Polecamy
Prezent dla aktywnych fanów gadżetów? Sprawdź te smartwatche!
Lifestyle

Prezent dla aktywnych fanów gadżetów? Sprawdź te smartwatche!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Smartwatche to obecnie bardzo popularne akcesoria. Nic dziwnego – w końcu to idealny gadżet dla aktywnych. Sprawdzi się on genialnie zarówno na treningu, jak i na co dzień. Chcesz dowiedzieć się nieco więcej o smartwatchach? Ten artykuł jest dla Ciebie!

Szukasz prezentu dla aktywnych fanów gadżetów. A może sam nim jesteś? Idealną propozycją będzie smartwatch. Co to takiego? Dowiedz się, jak działają smartwatche oraz jakie możliwości dają na treningu i na co dzień.  

Smartwatch – co to takiego?

Warto zacząć od krótkiego wyjaśnienia, czym tak dokładnie jest smartwatch. Inteligentne zegarki to nic innego jak małe urządzenie elektroniczne przypominające tradycyjne zegarki z wieloma dodatkowymi funkcjami. W co dokładnie wyposażone są smartwatche?

Smartwatche są przede wszystkim wyposażone w głośniki oraz mikrofon, co umożliwia prowadzenie rozmów oraz słuchanie muzyki ze swojego zegarka. Inne udogodnienia, które znajdziesz w tych inteligentnych urządzeniach, to między innymi budzik, kalkulator, kalendarz, aparat, dyktafon, wysokościomierz, pulsometr, barometr, akcelerometr, żyroskop, GPS, Bluetooth oraz oczywiście Wi-Fi.

Jeśli szukasz idealnego smartwatcha dla siebie lub na prezent, to najlepszym wyborem będzie bez wątpienia Apple Watch.

Smartwatch dla aktywnych

Jak więc widzisz, smartwatche są wręcz idealnym kompanem treningowym. Jakie konkretnie funkcje inteligentnego zegarka przydadzą Ci się podczas aktywności fizycznej?

Warto przede wszystkim korzystać z pulsometru, który będzie na bieżąco informował Cię o Twoim pulsie. Dzięki temu będziesz w stanie lepiej dobrać intensywność swoich ćwiczeń. Zegarek będzie w stanie przygotować dla Ciebie informacje o pokonanym dystansie oraz ogólny raport z całego przebiegu treningu. Ciekawą funkcją dostępną w wielu smartwatchach jest także Always On Display, dzięki której możesz zawsze zobaczyć godzinę lub informację o powiadomieniach bez konieczności dotykania ekranu. 

Zalety i wady

Podobnie jak wszystkie inne sprzęty elektroniczne, tak i smartwatche mają swoje zalety oraz wady.

Do ich największych zalet możemy zaliczyć przede wszystkim funkcjonalność, atrakcyjny wygląd, prostą obsługę, szeroki wybór tarcz i pasków, wygodę użytkowania oraz obrotowe pierścienie umożliwiające płynne przechodzenie do aplikacji. Wady to natomiast stosunkowo wysoka cena oraz długi czas konfiguracji.

Fot.: Cottonbro Studio/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gdzie warto zorganizować panieński?
Gdzie warto zorganizować panieński?
Gdzie zorganizować wieczór panieński, by dobrze się bawić i spędzić niezapomniane chwile? Sprawdź nasze podpowiedzi.
Kiedy można skorzystać z teleporady?
Kiedy można skorzystać z teleporady?
Zastanawiasz się, czy możesz skorzystać z teleporady? Wyjaśniamy, w jakich sytuacjach jest możliwa taka forma wizyty lekarskiej.
Dowiedz się, dlaczego ważność ubezpieczenia OC jest tak znacząca
Dowiedz się, dlaczego ważność ubezpieczenia OC jest tak znacząca
Ubezpieczenie OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe dla każdego posiadacza pojazdu mechanicznego. Dzięki takiemu rozwiązaniu osoby poszkodowane na skutek […]
Ostatnie wpisy