Polecamy
Treningi personalne stają się popularniejsze
Hobby

Treningi personalne stają się popularniejsze

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pandemia COVID-19 i obostrzenia z nią związane zdecydowanie ograniczyły możliwości efektywnego treningu. Jednak paradoksalnie, ta sytuacja sprawiła, że wzrosło zainteresowanie treningami personalnymi.

Według serwisu zawodtrener.pl branża fitness notowała bardzo dobre wyniki przed wybuchem pandemii. Jednak kolejne lockdowny i zamykanie siłowni sprawiły, że trenowanie stało się trudniejsze. Na szczęście, trenerzy personalni przenieśli się do internetu, gdzie zdalnie prowadzą treningi dla osób indywidulanych i grup. Co daje trening z taką osobą? O tym powiedział, w rozmowie z serwisem newseria.pl, Piotr Ostrowski:

Trener personalny to osoba, która posiada odpowiednie kompetencje do prowadzenia klienta przez proces treningu dla poprawy zdrowia, sylwetki, jakości funkcjonowania. Posiada informacje w zakresie dietetyki, suplementacji oraz treningu prozdrowotnego. Musi być motywatorem i wiedzieć, na czym dany proces polega i jak odpowiednio prowadzić każdą osobę, żeby w sposób bezpieczny i skuteczny osiągnąć cel.

Kluczowym elementem jest wiedza prowadzącego treningi. Niestety, ale trenerem personalnym może w tej chwili nazwać się każdy, dlatego warto zwracać uwagę na kompetencję takiej osoby. Nieprawidłowe wykonywanie ćwiczeń oraz brak kwalifikacji mogą doprowadzić do zniechęcenia oraz ewentualnej kontuzji ćwiczącego.

Wiele osób, które korzysta z aplikacji treningowych i ma świadomość swojego ciała, z pewnością osiągnie swój cel. Jednak większość osób ćwiczących nie posiada tej świadomości i nawet jeśli wie, jak dane ćwiczenie należy wykonać, często nie jest w stanie zrobić tego poprawnie i bezpiecznie. Trener personalny potrafi wskazać np. dysfunkcję aparatu ruchu, powie, co należy poprawić, pokaże, jakie słabe ogniwa wzmocnić, aby uzyskać maksymalny efekt. – przekazuje Piotr Ostrowski.

Źródło: newseria.pl

Zdjęcie główne artykułu: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Obrzeża – Wzmacniające i Estetyczne Elementy Dla Ogrodów i Ścieżek
Obrzeża – Wzmacniające i Estetyczne Elementy Dla Ogrodów i Ścieżek
Obrzeża są niezwykle ważnym elementem w projektowaniu ogrodów i ścieżek. Pełnią funkcję zarówno estetyczną, jak i praktyczną, umożliwiając wyodrębnienie i ochronę obszarów oraz nadając strukturalny układ przestrzeni.
Jak wybrać odpowiednie systemy bezpieczeństwa dla twojego domu?
Jak wybrać odpowiednie systemy bezpieczeństwa dla twojego domu?
Poznaj kluczowe kryteria wyboru systemów bezpieczeństwa, ułatwiające ochronę twojego domu. Kieruj się naszymi wskazówkami i zadbaj o swoje bezpieczeństwo.
Jak zadbać o bezpieczeństwo w zakładach?
Jak zadbać o bezpieczeństwo w zakładach?
Zakład przemysłowy musi być miejscem bezpiecznym, pomimo obecności ciężkich maszyn, dużych ładunków towaru oraz dużej powierzchni fabryki. Dowiedz się, w jaki sposób możesz zadbać o bezpieczeństwo w swoim przedsiębiorstwie oraz jakie elementy warto wprowadzić.
Ostatnie wpisy