Polecamy
Środki higieny dla stomatologów
Lifestyle

Środki higieny dla stomatologów

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Środki higieny osobistej są niezwykle ważne, szczególnie w placówkach ochrony zdrowia. Dowiedz się, które z nich są niezbędne dla stomatologów i koniecznie powinny znaleźć się w każdym gabinecie dentystycznym.

Jednorazowe maseczki oraz przyłbice

Jednym z absolutnie podstawowych środków ochrony, które powinny znaleźć się w gabinecie stomatologicznym, są bez wątpienia maseczki jednorazowe. Mają one za zadanie chronić zarówno lekarza stomatologa, jak i pacjenta  przed różnego rodzaju cieczami, aerozolami oraz parą. Najlepszym wyborem będą maseczki trzywarstwowe, które zapewniają maksymalne bezpieczeństwo. Wyjątkowo ważne jest także wymienianie maseczek co do 2/ 3 godziny, aby mieć pewność, że spełniają one swoje zadanie i są w stanie skutecznie filtrować wszystkie szczepy bakterii i wirusów. 

Jeśli zależy Ci na jeszcze większej ochronie, dobrym wyborem będzie przyłbica stomatologiczna. Taka przyłbica wykonana z dobrej jakości materiałów zapewnia bowiem ochronę nie tylko ust i nosa, ale także oczu. Możesz także zdecydować się na okulary stomatologiczne, które w połączeniu z maseczką będą pełniły funkcję podobną do przyłbicy.

Rękawiczki dla stomatologa 

Bardzo istotnym środkiem ochrony dla stomatologów są również rękawiczki. Stanowią one ochronę przed materiałem biologicznym, a także są barierą przed stosowanymi w gabinecie środkami mogącymi podrażnić skórę lub wywołać alergię. Warto jednak pamiętać, że rękawiczki powinny być wykonane z bardzo wytrzymałych materiałów. Materiał ten musi być odporny na przetarcia i rozdarcia, ale jednocześnie na tyle cienki, by nie zaburzał czucia. Ponadto, rękawiczki powinny być idealnie dopasowane do dłoni, aby zapewniały komfort pracy. Warto także uwzględnić kwestię ewentualnych alergii, dlatego też lepiej zrezygnować z rękawiczek lateksowych na rzeczy tych nitrylowych lub winylowych.

Zdj. główne: engin akyurt/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co wpływa na renomę firmy?
Co wpływa na renomę firmy?
W jaki sposób zbudować silną i godną zaufania markę oraz stale podnosić status swojej firmy? Przekonaj się, jakie aspekty wpływają na renomę przedsiębiorstwa.
Jak szukać dobrych ubrań online?
Jak szukać dobrych ubrań online?
Masz problem ze znalezieniem odpowiednich ubrań w Internecie? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas takich zakupów.
Zarządzanie ryzykiem: Dlaczego warto posiadać tę umiejętność?
Zarządzanie ryzykiem: Dlaczego warto posiadać tę umiejętność?
Zarządzanie ryzykiem: kluczowa umiejętność dla organizacji. Identyfikuj, analizuj i minimalizuj zagrożenia, zdobywając przewagę konkurencyjną.
Ostatnie wpisy