Polecamy
Jak chronić elektronikę?
Inne

Jak chronić elektronikę?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Kupując drogą elektronikę jak tablety czy smartfony, warto odpowiednio zabezpieczyć ją przed upadkiem i stłuczeniem. Dzisiaj na rynku znajdziesz wiele sposobów ochrony. Zobacz, jak chronić swojego tableta. 

Jak wybrać etui do tabletu?

Nie ulega wątpliwości, że podczas korzystania z tabletu, przez większość czasu trzymasz go w dłoniach. Tym samym jest on narażony na upuszczenie. Ponadto podczas transportu możesz trzymać go w nieprzystosowanej torbie czy plecaku, przez co zostaje on narażony na dodatkowe otarcia czy uszkodzenia wyświetlacza i obudowy. Na rynku jednak dostępne jest etui ochronne. Jednym z najpopularniejszych jest etui książkowe. Dzięki solidnemu wykonaniu ochroni on obudowę oraz wyświetlacz sprzętu przed uszkodzeniami podczas upadku. Praktycznym, jednak mniej skutecznym jest także etui silikonowe, które chroni tył oraz boki tabletu. Jeśli jednak twój sprzęt jest używany bardzo często przy ekstremalnych warunkach, możesz zdecydować się na etui pancerne, które będzie swego rodzaju zbroją. Ochroni ono twój sprzęt przed upadkiem nawet z naprawdę dużej wysokości. Pamiętaj jednak, że ma ono charakterystyczny styl, który rzuca się w oczy i nie każdemu może przypaść do gustu.

Folia ochronna oraz szkło hartowane

Folia ochronna i szkło hartowane to kolejne sposoby, poza etui, dzięki którym ochronisz ekran swojego tabletu. Oba mają swoje plusy i minusy. 

Folie ochronne do tabletów mają zabezpieczać ekran przed zarysowaniami oraz zabrudzeniami. Są tańsze niż szkło hartowane, jednak nie znaczy to, że są gorsze. Gdy folia zostanie uszkodzona, jej wymiana jest bardzo prosta i szybka. Pamiętać jednak musisz, że jest ona mniej wytrzymała. Nie ochroni wyświetlacza przez pęknięciami, ani przed upadkiem. Niemniej jednak może być jednak bardzo pomocna w codziennym użytkowaniu.

Szkło hartowane natomiast cechuje się dużą odpornością na pęknięcia. Na wpłynie ono na pogorszenie jakości wyświetlanego obrazu. Wadą szkła jest fakt, że nie ma on już tak atrakcyjnej ceny jak folia. Ponadto jego sięganie nie jest proste, ani takie szybkie jak w poprzedniej sytuacji i czasami będzie wymagało udania się do specjalnego punktu.

Przy zakupie tabletu warto od razu zakupić etui oraz folię ochronną lub szkło hartowane. Wtedy już od pierwszych dni twój sprzęt będzie chroniony, a ty będziesz mógł spać spokojnie. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Elvis

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak ustawić autorespondera na Gmailu?
Jak ustawić autorespondera na Gmailu?
Czym jest autoresponder i jak ustawić go na Gmailu? Podpowiadamy.
Co doda sypialni przytulnego charakteru
Co doda sypialni przytulnego charakteru
Jak zaaranżować sypialnię, aby wyglądała dokładnie tak, jak sobie wymarzyłeś? Poznaj różne oblicza pomieszczenia, w którym będziesz odpoczywać. Zaufaj swojemu gustowi.
Rozwiązania warte wdrożenia w nowoczesnej firmie
Rozwiązania warte wdrożenia w nowoczesnej firmie
Przedstawiamy listę rozwiązań technologicznych i nie tylko, które powinna stosować każda nowoczesna firma.
Ostatnie wpisy