Polecamy
Jaki tablet wybrać dla dziecka?
Lifestyle

Jaki tablet wybrać dla dziecka?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Rynek urządzeń multimedialnych w Polsce bardzo zmienił się w czasie pandemii. Wpłynęła na to m.in. konieczność nauki zdalnej. Chociaż dużym wzięciem cieszyły się budżetowe lub wręcz używane laptopy oraz komputery stacjonarne, to przecież do nauki może też służyć wyposażony w klawiaturę tablet. Do tego może być urządzeniem do przeglądania Internetu, ale i zabawy. Jaki tablet dla dziecka wybrać?

Gadżet, który posłuży też do nauki

Tablety częściej niż np. laptopy postrzegane są jako gadżety, które przeznaczone są przede wszystkim do korzystania z multimediów i zabawy. Wynika to trochę z lekceważenia tego typu urządzeń i samego faktu, że posiadają coraz to większe możliwości. Na co zwrócić uwagę na samym początku?

Wiek dziecka

Podstawową kwestią, na którą wypada zwrócić uwagę, będzie sam wiek dziecka. Inne urządzenie kupimy małemu dziecku, które uczy się poprzez zabawę, inne zaś uczniowi wyższych klas szkoły podstawowej. 

Dlaczego warto kupić tablet także małemu dziecku?

Oczywiście zasadne są tu obawy o wzrok pociechy i to, żeby wirtualna rzeczywistość nie wyparła realnego świata. Spójrzmy jednak prawdzie w oczy: obecnie dzieci dość szybko zaczynają przygodę z nowoczesnymi technologiami i pomaga im to potem w życiu. Warto więc, żeby szybko oswoiły się z podstawowymi aplikacjami, ale też surfowaniem w Internecie czy nauką języków obcych dzięki stosownym programom. 

Jaki powinien być tablet dla małego dziecka?

Przede wszystkim trzeba zadbać o to, żeby obudowa była dosyć trwała i odporna. Bez wątpienia dziecku przydarzy się upuszczenie sprzętu na ziemię lub zarysowanie go. 

Jaki tablet dla starszego dziecka?

Dzieci w wieku szkolnym posiadają inne potrzeby niż maluchy. Tablet powinien więc tutaj spełniać raczej rolę urządzenia wielofunkcyjnego. Jego specyfika powinna być bardziej zbliżona do laptopa. Stąd też warto, żeby był wyposażony w doczepianą klawiaturę. W sytuacji, gdy będzie pełnił także rolę edukacyjną, musi pozwalać na swobodne korzystanie z pakietu biurowego. 

Kontrola rodzicielska 

Dodatkowo bardzo ważna w użytkowaniu takiego sprzętu jest kontrola rodzicielska. Trzeba więc zadbać o skuteczny program, który ograniczy dostęp do niewłaściwych treści. Niektóre serwisy streamingowe, choćby Netflix, oferują w tym zakresie dość rozbudowane rozwiązania. Warto z nich skorzystać, by dopasować typ ochrony do wieku i temperamentu dziecka.

Parametry techniczne, które warto uwzględnić

Tablet przeznaczony dla dziecka powinien spełniać określone wymagania techniczne. Przede wszystkim powinien być dość duży i mieć najlepiej od 8 cali do 10 cali. Dość duża liczba RAM-ów umożliwi swobodne użytkowanie. Obecnie coraz częściej za minimum uważa się 4 GB RAM. Pamięć z kolei pozwala na przechowywanie danych. Jeśli zdecydujemy się na egzemplarz np. z 32 GB pamięci, powinniśmy się upewnić, że można ją zwiększyć dzięki karcie SD. Najlepiej jednak stawiać na urządzenia o większej pojemności dysku.

Zasoby

Oczywiście możemy kupić dziecku tablet, który jest odpowiedni „na naszą kieszeń”. Tutaj napotykamy dwa trendy: z jednej strony coraz bardziej powszechne są urządzenia wykorzystujące nowoczesne technologie, z drugiej jednak ich ceny w ostatnich kilkunastu miesiącach poszły w górę. Być może warto będzie więc skorzystać z oferty kupna używanego sprzętu np. powystawowego. Obecnie sprzedawcy dają na takie modele nawet 2 lata gwarancji.

Zdjęcie główne: Julia M Cameron

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Przez pandemię Polki rzadziej się badają
Przez pandemię Polki rzadziej się badają
Pandemia negatywnie wpłynęła na realizację badań przez kobiety. Lekarze apelują o zwrócenie uwagi na profilaktykę.
W co wyposażyć salę konferencyjną?
W co wyposażyć salę konferencyjną?
Dobrze przygotowana sala konferencyjna to podstawa każdego spotkania biznesowego.
Jak stworzyć kobiecą łazienkę?
Jak stworzyć kobiecą łazienkę?
Jaki styl będzie idealny do kobiecej łazienki? Jak stworzyć projekt, by cieszyć się nie tylko wyglądem, ale również funkcjonalnością pomieszczenia? Jakie dodatki pomogą Ci w uzupełnieniu wymarzonej aranżacji? Sprawdź nasze odpowiedzi na te pytania!
Ostatnie wpisy