Polecamy
Profesjonalne zdjęcia wizerunkowe przepustką do sukcesu w biznesie
Biznes i finanse

Profesjonalne zdjęcia wizerunkowe przepustką do sukcesu w biznesie

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wykonanie profesjonalnych zdjęć wizerunkowych może pomóc nam w rozwoju biznesu czy karierze zawodowej, niezależnie od tego w jakiej branży działamy. Choć współcześnie możemy korzystać z usług osób znajdujących się na drugim końcu świata, cały czas chcemy wiedzieć, z kim nawiązujemy współpracę. Dobre zdjęcia biznesowe sprawią, że zaufa nam więcej klientów, pracodawców i potencjalnych partnerów biznesowych.

Dlaczego zdjęcia wizerunkowe są nam niezbędne?

Choć wiele mówi się o tym, że nie należy oceniać książki po okładce, a człowieka po wyglądzie – i tak wszyscy w ten sposób postępujemy. Dotyczy to nawet wykwalifikowanych specjalistów do spraw rekrutacji, którzy przyznają, że zdarzało się im odrzucić kandydaturę danego pracownika jedynie z powodu wyglądu, który wydał się im niewłaściwy. Pamiętajmy, że umiejętność dokonania szybkiej oceny na podstawie powierzchowności drugiej osoby nie raz pozwoliła naszym przodkom przetrwać (jest użyteczna nawet dziś). Zamiast więc narzekać na tę skłonność innych ludzi, postarajmy się wykorzystać ją na swoją korzyść. Wykonanie profesjonalnych zdjęć wizerunkowych umożliwi nam przedstawienie siebie jako eksperta w swojej dziedzinie.

Czym różnią się zdjęcia wizerunkowe od zwykłych fotografii?

Choć zdjęcie (nawet dobre) jest w stanie zrobić każdy, wykonanie fotografii wizerunkowych jest prawdziwą sztuką, która wymaga wiedzy i często lat doświadczenia. Podstawową różnicą pomiędzy zwykłą fotografią a zdjęciem wizerunkowym jest ich cel. Zwykłe zdjęcie ma po prostu oddać naszą powierzchowność (najlepiej w sposób jak najbardziej atrakcyjny). Fotografia wizerunkowa natomiast ma umożliwić nam stworzenie wizerunku eksperta. Na zdjęciu wizerunkowym ważny jest każdy element – nasza postawa, wyraz twarzy, ubiór, akcesoria, sceneria. Jeżeli choć jeden element nie współgra z innymi, osoba na zdjęciu przestaje wydawać się wiarygodna.

Zdjęcia, które na siebie zarabiają

Wykonanie profesjonalnych zdjęć wizerunkowych to jedna z najlepszych inwestycji w nasz biznes, zwłaszcza jeżeli prowadzimy swoją działalność przez internet. Klienci, którzy widzą jedynie nasze zdjęcie, wyrabiają sobie opinię na temat naszych kompetencji zawodowych na podstawie jednej lub kilku fotografii, które umieścimy w sieci (w przeciwieństwie do osób prowadzących działalność stacjonarnie, które muszą codziennie dbać o swój wizerunek). Jeżeli zdjęcia są zrobione przez doświadczonego fotografa, będą na siebie zarabiały nawet przez długie lata. Pamiętaj że takie zdjęcia możesz również wykorzystać na profilach mediów społecznościowych czy linkedin

Ile zapłacić za zdjęcia wizerunkowe?

Osoby korzystające z usług fotografa wizerunkowego często zastanawiają się jak wycenić jego pracę. Warto zdawać sobie sprawę, że dobre zdjęcia wizerunkowe są o wiele więcej warte niż zwykłe fotografie. Są one w stanie zbudować wizerunek profesjonalisty i sprawić, że zaufa nam więcej klientów. Złe zdjęcie wizerunkowe może natomiast bardzo nam zaszkodzić – nie jest więc nic warte.

W przypadku fotografii wizerunkowych płaci się za efekt, a nie za sztukę. Na zdjęcie wizerunkowe składają się wiedza, umiejętności i lata pracy fotografa. Z tego względu cena usługi będzie taka sama niezależnie od tego czy zdecydujemy się wykorzystać 2 zdjęcia czy 20.

Jak znaleźć w Warszawie fotografa od zdjęć wizerunkowych?

Choć w Warszawie działa wielu fotografów oferujących klientom wykonanie zdjęć wizerunkowych, poziom ich usług może bardzo się różnić. Z tego względu przed nawiązaniem współpracy z danym specjalistą należy dokładnie zapoznać się z jego portfolio.

Zdjęcie: Milena Inglot, źródło: https://krzysztofzaleski.com/

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Poradnik do tworzenia własnego robota krok po kroku: od wyboru części do programowania
Poradnik do tworzenia własnego robota krok po kroku: od wyboru części do programowania
Zapoznaj się z naszym szczegółowym poradnikiem, jak stworzyć własnego robota krok po kroku - od wyboru elementów, aż po programowanie. Zdobądź niezbędne umiejętności i wiedzę do realizacji swojego projektu.
Poradnik, jak efektywnie korzystać z wyświetlaczy LCD
Poradnik, jak efektywnie korzystać z wyświetlaczy LCD
Odkryj skuteczne sposoby na maksymalizowanie wydajności i poprawę doświadczenia z korzystania z wyświetlaczy LCD. Dowiedz się, co zrobić, aby zyskać lepszą jakość obrazu i ograniczyć zużycie energii.
Gościnność jako najważniejsza zasada budowania udanego biznesu
Gościnność jako najważniejsza zasada budowania udanego biznesu
W dzisiejszym konkurencyjnym świecie biznesu, gdzie klienci mają wiele opcji do wyboru, gościnność staje się nieodzowną cechą, która wyróżnia firmy na rynku.
Ostatnie wpisy