Polecamy
Jakie udogodnienia stworzyć w firmie?
Biznes i finanse

Jakie udogodnienia stworzyć w firmie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wprowadzenie dodatkowych udogodnień dla pracowników może przełożyć się na większą efektywność. Przeczytaj, jakich benefitów najczęściej oczekują pracownicy od swoich pracodawców.

Benefity i udogodnienia dla pracowników stanowią dodatkowy czynnik motywacyjny, który może przekonać pracownika do większego zaangażowania i lojalności. Benefity pracownicze mogą być również czynnikiem, który w dużej mierze wpłynie na decyzję kandydata o podjęciu pracy w Twojej firmie. Poniżej znajdziesz podsumowanie najczęściej docenianych i oczekiwanych udogodnień w miejscu pracy. 

Prywatna opieka medyczna

Jedną z najbardziej pożądanych korzyści, niezwiązanych bezpośrednio z wynagrodzeniem, jest opieka medyczna. Pakiet medyczny w ramach abonamentu stanowi atrakcyjny dodatek, który zapewnia pracownikom poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Warto zadbać w firmie również o profilaktykę i edukację prozdrowotną, umożliwiającą stworzenie przyjaznego i bezpiecznego środowiska pracy. 

Dostosowanie budynku do potrzeb pracowników

Świetnym rozwiązaniem jest także wspieranie i zachęcanie pracowników do regularnej aktywności fizycznej. Warto, aby przed budynkiem przedsiębiorstwa znalazły się stojaki rowerowe, wspierające zdrowy i aktywny sposób komunikacji. Wielu pracowników deklaruje, że lubi też korzystać z firmowej siłowni. Alternatywnym rozwiązaniem mogą być również abonamenty na lokalną siłownię, karnety na zajęcia czy wejściówki na basen. 

Nauka języków obcych i szkolenia

Dofinansowanie nauki języka obcego jest korzystne zarówno dla pracodawcy, jak i pracownika. Warto rozwijać kompetencje kadry i otwierać biznes na rynki zagraniczne. Doświadczeni lektorzy mogą prowadzić zajęcia grupowe, które przyczynią się także do większej integracji zespołu. Sprawdź, jakie pakiety ma w ofercie profesjonalna szkoła języka włoskiego

Wyjazdy dla pracowników

Warto inwestować także w rozwój tzw. kompetencji miękkich pracowników. Szkolenia pracownicze czy konferencje można połączyć z ciekawym wyjazdem integracyjnym, który pomoże zbudować silniejszą więź pracowników z firmą, a także pozwoli wykreować atrakcyjny wizerunek marki. Sprawdź tanie noclegi dla pracowników w ośrodku wypoczynkowym z widokiem na las lub jezioro.

Platformy benefitowe

Wielu pracodawców decyduje się również na platformy benefitowe, na których pracownicy otrzymują co miesiąc pulę punktów, którą w przyszłości mogą wymienić na bony do znanych sklepów czy na bilety na różne wydarzenia kulturalne. Ta forma udogodnienia jest zdecydowanie łatwiejsza do zorganizowania i rozliczenia niż np. eventy rodzinne dla pracowników.

Fot.: Jason Goodman/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co powinno znaleźć się na wyposażeniu warsztatu?
Co powinno znaleźć się na wyposażeniu warsztatu?
Profesjonalny warsztat samochodowy to przede wszystkim miejsce, które powinno być dobrze wyposażone. Dowiedz się więc, jak sprzęty, narzędzia, meble warsztatowe oraz akcesoria powinny znaleźć się w każdym warsztacie.
Jak wybrać idealny dron dla amatora – przewodnik po funkcjach i akcesoriach
Jak wybrać idealny dron dla amatora – przewodnik po funkcjach i akcesoriach
Poznaj kluczowe kryteria wyboru drona dla początkujących. Dowiedz się, jakie funkcje i akcesoria są najważniejsze dla prawdziwego entuzjasty lotnictwa.
7 pomysłów na kobiecy biznes w domu
7 pomysłów na kobiecy biznes w domu
Chcesz założyć biznes i prowadzić go w domu, ale brakuje Ci pomysłów? Mamy dla Ciebie 7 inspirujących propozycji.
Ostatnie wpisy