Polecamy
Jakie prezenty kupić pracownikom na święta?
Biznes i finanse

Jakie prezenty kupić pracownikom na święta?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Święta to wyjątkowy czas. Mimo szybko zapadającego zmroku i coraz niższych temperatur, już od połowy listopada da się odczuć radosną atmosferę – w galeriach handlowych zaczyna grać świąteczna muzyka, półki sklepowe wypełniają prezenty i promocje, a ulice świecą blaskiem kolorowych lampek. W tym wyjątkowym okresie warto pomyśleć nie tylko o najbliższych sercu osobach, ale również o pracownikach, z którymi widujesz się na co dzień. 

Uniwersalne prezenty dla pracowników

Prezenty dla pracowników powinny być taktowne. Twoim celem nie jest przecież przytłoczenie lub skrępowanie osób, które zatrudniasz. Jeśli chcesz zadbać o przedświąteczną atmosferę w pracy, warto pomyśleć przede wszystkim o docenieniu czasu i starań Twoich podwładnych. Świetnym sposobem na pokazanie pracownikom, że ich prac jest ważna są dodatki i premie świąteczne. Jeżeli natomiast masz zamiar dodatkowo obdarować zatrudnione w Twojej firmie osoby, pamiętaj, że prezent powinien być symboliczny i nie może nikogo faworyzować. Świetnym pomysłem będą więc uniwersalne kosze prezentowe lub ozdobione logiem albo nazwą firmy słodycze, które możesz zamówić na stronie: https://slodkie.com/katalog/slodycze-reklamowe/. W ten sposób nie tylko pokażesz pracownikom, że o nich myślisz, ale również podkreślisz, że nie zależy Ci wyłącznie na pracy, pieniądzach i wynikach – a Twoi podwładni zobaczą w Tobie kogoś więcej niż surowego szefa.

Prezenty są doskonałym sposobem na poprawę atmosfery

W Twojej firmie pracują ludzie, a ci bywają emocjonalni i trudni. Czasami nawet Ty masz gorszy dzień i potrafisz powiedzieć o kilka słów za dużo. Bardzo ważne jest jednak uważanie, by tego typu zachowania nie wpłynęły długofalowo na relacje budowane w zespole pracowniczym. Jeśli czujesz, że atmosfera między Tobą a pracownikami uległa pogorszeniu w ostatnim czasie, postaraj się naprawić to jeszcze przed świętami. Doskonałym sposobem na załagodzenie konfliktów mogą być drobne upominki, które znajdziesz na stronie https://www.nobilia.pl/pl/36-prezenty-na-przeprosiny. Warto postawić również na szczerą rozmowę, która pomoże Wam rozejść się do domów w przyjaznych relacjach. Cały czas pamiętaj jednak o tym, że podarki dla pracowników nie powinny być przesadnie drogie ani nie mogą powodować być powodem poczucia niesprawiedliwości czy faworyzowania. Biorąc pod uwagę tych kilka drobnych zasad, z pewnością przygotujesz doskonałe podarunki przedświąteczne dla pracowników.

Personalizowane prezenty dla pracowników

Innym pomysłem na przedświąteczny podarunek mogą być prezenty personalizowane. Tego typu podarunki sprawdzą się, jeśli pracujesz w małej firmie, a liczba Twoich podwładnych jest ograniczona. W dodatku, prezenty personalizowane wyglądają znacznie lepiej, jeśli z Twoimi pracownikami faktycznie łączą Cię koleżeńskie relacje. Jeśli tak nie jest, lepiej zdecyduj się na uniwersalny prezent, który nie będzie dla nikogo zobowiązujący. A jednak, nawet wybierając podarunki niepersonalizowane, warto mieć na uwadze potrzeby swoich pracowników. Na przykład, zwróć uwagę, czy w Twoim zespole nie pracują osoby mierzące się z różnymi chorobami lub życiowymi sytuacjami ograniczającymi spożycie niektórych produktów. Ogromnym nietaktem jest wręczanie słodyczy osobie z cukrzycą, czy alkoholu kobiecie w ciąży lub karmiącej. Wskazówką, którą pomoże Ci wybrać uniwersalny prezent, będzie również wiek Twoich pracowników. Inspiracje na prezenty dla seniorów, którzy spędzają w Twojej firmie ostatnie lata przed emeryturą, znajdziesz na przykład tutaj: https://sklep.nobilia.pl/kosze-prezentowe-dla-dziadkow/.

Zdjęcie główne: pexels.com/George Dolgikh

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
PIT 11 – wszystko, co musisz wiedzieć!
PIT 11 – wszystko, co musisz wiedzieć!
Zastanawiasz się, czym właściwie jest PIT-11, czym się różni od PIT-37 i skąd go wziąć? Sprawdź!
Jak technologia Ultra HD zmienia doznania z domowego kina
Jak technologia Ultra HD zmienia doznania z domowego kina
Odkryj jak technologia Ultra HD definiuje nowe standardy wrażeń z domowego kina, poprawiając jakość obrazu do poziomów niespotykanych do tej pory.
Jak otworzyć własny sklep online?
Jak otworzyć własny sklep online?
Marzysz o własnym sklepie internetowym? Podpowiadamy, jak go założyć i o co zadbać na starcie!
Ostatnie wpisy