Polecamy
Wanna z hydromasażem – jaką kupić?
Dom i ogród

Wanna z hydromasażem – jaką kupić?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Wanna z hydromasażem jest marzeniem wielu osób, które planują remont łazienki. Jako że ceny tego rodzaju wyposażenia stają się coraz bardziej przystępne, zdecydowanie większa ilość klientów rozważa montaż takiej wanny we własnym domu. 

Na co zwracać uwagę podczas wyboru wanny z dyszami do masażu?

Wanna z hydromasażem: jak działa?

Wanna z hydromasażem jest to element wyposażenia łazienki, który oprócz podstawowej funkcji, jaką jest branie kąpieli, zapewnia użytkownikowi możliwość odbycia hydromasażu. Jest to możliwe dzięki systemowi dysz, które za pomocą wody pod ciśnieniem (lub powietrza) masują nasz kark, boki oraz stopy.

Jeszcze kilka lat temu ze względu na wysoką cenę wanna z hydromasażem kojarzyła się jako nieosiągalny luksus, jednak poprawa sytuacji materialnej Polaków, a także spadek cen tego rodzaju urządzeń przyczynił się do popularyzacji ich montażu w domach. Na rynku mamy dostępne obecnie dwa najpopularniejsze modele wanien z hydromasażem. 

Rodzaje wanien z hydromasażem. Jakie są?

Pierwsze z nich posługują się systemem ruchomych dysz, które wypuszczają strumienie wody pod ciśnieniem, w ten sposób masując nasze ciało. Mniej popularne rozwiązanie to nieruchome dysze powietrzne. Można znaleźć także egzemplarze łączące w sobie oba rozwiązania, jednak jest ich stosunkowo niewiele. 

Wanna z hydromasażem: na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Wielu producentów wyposażenia łazienkowego posiada w swojej ofercie po kilka modeli wanien z hydromasażem. Jak więc wśród bogatego asortymentu wybrać ten najlepszy, który spełni nasze oczekiwania, a przy tym nie będzie najdroższym modelem w stawce? Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb, ale też warunków, w jakich zamontowana będzie wanna. Decydując się na zakup takiego sprzętu, warto wziąć więc pod uwagę:

  • materiał, z jakiego jest wykonana – od tego zależy przede wszystkim żywotność wanny, ale także to, jak się będzie prezentować po kilku latach. Wśród najpopularniejszych modeli znajdziemy przede wszystkim wanny akrylowe oraz takie z dodatkiem pianki poliuretanowej. Te drugie są droższe, ale też zapewniają dłuższe utrzymywanie temperatury wody oraz redukcję hałasu wydawanego przez system dysz podczas pracy;
  • kształt – to kryterium jest ważne dla naszego komfortu, ale także dla warunków, w jakich będzie montowana wanna. Jeśli dysponujemy dużym pomieszczeniem, wtedy nie ma to większego znaczenia, jeśli jednak nasz metraż jest ograniczony, wtedy możemy dobrać kształt, który idealnie wypełni miejsce przeznaczone pod wannę, nie zabierając cennej przestrzeni wokół. Kształt ma też znaczenie dla osób, które planują korzystanie z wanny przez więcej niż jedną osobę jednocześnie – w takim wypadku lepiej wybrać np. model narożny, z dwoma zagłówkami;
  • ilość dysz – tu zasada jest prosta: im więcej, tym lepiej; oczywiste jest także to, że warto zwrócić uwagę na ich rozstawienie, tak aby odpowiadało jak najbardziej sylwetce przyszłych właścicieli – należy pamiętać, że optymalne jest, aby odległość między dyszą a ciałem wynosiła minimum 10 cm, co gwarantuje komfort podczas masażu;
  • regulacja systemu masażu – wanny z „wyższej półki” zazwyczaj oferują szereg udogodnień w postaci regulacji natężenia strumienia wody, wskaźnika poziomu wody i czujnika temperatury czy włącznika elektronicznego;
  • dodatkowe funkcje – nowoczesne wanny z hydromasażem oferują swoim użytkownikom wiele udogodnień, które mają uczynić relaks w nich jak najbardziej przyjemnym; dlatego też możemy spotkać urządzenia wyposażone w specjalne podświetlenie, izolację akustyczną (by odpoczywać we względnej ciszy), radio czy sterowanie pilotem.

Zakup wanny z hydromasażem: czy najtańszy model będzie w stanie spełnić oczekiwania?

Decydując się na zakup wanny z hydromasażem, trzeba liczyć się z koniecznością poniesienia wydatków znacznie wyższych niż w przypadku tradycyjnej wanny lub prysznica. Niemniej jednak warto to zrobić, aby w domowym zaciszu korzystać z kąpieli niczym w spa. Pamiętajmy jednak, aby w takim przypadku nie oszczędzać przesadnie, gdyż najtańsze modele tego rodzaju wanien mogą nie spełniać naszych oczekiwań, a także, co istotne, znacznie szybciej niż te droższe ulegać zniszczeniu lub różnego typu usterkom.

Zdjęcie główne artykułu: Designed by Freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zadbać o BHP w firmie?
Jak zadbać o BHP w firmie?
Przepisy BHP są niezwykle ważnym elementem prowadzenia działalności. Dowiedz się więc, czym dokładnie są owe przepisy oraz jak je skutecznie wdrożyć w Twojej firmie.
Męskie stylizacje na upały – jak się ubrać, aby czuć się komfortowo?
Męskie stylizacje na upały – jak się ubrać, aby czuć się komfortowo?
Lato to czas, gdy temperatury sięgają zenitu, a upały są nie do wytrzymania.
Jak stworzyć kobiecą łazienkę?
Jak stworzyć kobiecą łazienkę?
Jaki styl będzie idealny do kobiecej łazienki? Jak stworzyć projekt, by cieszyć się nie tylko wyglądem, ale również funkcjonalnością pomieszczenia? Jakie dodatki pomogą Ci w uzupełnieniu wymarzonej aranżacji? Sprawdź nasze odpowiedzi na te pytania!
Ostatnie wpisy