Polecamy
Co ułatwi automatyzację przemysłu?
Biznes i finanse

Co ułatwi automatyzację przemysłu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Mogłoby się wydawać, że automatyzacja i robotyzacja to pieśń przyszłości – jednak wcale tak nie jest. Już dziś w wielu krajach na świecie procesy produkcyjne są udoskonalane i przekształcane. Powtarzalne, ciężkie lub wymagające dużej precyzji zadania czasami lepiej jest przerzucić na roboty, które mogą lepiej sobie z nimi poradzić.

Hiperautomatyzacja

W ostatnich latach popularne zrobiło się pojęcie „hiperautomatyzacja”. Oznacza ono szersze niż dotychczasowe podejście do procesów automatyzacji w biznesie. Chodzi tu przede wszystkim o wyjście poza pojedyncze technologie – o szerokie, kompleksowe spojrzenie na wiele obszarów i działanie w nich przy pomocy innowacji i robotyki. W hiperautomatyzacji wykorzystanie znajdują sztuczna inteligencja, uczenie maszynowe i wiele innych rozwiązań technologicznych, które dają możliwości tworzenia algorytmów, programów i zautomatyzowanych projektów usprawniających pracę całej organizacji. W dodatku innowacje wcale nie muszą być tak straszne, jak utarło się myśleć, a wszystko to dzięki RPA, czyli systemowi łączenia starszych, niezestandaryzowanych systemów z tymi nowoczesnymi. Dzięki RPA firma może więc adaptować się do nowych warunków bez gwałtownego przeskoku.

Ponieważ utrzymanie płynności organizacji jest ważne…

Wiele organizacji boi się wprowadzania innowacji ze względu na ryzyko, że etap przystosowania będzie zbyt długi i ucierpi na tym efektywność firmy. Właśnie dla osób, którym zależy na płynnym funkcjonowaniu przedsiębiorstwa powstał program dla utrzymania ruchu. Zajmuje się on dostępnością systemów technicznych i maszyn w produkcji, kontroluje eksploatację, organizuje wewnętrzną komunikację i obieg dokumentów. NIe pozwala organizacji się zatrzymać, nawet (a może zwłaszcza) podczas wprowadzania nowych rozwiązań. Utrzymanie w ruchu jest proste w obsłudze i skuteczne – i to właśnie sprawia, że tak dobrze się go używa. 

Dodatkowe części

Oczywiście, automatyzując halę przemysłową, wprowadzając innowacje i roboty do codziennej pracy firmy, ciężko uniknąć zupełnie kosztów i modyfikacji w strukturze organizacji. Z pewnością będziesz musiał odwiedzić sklep z armaturą przemysłową i zaopatrzyć się w niezbędne akcesoria, które pomogą Ci zmodernizować Twój zakład. Dobrym pomysłem jest jednak skontaktować się wcześniej ze specjalistą, który pomoże Ci przygotować odpowiednie zapotrzebowanie. W ten sposób zakupisz tylko te rzeczy, które będą Ci niezbędne, a z pomocą profesjonalisty będziesz mógł również liczyć na sprawniejszy przebieg całego procesu modernizacji.

Fot.: Pixabay/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sokowirówka – który model wybrać?
Sokowirówka – który model wybrać?
Lista najlepszych sokowirówek 2021 - wyciśnij z owoców i warzyw to, co najlepsze!
Jak zadbać o BHP w firmie?
Jak zadbać o BHP w firmie?
Przepisy BHP są niezwykle ważnym elementem prowadzenia działalności. Dowiedz się więc, czym dokładnie są owe przepisy oraz jak je skutecznie wdrożyć w Twojej firmie.
Czym jest CNC?
Czym jest CNC?
Słyszałeś już o CNC? Jeśli nie, sprawdź, co kryje się pod tym skrótem – powiększ swoją wiedzę i zyskaj nowe pomysły, które możesz wykorzystać, jeśli zajmujesz się zawodowo produkcją.
Ostatnie wpisy