Polecamy
Jak zadbać o BHP w firmie?
Biznes i finanse

Jak zadbać o BHP w firmie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Decydując się na rozpoczęcie własnej działalności, nie możesz zapomnieć o konieczności wdrożenia przepisów BHP. Dowiedz się, czym dokładnie są te przepisy oraz jak o nie skutecznie zadbać.

Czym jest BHP?

Zacznijmy od tego, czym tak dokładnie są przepisy BHP. Mimo że sam skrót jest znany wszystkim, to wciąż wiele osób nie do końca wie, co się za nim kryje. BHP to nic innego jak bezpieczeństwo i higiena pracy. Zasady te mają zapewnić maksymalne bezpieczeństwo i komfort pracy wszystkim pracownikom. Ponadto, dbają także o zdrowie zatrudnionych osób, ponieważ określają także normy, których celem je ochrona między innymi wzroku czy też kręgosłupa. 

Warto także pamiętać, że BHP to nie tylko różnego rodzaju oznaczenia, czy zasady związane z natężeniem światła, czy też odpowiednią odległością biurek. To także obowiązek zapewnienia pracownikom maksymalnego komfortu w środowisku pracy. Oznacza to, że w biurach/fabrykach/zakładach/różnych innych miejscach pracy powinny znaleźć się także dobrze wyposażone łazienki, apteczki, pomieszczenia socjalne i kuchnie, a także automaty wydające bhp.

Szczególną uwagę należy zwrócić także na samą higienę. W miejscu pracy powinien zawsze panować porządek oraz czystość. Jeśli więc jesteś pracodawcą, koniecznie zastanów się nad wynajęciem firmy sprzątającej, która dzięki dostępowi do specjalistycznych sprzętów takich jak profesjonalna chemia, akcesoria, czy worki na śmieci, zapewni Twojej firmie najwyższą jakość usług.

Jak wdrożyć BHP?

Przepisy BHP i obowiązujące w nich zasady, nakazy oraz zakazy mogą niektórym wydawać się zawiłe. Ponadto, jest ich dość sporo i sztuką jest się w nich połapać. Dlatego też, jeżeli jesteś przedsiębiorcom i potrzebujesz profesjonalnego wdrożenia BHP w swojej firmie, możesz zdecydować się na outsourcing. Doświadczony BHPowiec to prawdziwy skarb w każdej większej firmie, ponieważ dzięki niemu wszystko działa sprawnie i przede wszystkim bezpiecznie. Pamiętaj jednak, że według Kodeksu Pracy za stan BHP w miejscu pracy odpowiada wyłącznie pracodawca i to on ponosi odpowiedzialność, za każdy ewentualny wypadek spowodowany zaniedbaniami.

Zdj. główne: Towfiqu barbhuiya/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak uniknąć zadłużenia?
Jak uniknąć zadłużenia?
Nie chcesz zaciągać długów? Zobacz, jak tego uniknąć.
Najnowszy smartwatch Galaxy Watch6 – premiera marki Samsung
Najnowszy smartwatch Galaxy Watch6 – premiera marki Samsung
Monitoruje codzienną aktywność, doskonale służy podczas uprawiania sportu, a dodatkowo pozwala na odczytanie wiadomości tekstowej czy maili.
Jak zapewnić dostępność treści cyfrowych dla osób z różnymi formami niepełnosprawności?
Jak zapewnić dostępność treści cyfrowych dla osób z różnymi formami niepełnosprawności?
Poznaj praktyczne metody, które umożliwią Ci tworzenie dostępnych treści cyfrowych dla użytkowników z różnymi formami niepełnosprawności. Dowiedz się więcej o dobrej praktyce w dziedzinie dostępności.
Ostatnie wpisy