Polecamy
Nowoczesne lusterko kosmetyczne z oświetleniem – jakie wybrać?
Dom i ogród

Nowoczesne lusterko kosmetyczne z oświetleniem – jakie wybrać?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

W profesjonalnych salonach kosmetycznych wizażyści wykonują makijaż etapami, patrząc nie tylko na samą modelkę, ale także na jej odbicie w lustrze. Pozwala to stylistom dokładnie ocenić wynik ich pracy. Aby uzyskać idealny makijaż, ważne są nie tylko wysokiej jakości kosmetyki, ale także kompetentna organizacja przestrzeni roboczej i właściwy dobór lustra.

Zaletą podświetlanych luster jest to, że od razu widać w nich nawet najmniejsze błędy makijażowe i niedoskonałości skóry. To znaczy, że nie tylko ułatwiają malowanie, ale też oczyszczanie twarzy i codzienną pielęgnację. Dostępne na rynku modele mogą być zarówno większe do powieszania na ścianie, jak i mniejsze do postawienia na toaletce lub schowania w torbie podróżnej.

Typy luster z podświetleniem

Lusterko stojące. Lustra stołowe mocowane są bezpośrednio do stołu lub posiadają ruchomy stojak, który pozwala postawić je niemal wszędzie. Wielu wizażystów poleca tego typu modele, ponieważ są kompaktowe i wielofunkcyjne. Podświetlane lustra stołowe mają 2 odblaskowe strony, z których jedna ma cechy soczewki optycznej i powiększa odbicie nawet dziesięciokrotnie. Ze względu na małe i poręczne wymiary takie lustro można zabrać w podróż.

Lustro ścienne. Przy takim modelu żarówki są umieszczone na stałe na ramie, a samego lustra nie można przesuwać. Przy prawidłowym zamocowaniu nie będziesz musiała każdorazowo przy nakładaniu makijażu regulować kąta nachylenia lustra czy wysokości, na której jest zamontowane. Niektóre modele ścienne są dodatkowo wyposażone w mocowanie akordeonowe, które pozwala na odsunięcie ich od ściany. Podświetlenie w takich lustrach powinno być delikatne, by nie drażnić oczu.

Lustro dotykowe. To innowacyjny produkt, dzięki któremu uzyskasz najdokładniejszy makijaż. Modele dotykowe z podświetleniem zwykle wyposażone są w lampki LED, których intensywność można regulować. Dodatkowo światła są ułożone w okrąg, co pozwala zobaczyć każdy obszar twarzy. Cechą charakterystyczną luster dotykowych jest możliwość obracania produktu o 180 stopni. Pomaga to wybrać odpowiedni kąt, pod którym nałożysz podkład, cień do powiek i szminkę.

Jakie lustro wybrać – praktyczne porady

Wybierając podświetlane lustro do makijażu, najlepiej wybrać prostokątny lub owalny model ścienny. Wizażyści zalecają wybór podświetlenia jak najbardziej zbliżonego do światła dziennego – naturalne podświetlenie nie zniekształci rzeczywistego odbicia. Z kolei mały, stojący model lustra nadaje się do niewielkiej sypialni lub łazienki. Światło w nim powinno być ciepłe i równomiernie rozmieszczone na całym obwodzie.

Podczas montażu dużego modelu ściennego należy go umieścić tak, aby można było zobaczyć swoje odbicie do kolan. W przypadku mniejszych luster ważne jest, by nie trzeba było się do nich wspinać lub nachylać – Twoje odbicie ma „patrzeć” wprost na Ciebie. Lustra dotykowe i stołowe powinny mieć takie wymiary, by bez trudu mieściła się w nich cała twarz.

Zdaniem profesjonalistów najbardziej odpowiednie do nakładania makijażu jest naturalne oświetlenie. Jeśli jednak nie masz do niego dostępu, postaw na produkt, który oferuje światło najbardziej do niego zbliżone. Pozwoli Ci to rzetelnie ocenić, jak prezentuje się Twój makijaż. Pamiętaj też, że sztuczne światło lustra powinno mieć wysoki współczynnik oddawania barw (CRI) – w przypadku makijażu optymalna wysokość to nie mniej niż 80.

Wybierając lusterko, weź pod uwagę wspomniane kwestie, a także swój styl życia i miejsce, w którym będzie korzystać z produktu.

Zdj. główne: Glow Repose/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gdzie jest potrzebna certyfikacja?
Gdzie jest potrzebna certyfikacja?
W miejscu pracy, przy produkcji artykułów spożywczych? W jakich branżach wymagane są certyfikaty. Co musisz o nich wiedzieć?
Wanna z hydromasażem – jaką kupić?
Wanna z hydromasażem – jaką kupić?
Na co uważać, gdy wybieramy wannę z hydromasażem? Oto kilka cennych podpowiedzi.
Bezpieczeństwo w internecie – jak chronić swoje dane?
Bezpieczeństwo w internecie – jak chronić swoje dane?
Chyba nikogo nie trzeba już przekonywać do zaopatrywania się we właściwy program antywirusowy. Codzienne, rozbudowane działania w sieci, zarówno o zasięgu zawodowym jak i te zupełnie prywatne narażają nas na szereg zagrożeń.
Ostatnie wpisy