Artykuł sponsorowany
Czasami życie rzuci kłody pod twoje nogi. W ciężkich sytuacjach nie warto walczyć samemu. Zobacz, w jakich momentach wskazane jest, aby skorzystać z profesjonalnego doradztwa.
W niektórych sytuacjach, jak na przykład, gdy potrzebne jest doradztwo technologiczne, lub ugoda sądowa nie idzie po twojej myśli, warto udać się po pomoc. Sprawy urzędowe są bardzo skomplikowane i nierzadko pojawiają się problemy z ich rozumieniem. Doradztwo prawne wykorzystywane może być przede wszystkim do sporządzania:
Pomoc prawna może także dotyczyć kwestii reprezentowanie twojej osoby w różnych sprawach w urzędzie lub przed sądami. Dzięki temu wszystkie formalności załatwiane są zdecydowanie szybciej i z większą skutecznością.
Jeśli pojawiają się jakiekolwiek trudności zawodowe, doradztwo prawne także jest tutaj przydatne. Sprawy te dotyczyć mogą problemu z uzyskaniem zapłaty za pracę, ale również innych problemów. Radca prawny pomoże ci w kwestiach, które są dla ciebie nie do końca zrozumiałe, jak na przykład elterngeld Niemcy.
Również w tym wypadku warto udać się po pomoc do profesjonalisty, ponieważ kancelaria prawna pomoże w szybszym przebiegu całej sprawy. Pełnomocnicy będą brać udział w mediacjach skłóconych stron, co pomoże rozejść się w pokojowej atmosferze, ale także podzielić sprawiedliwie majątek i zadbać o dobro dzieci. Pomoc prawnika okaże się nieoceniona, gdy starać się będziesz o alimenty.
W prawie polskim, gdy zawierasz związek małżeński, powstaje wspólnota majątkowa. Małżonkowie jednak mogą podpisać rozdzielczość. Jest to wskazane, zwłaszcza jeśli jedno z nich prowadzi swoją działalność gospodarczą. Co ona oznacza? W praktyce znaczy to, że małżonkowie zarządzają osobnymi majątkami. Nie mogą wtedy złożyć wspólnego PIT, ale jednocześnie nie są także odpowiedzialni finansowo za długi lub zobowiązania współmałżonka. Jeśli decydujesz się na taki krok, umowę spisać musisz u notariusza. Zanim jednak to zrobisz, udaj się po poradę do radcy prawnego lub adwokata w celu konsultacji. Dzięki temu zyskasz pewność, że na takiej umowie zostanie zawarte wszystko, co będzie dla ciebie istotne, a w przyszłości unikniesz ewentualnych konfliktów.
Fot.: Amy Hirschi/unsplash.com