Polecamy
Jak działa recepta online?
Inne

Jak działa recepta online?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Nie masz czasu umówić się do lekarza, choroba nie pozwala Ci wyjść z domu na wizytę, a pilnie potrzebujesz leków? E-recepta online to idealne rozwiązanie w takich sytuacjach, a także po prostu wygodna opcja w wielu innych przypadkach. Dowiedz się, jak działa recepta online, kto może ją wystawić i jak ją otrzymać.

E-recepta – co to jest?

Przede wszystkim warto podkreślić, że e-recepta online w bardzo niewielkim stopniu różni się od tradycyjnej recepty, wydawanej w gabinecie przez lekarza. To w zasadzie ten sam dokument, jednak dostępny w wersji elektronicznej. Dzięki temu proces otrzymania recepty jest znacznie ułatwiony z perspektywy pacjenta, z kolei farmaceuci mogą szybciej wydawać leki.

Każda e-recepta, podobnie jak jej papierowy odpowiednik, ma przypisany konkretny kod. Po wprowadzeniu go w systemie pojawiają się wszystkie niezbędne informacje o leku przypisanym dla danego pacjenta. Jedną z największych zalet tego rozwiązania jest fakt, że recepty online nie da się zgubić – wszystkie informacje są zapisane w Internetowym Koncie Pacjenta. Co więcej, przy wykorzystaniu portali takich jak https://receptomat.pl/ można opcjonalnie otrzymać kod e-recepty w wiadomości SMS, dzięki czemu kupowanie leków będzie jeszcze wygodniejsze.

Kto może wystawić e-receptę i jak ją otrzymać?

Recepta online może zostać wystawiona przez lekarza ogólnego bądź o konkretnej specjalizacji, a także przez pielęgniarki czy położne – dokładnie tak, jak w przypadku zwykłych recept. W wyjątkowych sytuacjach, takich jak zagrożenie życia pacjenta, prawo do tego ma także farmaceuta. Co więcej, e-receptę na leki przyjmowane przewlekle można otrzymać od pracownika apteki również wtedy, gdy w danym momencie nie ma możliwości kontaktu z lekarzem.

Otrzymanie e-recepty jest bardzo łatwe i szybkie. W tym celu można skorzystać między innymi z Internetowego Konta Pacjenta, jednak nie jest to jedyna opcja. Ze względu na dodatkowe funkcje odpowiednim rozwiązaniem dla wielu osób będzie skorzystanie z zewnętrznych portali, takich jak wspomniany już Receptomat. Na tego typu stronach znajdziemy liczne kategorie leków wystawianych na receptę wraz z prostym formularzem, który zawiera najważniejsze pytania na temat stanu zdrowia danej osoby. W praktyce równa się on wywiadowi w gabinecie lekarskim – rutynowe pytania w ankiecie odpowiadają tym, które można usłyszeć podczas stacjonarnej konsultacji medycznej. Wypełniony kwestionariusz jest następnie weryfikowany przez lekarza, a już po kilku minutach można otrzymać wiadomość SMS zawierającą kod recepty. Inną metodą na uzyskanie e-recepty jest rozmowa telefoniczna bądź wideo ze stosownym lekarzem.

Jak skorzystać z e-recepty w aptece?

Zatwierdzona przez lekarza recepta online powinna się pojawić na Internetowym Koncie Pacjenta, a także w formie wiadomości SMS z kodem. Przy wydawaniu leku w aptece należy podać właśnie ten kod wraz ze swoim numerem PESEL. Farmaceuta następnie wpisuje otrzymane dane w system, by uzyskać informacje o wystawionej recepcie i sprzedać lek pacjentowi.

Fot.: National Cancer Institute/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nowoczesne strategie marketingowe: Pomysły na skuteczne kampanie promocyjne
Nowoczesne strategie marketingowe: Pomysły na skuteczne kampanie promocyjne
Marketing jest nieodłączną częścią każdej działalności gospodarczej, a nowoczesne strategie marketingowe są kluczowym elementem sukcesu w dzisiejszym konkurencyjnym świecie. W tym artykule przedstawiamy kilka pomysłów na skuteczne kampanie promocyjne, które mogą pomóc firmom w dotarciu do swojej docelowej grupy odbiorców, zbudowaniu marki i zwiększeniu sprzedaży.
Jak wybrać odpowiednią technologię wirtualizacji dla twojej strony internetowej?
Jak wybrać odpowiednią technologię wirtualizacji dla twojej strony internetowej?
Rozważasz wirtualizację swojej strony internetowej? Dowiedz się, jakie technologie są dostępne, jak je porównać i na co zwrócić uwagę, aby wybrać najlepszą opcję dla swojej strony internetowej.
O jakie aspekty zadbać, prowadząc firmę?
O jakie aspekty zadbać, prowadząc firmę?
Prowadzenie własnej firmy to przede wszystkim duża odpowiedzialność, z której trzeba zdawać sobie sprawę. Zobacz, w jakich aspektach warto zwrócić się o pomoc do profesjonalistów, aby nie narobić sobie problemów, związanych z posiadaniem biznesu.
Ostatnie wpisy