Polecamy
Urządzenia, których nie powinno zabraknąć w inteligentnym budynku
Biznes i finanse

Urządzenia, których nie powinno zabraknąć w inteligentnym budynku

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Inteligentny dom to nowoczesne i bardzo wygodne rozwiązanie, które potrafi ułatwić życie w bardzo wielu przypadkach. Nie ma oczywiście gotowego zestawu, który obowiązkowo musi pojawić się w zestawie urządzeń smart, jednak są takie, które mieć warto. Zobacz, czego nie powinno zabraknąć w Twoim smart home. 

Kontrola oświetlenia 

Jednym z najwygodniejszych zastosować urządzeń smart, jest możliwość synchronizacji oświetlenia w całym domu i kontrolowania go na przykład za pomocą aplikacji. To niezwykle wygodne na przykład, kiedy wychodzisz już z budynku i orientujesz się, że światło w jednym z pomieszczeń jest zapalone. To rozwiązanie pozwala oszczędzać energię elektryczną oraz pieniądze, a nie wymaga tak naprawdę żadnych skomplikowanych sprzętów, wystarczą specjalne żarówki i lampa z odpowiednim do nich gwintem. Taki system możesz też zamontować w domu i przez aplikację symulować obecność domowników w pustym domu, co odstraszy potencjalnych włamywaczy lub po prostu upewnić się, że pod Twoją nieobecność nie marnuje się niepotrzebnie prąd. 

Systemy antywłamaniowe

Współczesne systemy antywłamaniowe, takie jak kamery monitoringu czy alarmy, również są inteligentnymi urządzeniami. Dzięki możliwości łączenia się z innymi urządzeniami w budynku, takimi jak na przykład komputer, czy telewizor, możesz oglądać nagrania z monitoringu na bieżąco. Również możliwość podłączenia systemu do aplikacji daje Ci ogromną kontrolę nad tym, co dzieje się w Twoim biurze oraz wokół siedziby firmy. Dzięki tej opcji, wszelkie dziwne zdarzenia, osoby kręcące się wokół budynku czy naruszenia systemu będą raportowane do Ciebie, a Ty możesz szybko zawiadomić policję o sytuacji. To bardzo potrzebny system zwłaszcza, jeśli w budynku stacjonuje kilka firm w różnych godzinach.. W tej sytuacji działający alarm antywłamaniowy da Ci znać, że ktoś nieproszony dostał się do budynku i zgłosi zdarzenie na policję. Dobre systemy antywłamaniowe, dostępne na przykład w sklepie internetowym ivolta.pl, są gwarancją bezpieczeństwa pracowników oraz kosztownych sprzętów w firmie.  

Inteligentna kuchnia i przestrzeń wspólna

Jeśli Twoja firma funkcjonuje w późnych godzinach, kiedy potrzebne jest światło, koszty za zużycie energii mogą być bardzo wysokie. Na szczęście nie we wszystkich pomieszczeniach na raz potrzebne jest oświetlenie. Dzięki czujnikom ruchu możesz ustawić światło aktywowane na fotokomórkę. Z kolei urządzenia kuchenne, takie jak inteligentna lodówka czy ekspres do kawy z pewnością umilą pracownikom przerwy w pracy, pozwolą na przygotowywanie smaczniejszych posiłków oraz napojów, a przy pysznej kawie znacznie przyjemniej się pracuje. To mniej niezbędne, ale wygodne dla Ciebie oraz pracowników rozwiązanie w biurze. Montaż smart TV w przestrzeni wspólnej również umili wszystkim nie tylko przerwy, lecz także czas po pracy. Taki telewizor umożliwia streamowanie obrazu z telefonu lub komputera oraz podłączenie innych urządzeń, między innymi konsoli.

Nowoczesna technologia ułatwia życie w bardzo wielu dziedzinach. Obecnie, dzięki urządzeniom dla inteligentnego budynku, a raczej inteligentnej firmy, możesz nie tylko wyłączyć światło lub telewizor w biurze, będąc już w domu, lecz także z każdego miejsca na ziemi zapewnić bezpieczeństwo swojej rodzinie. Są urządzenia bardziej potrzebne i użyteczne, są także gadżety, które mogą, choć nie muszą okazać się przydatne. Wśród oferty urządzeń smart, każdy znajdzie coś dla siebie.

Zdjęcie główne artykułu: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealny dron dla amatora – przewodnik po funkcjach i akcesoriach
Jak wybrać idealny dron dla amatora – przewodnik po funkcjach i akcesoriach
Poznaj kluczowe kryteria wyboru drona dla początkujących. Dowiedz się, jakie funkcje i akcesoria są najważniejsze dla prawdziwego entuzjasty lotnictwa.
Pomysły na własny sklep internetowy
Pomysły na własny sklep internetowy
Podczas lektury tego artykułu poznasz kilka kreatywnych pomysłów na własny sklep internetowy. Jeżeli myślisz o wejściu w branżę e-commerce, a także zwiększeniu przychodów, to coś dla Ciebie.
Rozwiązania warte wdrożenia w nowoczesnej firmie
Rozwiązania warte wdrożenia w nowoczesnej firmie
Przedstawiamy listę rozwiązań technologicznych i nie tylko, które powinna stosować każda nowoczesna firma.
Ostatnie wpisy