Polecamy
Jakie prezenty kupić pracownikom na święta?
Biznes i finanse

Jakie prezenty kupić pracownikom na święta?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Święta to wyjątkowy czas. Mimo szybko zapadającego zmroku i coraz niższych temperatur, już od połowy listopada da się odczuć radosną atmosferę – w galeriach handlowych zaczyna grać świąteczna muzyka, półki sklepowe wypełniają prezenty i promocje, a ulice świecą blaskiem kolorowych lampek. W tym wyjątkowym okresie warto pomyśleć nie tylko o najbliższych sercu osobach, ale również o pracownikach, z którymi widujesz się na co dzień. 

Uniwersalne prezenty dla pracowników

Prezenty dla pracowników powinny być taktowne. Twoim celem nie jest przecież przytłoczenie lub skrępowanie osób, które zatrudniasz. Jeśli chcesz zadbać o przedświąteczną atmosferę w pracy, warto pomyśleć przede wszystkim o docenieniu czasu i starań Twoich podwładnych. Świetnym sposobem na pokazanie pracownikom, że ich prac jest ważna są dodatki i premie świąteczne. Jeżeli natomiast masz zamiar dodatkowo obdarować zatrudnione w Twojej firmie osoby, pamiętaj, że prezent powinien być symboliczny i nie może nikogo faworyzować. Świetnym pomysłem będą więc uniwersalne kosze prezentowe lub ozdobione logiem albo nazwą firmy słodycze, które możesz zamówić na stronie: https://slodkie.com/katalog/slodycze-reklamowe/. W ten sposób nie tylko pokażesz pracownikom, że o nich myślisz, ale również podkreślisz, że nie zależy Ci wyłącznie na pracy, pieniądzach i wynikach – a Twoi podwładni zobaczą w Tobie kogoś więcej niż surowego szefa.

Prezenty są doskonałym sposobem na poprawę atmosfery

W Twojej firmie pracują ludzie, a ci bywają emocjonalni i trudni. Czasami nawet Ty masz gorszy dzień i potrafisz powiedzieć o kilka słów za dużo. Bardzo ważne jest jednak uważanie, by tego typu zachowania nie wpłynęły długofalowo na relacje budowane w zespole pracowniczym. Jeśli czujesz, że atmosfera między Tobą a pracownikami uległa pogorszeniu w ostatnim czasie, postaraj się naprawić to jeszcze przed świętami. Doskonałym sposobem na załagodzenie konfliktów mogą być drobne upominki, które znajdziesz na stronie https://www.nobilia.pl/pl/36-prezenty-na-przeprosiny. Warto postawić również na szczerą rozmowę, która pomoże Wam rozejść się do domów w przyjaznych relacjach. Cały czas pamiętaj jednak o tym, że podarki dla pracowników nie powinny być przesadnie drogie ani nie mogą powodować być powodem poczucia niesprawiedliwości czy faworyzowania. Biorąc pod uwagę tych kilka drobnych zasad, z pewnością przygotujesz doskonałe podarunki przedświąteczne dla pracowników.

Personalizowane prezenty dla pracowników

Innym pomysłem na przedświąteczny podarunek mogą być prezenty personalizowane. Tego typu podarunki sprawdzą się, jeśli pracujesz w małej firmie, a liczba Twoich podwładnych jest ograniczona. W dodatku, prezenty personalizowane wyglądają znacznie lepiej, jeśli z Twoimi pracownikami faktycznie łączą Cię koleżeńskie relacje. Jeśli tak nie jest, lepiej zdecyduj się na uniwersalny prezent, który nie będzie dla nikogo zobowiązujący. A jednak, nawet wybierając podarunki niepersonalizowane, warto mieć na uwadze potrzeby swoich pracowników. Na przykład, zwróć uwagę, czy w Twoim zespole nie pracują osoby mierzące się z różnymi chorobami lub życiowymi sytuacjami ograniczającymi spożycie niektórych produktów. Ogromnym nietaktem jest wręczanie słodyczy osobie z cukrzycą, czy alkoholu kobiecie w ciąży lub karmiącej. Wskazówką, którą pomoże Ci wybrać uniwersalny prezent, będzie również wiek Twoich pracowników. Inspiracje na prezenty dla seniorów, którzy spędzają w Twojej firmie ostatnie lata przed emeryturą, znajdziesz na przykład tutaj: https://sklep.nobilia.pl/kosze-prezentowe-dla-dziadkow/.

Zdjęcie główne: pexels.com/George Dolgikh

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dowiedz się, dlaczego ważność ubezpieczenia OC jest tak znacząca
Dowiedz się, dlaczego ważność ubezpieczenia OC jest tak znacząca
Ubezpieczenie OC, czyli ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe dla każdego posiadacza pojazdu mechanicznego. Dzięki takiemu rozwiązaniu osoby poszkodowane na skutek […]
Jak odkrywać nowe kulinarne smaki?
Jak odkrywać nowe kulinarne smaki?
Odkrywanie nowych smaków oraz poszerzanie kulinarnych horyzontów to bez wątpienia coś, na co powinien zdecydować się każdy z nas. Dowiedz się, jak możesz rozpocząć swoją przygodę w kuchni, aby jedzenie nigdy nie było nudne.
Małe kwoty, wielkie możliwości: przewodnik po inteligentnym inwestowaniu
Małe kwoty, wielkie możliwości: przewodnik po inteligentnym inwestowaniu
W Polsce przyjęło się sądzić, że na inwestowanie pieniędzy stać tylko bogatych, bo tylko oni dysponują nadwyżkami pieniędzy.
Ostatnie wpisy