Polecamy
Opakowania dla lokali gastronomicznych
Biznes i finanse

Opakowania dla lokali gastronomicznych

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Opakowania pełnią bardzo ważną funkcję w gastronomii – szczególnie w dzisiejszych czasach, kiedy tak popularne i powszechne stało się zamawianie jedzenia na wynos lub z dowozem do domu. Jednak jakie opakowania wybrać? Przedstawiamy nasz przegląd najczęściej wybieranych opakowań dla lokali gastronomicznych. 

Otwierasz lokal gastronomiczny i zastanawiasz się, czego będziesz potrzebować, aby działał on w pełni sprawnie? Na Twojej liście koniecznie powinny znaleźć się opakowania. Jednak jakie opakowania dla gastronomii wybrać? Które z rozwiązań dostępnych na rynku będą najlepsze?

Rodzaje opakowań przydatnych w gastronomii

Prowadząc lokal gastronomiczny, warto przygotować się na przygotowywanie posiłków na wynos lub z opcją dostawy do domu. Aby cały ten proces przebiegał sprawnie, konieczne jest zaopatrzenie się w dobrej jakości opakowania. Jakie rodzaje opakowań znajdziesz obecnie na rynku?

Wybierając opakowania, musisz przede wszystkim uwzględnić ich zastosowanie. W gastronomii przydadzą się przede wszystkim:

  • talerze lub tacki
  • opakowania na zupy
  • opakowania na dania typu fast-food
  • opakowania cukiernicze
  • kubki oraz słomki 

A co z materiałem?

Opakowania plastikowe

Jednym z rozwiązań dostępnych na rynku są opakowania plastikowe. Ich ogromną zaletą jest przede wszystkim ogromna różnorodność, jeśli chodzi o kształty oraz pojemności. Co więcej, opakowania te są także bardzo wytrzymałe. Jest to jednak mało ekologiczna propozycja, dlatego też, jeżeli zależy Ci na proekologicznym podejściu do prowadzenia biznesu, zrezygnuj z plastiku na rzecz bardziej przyjaznych środowisku opakowań. 

Jednorazowe plastikowe opakowania na żywność znajdziesz między innymi na https://grupa-abc.com.pl/Opakowania-jednorazowe-c14

Opakowania papierowe

Doskonałą alternatywą dla plastiku będą opakowania papierowe. Genialnie sprawdzą się one przede wszystkim jako talerze oraz opakowania cukiernicze. Możesz także zdecydować się na papierowe kubeczki oraz słomki, jednak pamiętaj, aby wybrać mocny i przede wszystkim nieprzeciekający karton. Opakowania wykonane z papieru są dość wytrzymałe oraz mają bardzo korzystną cenę. 

Opakowania ekologiczne

Jeśli więc chcesz, aby Twój lokal gastronomiczny był bardziej eko, to możesz też postawić na opakowania biodegradowalne i ekologiczne, na przykład wykonane z trzciny cukrowej czy też otrębów. Takie w pełni naturalne rozwiązanie to nie tylko wygodny sposób pakowania jedzenia, ale także możliwość w pełni bezpiecznego dla środowiska kompostowania odpadów. 

Fot.: Kate Townsend/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przydatne i efektowne wyposażenie kuchenne
Przydatne i efektowne wyposażenie kuchenne
Podpowiadamy, jakie akcesoria i gadżety warto wybrać do kuchni.
Jakie udogodnienia stworzyć w firmie?
Jakie udogodnienia stworzyć w firmie?
Prowadzisz firmę? Dowiedz się, jakie udogodnienia dla pracowników warto wprowadzić.
Jak wybrać odpowiednią licencję dla twojej firmy?
Jak wybrać odpowiednią licencję dla twojej firmy?
Dowiedz się, jak wybrać licencję dopasowaną do specyfiki i potrzeb Twojej firmy. Przewodnik krok po kroku, który pomoże Ci podejmować świadome decyzje.
Ostatnie wpisy