Polecamy
Jak zadbać o bezpieczeństwo w zakładach?
Biznes i finanse

Jak zadbać o bezpieczeństwo w zakładach?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Bezpieczeństwo na stanowisku pracy jest najważniejszym wymogiem w każdym przedsiębiorstwie i zakładzie. Zapewnienie pewnych i komfortowych warunków pracy wszystkim zatrudnionym jest obowiązkiem każdego pracodawcy. Nieoczywiste jest jednak to, w jaki sposób zadbać o to, by każdy miał jak najlepsze możliwe warunki na swoim stanowisku pracy. Podpowiadamy, jak stworzyć dobry i bezpieczny zakład produkcyjny.  

Płynny i stały dopływ prądu  

Elektronika jest absolutną podstawą funkcjonowania w każdym zakładzie przemysłowym. Bez prądu żadna fabryka nie może pracować, a produkcja zostaje całkowicie zatrzymana na co najmniej kilka godzin. Bardzo obniża to wydajność oraz dochody firmy i sprawia, że przedsiębiorstwo z każdą minutą traci pieniądze. Dodatkowo nagłe zatrzymanie pracy ciężkich maszyn przemysłowych stwarza niebezpieczeństwo, zwłaszcza w wypadku, jeśli coś dostanie się w mechanizm danego urządzenia. Montaż paneli fotowoltaicznych uniezależnia przedsiębiorstwo prawie całkowicie od okolicznych dostawców prądu, dzięki czemu nawet w przypadku awarii elektrowni, fabryka może pracować bez zakłóceń. Aby dodatkowo podnieść bezpieczeństwo i zminimalizować ryzyko przerwy w dostawie prądu praktycznie do zera, warto zainwestować w dobre złącza solarne. Są to elementy, które łączą ze sobą cały system fotowoltaiczny i dbają o to, by instalacja mogła funkcjonować płynnie i bez zakłóceń. 

Monitoring na terenie zakładu   

W każdej dużej firmie może zdarzyć się włamanie i kradzież. Drogie sprzęty wykorzystywane do produkcji, kosztowne materiały oraz duża ilość gotowych produktów są łasym kąskiem dla złodziei. Na szczęście istnieją systemy antywłamaniowe, które sprawiają, że włamywacze skutecznie zniechęcają się do wejścia na teren fabryki, a jeśli nie zadziałają odstraszająco, znacząco ułatwiają identyfikację sprawców, złapanie ich i odzyskanie strat. Dzięki montażowi kamer zapobiegniesz także kradzieżom wewnątrz firmy. 

Świetnym rozwiązaniem, które pozwoli Ci trzymać rękę na pulsie po zamknięciu zakładu jest kamera z czujnikiem ruchu. Dzięki wbudowanemu systemowi rejestrowania ruchu możesz przy okazji dbania o swój biznes dodatkowo oszczędzać energię. Jest to inwestycja, która szybko się zwraca i zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. 

BHP w fabryce  

Przestrzeganie przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy również jest niezwykle ważne, ponieważ te zasady zostały spisane z myślą o korzyści dla wszystkich zaangażowanych stron. Odpowiednie oznakowanie przestrzeni i urządzeń, wyznaczenie drogi ewakuacyjnej oraz progów i obniżeń sufitu to podstawa w każdym budynku przemysłowym. Dodatkowo potrzebne jest także prawidłowe zaaranżowanie stanowisk pracy, opatrzenie ich w niezbędny sprzęt oraz środki bezpieczeństwa. Na stronie https://www.aximo.pl/maty-specjalne/maty-przemyslowe/maty-stanowiskowe/stanowiskowe-pcw/ znajdziesz maty stanowiskowe, które zmniejszają prawdopodobieństwo nie tylko wystąpienia wypadku przy pracy, lecz także zniszczenia podłóg przy stanowiskach. 

Każde miejsce pracy powinno być bezpieczne i komfortowe dla zatrudnionych. Zadowoleni pracownicy są zdecydowanie bardziej produktywni, a dzięki stosowaniu się do zasad BHP fabryka może funkcjonować na najwyższym poziomie. 

Fot. Lalit Kumar/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najważniejsze zasady podczas wykonywania manicure’u hybrydowego
Najważniejsze zasady podczas wykonywania manicure’u hybrydowego
Manicure hybrydowy to doskonały sposób na zadbane i piękne paznokcie. O jakich zasadach musimy pamiętać podczas jego wykonywania? Podpowiadamy!
Komfort i Elegancja: Koszule na Oficjalne Spotkania od Pako Lorente
Komfort i Elegancja: Koszule na Oficjalne Spotkania od Pako Lorente
Męska moda bez przerwy ewoluuje, a tradycyjne elementy ubioru, takie jak koszule i marynarki, pozostają niezmiennie istotne.
Jak zaaranżować biuro w domu?
Jak zaaranżować biuro w domu?
Praca z domu ma swoje plusy, jednak jednym z jej największych wad, jest konieczność stworzenia w domu biura. Podpowiadamy, jak komfortowo zaaranżować przestrzeń do pracy zdalnej.
Ostatnie wpisy