Polecamy
Jakie strony pozycjonuje się najłatwiej?
Marketing online

Jakie strony pozycjonuje się najłatwiej?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Początkujący przedsiębiorcy, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować swoją działalność w sieci, rzadko zastanawiają się nad widocznością swojej strony w wynikach wyszukiwania, co stanowi duży, lecz także dość łatwy do naprawienia błąd. Poszczególne etapy, które umożliwiają skuteczne pozycjonowanie stron utworzonych w kreatorach, mogą się między sobą dość mocno różnić, głównie ze względu na stan witryny oraz zakres zaplanowanych prac. Z poniższego artykułu dowiesz się, czy lepszym wyborem jest pozycjonowanie na etapie projektowania strony czy też już w sytuacji, gdy witryna działa w sieci już przez jakiś czas.

Wpływ pozycjonowania na dochody generowane przez witrynę

Pozycjonowanie to szereg czynności, które w efekcie końcowym mają doprowadzić wybraną stronę aż na sam szczyt wyników wyszukiwania. Proces ten, ze względu na jego poziom skomplikowania oraz wiele pułapek, jest jednak wart zastosowania, gdyż umożliwia osiągnięcie znacznie lepszych wyników finansowych wybranej witryny. Do jego przeprowadzenia niezbędna jest ogromna ilość wiedzy praktycznej i teoretycznej.

Czynności te dzielą się na on-site oraz off-site. Działania on-site realizuje się, jak sama nazwa wskazuje, bezpośrednio w wybranej witrynie i w ich skład wchodzi modyfikacja kodu źródłowego, zmiana wizualnego aspektu witryny oraz przyspieszenie jej działania czy też nasycenie tekstów frazami kluczowymi. W etapie off-site z kolei chodzi głównie o budowanie jak największej bazy linków prowadzących do wybranej strony. Zatem czym jest SEO? Spełnieniem wielu wytycznych w jak najbardziej precyzyjny sposób.

Pozycjonowanie nowej witryny

Agencja SEO wynajęta do wypozycjonowania nowej witryny ma ułatwione zadanie, w szczególności w przypadku, gdy może samodzielnie zaprojektować ją od podstaw. Dzięki temu cała witryna spełni wszelkie wymogi algorytmu Google jeszcze zanim zostanie opublikowana, dzięki czemu dobre efekty działań można zauważyć już po pierwszej wizycie Googlebota. Ponadto znacznie łatwiej zadbać o UX oraz UI, czyli doświadczenia użytkownika oraz interfejs, a także przemyśleć każdy aspekt witryny jeszcze przed jej udostępnieniem potencjalnym klientom. 

Pozycjonowanie witryny z długą lub krótszą historią

Z drugiej strony, pozycjonowanie witryny już opublikowanej może wywołać sporo kłopotów. Agencja, która podejmuje się tego typu działań musi między innymi przeprowadzić audyt SEO, dzięki któremu uzyska szereg podstawowych danych na jej temat. Audyt jest niezbędnym procesem w większości znanych agencji, które traktują go zawsze priorytetowo i przeprowadzają z reguły jeszcze przed ostatecznym podjęciem współpracy. Kolejne działania są bardzo podobne do powyższych, mogą być jednak znacznie trudniejsze. Zazwyczaj są na nich już treści oraz zdjęcia, a wybrany temat przeważnie nie spełnia oczekiwań.

Zdjęcie autorstwa ThisIsEngineering z Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Katarzyna 27.01.2022

    Dochody po procesie pozycjonowania strony potrafią ogromnie się różnic, cały proces zaczyna się od audyt seo który pozwala nam na przeprowadzenie optymalizacji strony. To dzięki tym działaniom sklep jest odwiedzany przez jeszcze większą liczbę osób co wyraźnie będzie widać po przychodach jakie będzie generował sklep.

  • Karol 16.02.2022

    Do pieniędzy należy podchodzić z szacunkiem, tak samo jak do swojej i innych pracy, dlatego, przede wszystkim w przypadku nowej witryny, Audyt SEO https://sxo.pl/audyt-seo/ wydaje się być czymś obligatoryjnym. Przynajmniej dla mnie, bezsensem jest marnowanie potencjału nowej witryny, która prowadzona od podstaw w sposób przemyślany i należyty, zwyczajnie będzie sukcesywnie zdobywać coraz lepszą pozycję. Działanie na takie – chybił, trafił, nie jest ani użyteczne, ani dobrze postrzegane w biznesie.

Rekomendowane
Projektowanie stron internetowych – jakich zasad należy przestrzegać?
Projektowanie stron internetowych – jakich zasad należy przestrzegać?
Projektowanie stron internetowych jest złożonym procesem, który wymaga przestrzegania pewnych zasad, aby osiągnąć atrakcyjny, intuicyjny i funkcjonalny rezultat.
Amazon Ads – sprawdź możliwości tego narzędzia!
Amazon Ads – sprawdź możliwości tego narzędzia!
Amazon Ads brzmi dla Ciebie dosyć egzotycznie? Wyjaśniamy, na czym polega działanie tego narzędzia reklamowego.
Ubezpieczenie firmy – dlaczego warto je mieć?
Ubezpieczenie firmy – dlaczego warto je mieć?
Prowadzisz własny biznes? W takim razie powinieneś rozważyć wykupienie ubezpieczenia. Wyjaśniamy dlaczego.
Ostatnie wpisy