Polecamy
Amazon Ads – sprawdź możliwości tego narzędzia!
Marketing online

Amazon Ads – sprawdź możliwości tego narzędzia!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Nie da się ukryć, że na tak ogromnych platformach e-commerce jak Amazon trudno przebić się ze swoją ofertą. Bez przemyślanych strategii marketingowych się nie obejdzie. O czym warto pamiętać? O korzystaniu z dedykowanych narzędzi, które ułatwiają takie działanie. Poznajcie Amazon Ads.

Amazon to gigant e-commerce. Na rynku międzynarodowym nie znajdziemy obecnie większego, a śmiemy zakładać, że za kilka lat sytuacja nie ulegnie diametralnej zmianie. Z tego względu Amazon jest doskonałą przestrzenią do sprzedawania swoich produktów, bowiem umożliwia docieranie do klientów z każdego zakątka świata, co automatycznie wiąże się z wysokimi zyskami. Niestety wiedzą to też inni sprzedawcy, a to przekłada się na silną konkurencję, przez którą musimy się przebić, aby pokazać internetowym poszukiwaczom swój towar. Amazon postanowił nieco ułatwić to żmudne zadanie i stworzył Amazon Ads.

Jak działa reklama na Amazon Ads?

Chcesz osiągać satysfakcjonujące wyniki sprzedażowe na Amazonie? To musisz zainwestować w promocję w jego systemie reklamowym. Jest nim właśnie Amazon Ads. Narzędzie pomaga zwiększyć widoczność danej marki i jej produktów. Reklamy wyświetlają się wówczas w bardzo widocznych miejscach docelowych, na przykład w wynikach wyszukiwania zakupów bądź na podstronach z opisami produktów. Osoby korzystające z Amazona są nastawione na zakup konkretnych produktów, a reklamowanie umożliwia dotarcie do klientów, którzy poszukują takich produktów, jakie oferuje Twoja firma.

W działaniu Amazon Ads przypomina inne narzędzie reklamowe – Allegro Ads (więcej o Allegro Ads dowiesz się tutaj: https://adsright.pl/allegro-ads/). Jeśli zdecydujemy się na korzystanie z Amazon Ads, nie będziemy płacić za samo wyświetlanie reklam, a jedynie za kliknięcia w nie. Takie rozwiązanie jest uczciwą opcją dla sprzedawców. Możemy także śledzić postępy swoich kampanii, kontrolować wydatki na nie, a razie potrzeby zmieniać i ulepszać komunikaty marketingowe.

Rodzaje reklam na Amazonie

Amazon Ads oferuje kilka rodzajów reklam. Do wyboru mamy:

  • Sponsored Products – produkty są wyświetlane na szczycie albo na dole wyników wyszukiwania, oznaczone podpisem „sponsored”,
  • Sponsored Brands – wyświetlają się nad wynikami wyszukiwania, umożliwiają jednoczesne wyeksponowanie kilku produktów,
  • Product Display Ads – występują w dwóch formatach, są wyświetlane na podstronach z opisami produktów,
  • Display i Video Ads – reklamy graficzne i wideo w różnych formatach, dedykowane największym sprzedawcom.

Zarządzanie reklamami umożliwia panel w centrum sprzedawcy Amazon – Dashboard.

Zdjęcie główne: ANIRUDH/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czym charakteryzuje się sprzęt Apple
Czym charakteryzuje się sprzęt Apple
Poznaj najnowsze sprzęty od Apple oraz dowiedz się, czym charakteryzuje się firma!
Dlaczego każda firma do skutecznego działania potrzebuje pomocy księgowej?
Dlaczego każda firma do skutecznego działania potrzebuje pomocy księgowej?
Księgowość odgrywa kluczową rolę we wspieraniu skutecznego funkcjonowania każdej firmy, niezależnie od jej rozmiaru czy branży.
Obrzeża – Wzmacniające i Estetyczne Elementy Dla Ogrodów i Ścieżek
Obrzeża – Wzmacniające i Estetyczne Elementy Dla Ogrodów i Ścieżek
Obrzeża są niezwykle ważnym elementem w projektowaniu ogrodów i ścieżek. Pełnią funkcję zarówno estetyczną, jak i praktyczną, umożliwiając wyodrębnienie i ochronę obszarów oraz nadając strukturalny układ przestrzeni.
Ostatnie wpisy