypadku tuszów może zdarzyć ci się jego wsadzenie w złą stronę na siłę. Zatem, jeśli twoja drukarka nie drukuje, wyciągnij tusz lub toner i sprawdź, czy te elementy zostały przez ciebie prawidłowo zainstalowane. Zwróć uwagę na to, że ich włożenie do drukarki nie powinno sprawiać żadnego oporu.

Fot.: manuelwagner0/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*