Polecamy
Bezpieczeństwo w internecie – jak chronić swoje dane?
Inne

Bezpieczeństwo w internecie – jak chronić swoje dane?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Chyba nikogo nie trzeba już przekonywać do zaopatrywania się we właściwy program antywirusowy. Codzienne, rozbudowane działania w sieci, zarówno o zasięgu zawodowym jak i te zupełnie prywatne narażają nas na szereg zagrożeń. Do najgroźniejszych zaliczamy ataki hakerskie. Bez odpowiednio dobranego programu antywirusowego do systemu działającego na naszym komputerze trudno mówić o optymalnym bezpieczeństwie danych osobowych oraz finansowych. Silne hasło nie zawsze wystarczy, dlatego podstawą jest inwestowanie w najnowsze wersje oprogramowania antywirusowego. Sprawdź, jak prezentuje się ranking antywirusów pod koniec 2022 roku! 

Programy antywirusowe – pomoc godna zaufania 

Antywirusem nazywamy program, który ma za zadanie wykryć, usunąć i przystopować działanie złośliwych aplikacji. Należą do nich wirusy o mniejszym lub większym zasięgu, narażeni w sieci jesteśmy w znacznym stopniu także na szczególnie uciążliwe wirusy, zwane trojanami. Zainstalowany program antywirusowy przeprowadza proces skanowania plików znajdujących się na naszym komputerze. Kontroli zostają poddane także wszystkie pliki ściągane z Internetu. Najważniejsze, by obca i niepożądana aplikacja została zablokowana jeszcze zanim zacznie powodować szkody w działaniu sprzętu komputerowego. Globalna sieć internetowa z roku na rok skrywa coraz więcej zagrożeń, dlatego im aktualniejsza wersja zainstalowanego oprogramowania antywirusowego – tym większa skuteczność działania. 

Program antywirusowy – jaki wybrać? 

Wybór jest duży, a najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oprogramowania dostosowanego do naszych potrzeb, najlepiej pod czujnym okiem specjalisty informatyka. Do najczęściej stosowanych programów antywirusowych, znanych na całym świecie zaliczymy m. in.: AVG, ESET NOD32 lub Bitdefender. Ogromną popularnością wśród internautów cieszą się również McAfee, Norton oraz oczywiście niezawodny Kaspersky. Zainstalowany program w pełni wykona postawione przed nim zadanie, jeśli pochodzić będzie od zaufanej marki i będzie przez nas konsekwentnie aktualizowany. Dzięki temu na długo nasz sprzęt komputerowy wolny będzie od wszelkiego złośliwego oprogramowania. 

Trojan – dlaczego należy się go wystrzegać? 

Trojan należy do najbardziej złośliwych rodzajów oprogramowania. Najczęściej występuje pod kamuflażem rozpoznawalnej aplikacji, albo pliku. Jest niezwykle złośliwym wirusem. Często korzystają z niego hakerzy w celu uzyskania poufnych informacji dotyczących naszych kont na stronach, a także kont bankowych. Najlepsze programy antywirusowe w porę zareagują na „niepożądanego gościa” już w chwili, kiedy pojawi się on w progu naszego systemu. Za każdym razem, kiedy trojan zostaje usunięty z komputera, użytkownik zostaje o tym odpowiednio poinformowany. W ten sposób łatwiej zauważyć w sieci witryny, od których lepiej trzymać się z daleka. 

Trojany na urządzeniach mobilnych 

Trzeba wspomnieć o tym, że wirusy oraz trojany atakują nie tylko typowe komputery stacjonarne, ale również elektronikę mobilną, z której tak chętnie korzystamy m. in. w podróży. Współczesne programy antywirusowe stanowią świetną i skuteczną ochronę także dla telefonów komórkowych, smartfonów oraz tabletów. Antywirus w telefonie to dziś właściwie konieczność. Nastały czasy, kiedy w znacznym stopniu korzystamy z aplikacji mobilnych, płacąc aplikacjami z telefonu za zakupy. To łatwy kąsek dla hakerów, którzy dwoją się i troją, żeby zdobyć dane do naszego konta bankowego. Z najlepszego oprogramowania tutaj również sprawdzi się Kaspersky, Norton, McAfee czy Bitdefender Mobile Security lub AVG. 

Profesjonalna likwidacja zagrożenia w sieci 

Zagrożenia w sieci na przestrzeni ostatnich lat stały się problemem globalnym, który wymógł tworzenie stanowisk pracy dla ludzi profesjonalnie zajmujących się rozwiązywaniem problemów bezpieczeństwa w Internecie. Cybersecurity (bezpieczeństwo cybernetyczne) stało się już dziś właściwie dziedziną nauki. W oparciu o nią opracowuje się programy tworzenia polityki bezpieczeństwa, testowania aplikacji antywirusowych wraz z zastosowaniem najnowocześniejszych pomysłów na zabezpieczenia. Ogromny nacisk kładzie się także na edukację oraz bogate pakiety szkoleniowe. Wszystko w celu optymalnej ochrony informacji przed ludźmi niepowołanymi do korzystania z nich.  

Fot.: rawpixel.com/pl.freepik.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najlepsze aplikacje do zrobienia listy zakupów
Najlepsze aplikacje do zrobienia listy zakupów
Poszukujesz najlepszej aplikacji do stworzenia listy zakupów? Sprawdź nasze propozycje!
The Sims 4 – jak zdobyć dużo simoleonów?
The Sims 4 – jak zdobyć dużo simoleonów?
Jak zdobyć pieniądze w „The Sims 4” bez kodów? Oto przydatne sposoby.
Jak zabezpieczyć swój dom przed włamaniem?
Jak zabezpieczyć swój dom przed włamaniem?
Bezpieczeństwo naszego domu jest jednym z najważniejszych czynników, które wpływają na nasze życie codzienne. Wiele osób obawia się włamania do swojego domu, które może spowodować znaczne straty finansowe i emocjonalne. Dlatego ważne jest, aby zabezpieczyć swój dom przed takimi sytuacjami. W tym artykule omówiono kilka sposobów na to, jak zabezpieczyć swój dom przed włamaniem.
Ostatnie wpisy