Polecamy
Rozwiązania przydatne dla e-commerce
Biznes i finanse

Rozwiązania przydatne dla e-commerce

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Branża e-commerce rozwija się coraz szybciej. Dzięki nowym technologiom sprzedaż internetowa może być coraz skuteczniejsza. Należy jednak pamiętać, że jest to dość konkurencyjny i wymagający rynek. Przedstawiamy więc kilka przydatnych narzędzi i rozwiązań, które pomogą Ci wyróżnić się na tle konkurencji.

Platforma e-commerce, czyli podstawa działalności

Pierwszą rzeczą, bez której żadna działalność z rynku e-commerce nie może działać, jest platforma e-commerce. To na niej będzie widniał Twój sklep internetowy. Zadbaj więc, aby była ona przygotowana przez specjalistów takich jak https://merce.com/. Dzięki temu wszystko będzie działać sprawnie, a strona będzie wygodna zarówno dla Ciebie, jak i wszystkich odwiedzających. Należy także rozważyć możliwość stworzenia aplikacji mobilnej. Wielu użytkowników korzysta obecnie z urządzeń mobilnych, dlatego też oprócz strony internetowej warto stworzyć także aplikację, która pozwoli im na robienie zakupów przez smartfona. 

Jest to także dobry moment na podstawowe działania z zakresu brandingu – w końcu na stronie musi się coś pojawić. Warto więc zacząć prace nad key visuals, czyli nad nazwą oraz logo działalności, podstawową kolorystyką, typografią, claimem, sloganami itd. 

Jeśli potrzebujesz pomocy ze stworzeniem platformy lub z hostingiem sprawdź także stronę https://rapiddc.pl/.

Monitoring internetu

Bardzo przydatnym narzędziem dla działalności z branży e-commerce jest tak zwany monitoring internetu. Polega on na wykupieniu specjalnego programu, który dosłownie monitoruje internet. Należy wprowadzić do niego wybrane słowa kluczowe, na przykład nazwę Twojego sklepu internetowego, a program będzie codziennie dostarczał Ci informacje, jak często nazwa ta pojawia się w internecie. Możesz ustawić go zarówno na monitorowanie całego internetu, jak i na poszczególne media społecznościowe. Dzięki temu będziesz mieć dokładniejszy obraz tego, jaką popularnością cieszy się Twój sklep oraz czy SEO działa tak jak należy. Ponadto będziesz mieć zawsze rękę na pulsie i będziesz w stanie od razu zareagować na negatywne wzmianki.

Analiza danych

Każdy dobry menadżer e-commerce powinien mieć osobny program do analizy danych. Tego typu programy są bowiem w stanie zmierzyć i przeanalizować każdą czynność wykonaną przez użytkowników na Twojej stronie. Możesz poznać wtedy dokładną ilości i wartości transakcji na stronie, ruch użytkownika, a nawet popularność poszczególnych produktów lub kategorii produktowych, co z pewnością znacznie ułatwi Ci zarządzanie sklepem.

Zdjęcie główne: pexels.com/Nataliya Vaitkevich

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*