Polecamy
Jak nowoczesne technologie mogą pomóc wytrwać w postanowieniach noworocznych?
Rozwój osobisty

Jak nowoczesne technologie mogą pomóc wytrwać w postanowieniach noworocznych?

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Postanowienia noworoczne to plany na nadchodzący rok, dotyczące zmian w naszym życiu, które mają sprawić, że nadchodzące 365 dni będzie lepsze niż te, które właśnie mijają. Robimy je zwykle w okolicy Sylwestra i wkraczamy z nimi w Nowy Rok. Niejednokrotnie na liście postanowień noworocznych znajduje się rozwój osobisty. Co się za tym kryje? Rozwój osobisty to bardzo ważny element życia każdego człowieka. W wielu zawodach pracownicy muszą na bieżąco nabywać nową wiedzę i umiejętności, by utrzymać się na rynku pracy. Jeśli późno wracasz do domu lub zajmujesz się małymi dziećmi, to może Ci brakować czasu, żeby zapisać się na kurs językowy lub ciekawe szkolenie. Tymczasem przebywając w domu, również możesz się czegoś nauczyć. Wystarczy, że skorzystasz z podcastów, audiobooków, tutoriali lub innych materiałów edukacyjnych znajdujących się w Internecie.

Ustal plan działania

Jeśli chcesz coś zmienić w swoim życiu, to wystarczy, że wygospodarujesz 15 minut dziennie na przyswojenie nowych informacji. Zastanów się, kiedy znajdziesz chwilę, by w spokoju przejrzeć branżowy artykuł lub obejrzeć krótki film. Następnie ustal dziedzinę, w której planujesz się rozwijać. Twój cel powinien być jasno sprecyzowany i możliwy do osiągnięcia. W przypadku nauki języków obcych możesz na przykład znaleźć program do nauki słówek, dzięki któremu przyswoisz około 50 nowych wyrażeń tygodniowo. Z czasem możesz zwiększyć lub zmniejszyć tę liczbę w zależności od Twoich potrzeb. Plan działania warto spisać na kartce lub w telefonie, by móc na bieżąco śledzić swoje postępy.

Słuchaj podcastów

Podcast to rodzaj internetowej audycji dźwiękowej, a czasami również i filmowej. Pojedynczy odcinek może trwać od 15 minut do kilku godzin. W sieci bez problemu znajdziesz wartościowe podcasty, które poruszają tematykę biznesową, traktują o ciekawostkach naukowych lub przedstawiają interesujące rozwiązania popularnych problemów. Taka forma przekazywania wiedzy zwykle nie jest odpłatna, ale w trakcie audycji spiker może reklamować swoje produkty lub usługi. Podcastu możesz wygodnie słuchać, gdy robisz pranie, prasujesz czy gotujesz. 

Audiobooki

Jeśli nie masz czasu na czytanie tradycyjnej książki, to spróbuj sięgnąć po audiobooki. To świetnie rozwiązanie dla osób, które z różnych powodów nie mogą lub nie chcą same przeczytać danego tekstu. A czym się wyróżniają najlepsze aplikacje audiobook? W ramach abonamentu zyskasz dostęp do tysięcy audiobooków, z których wygodnie skorzystasz także, będąc offline, a dzięki czytelnym kategoriom szybko wybierzesz idealną propozycję na wieczór. Ponadto dobry lektor sprawi, że bez problemu zapamiętasz poszczególne zagadnienia i chętnie sięgniesz po kolejne audiobooki. Możesz również skorzystać z darmowego okresu próbnego, np. na Audioteka.com.

Zapisz się na kurs online

W Internecie znajdziesz wiele atrakcyjnych kursów online. Takie zajęcia mogą trwać od 30 minut do maksymalnie 2 godzin. Podczas kursu otrzymasz atrakcyjne materiały dydaktyczne, z których będziesz mógł dowolnie korzystać. Jest to doskonały sposób, by nauczyć się języka obcego, podstaw zarządzania, nowej metody dydaktycznej lub skutecznych technik marketingowych.

Rozwijaj swoje zainteresowania

Jeśli masz pasje, które zostały zaniedbane ze względu na brak czasu, to warto do nich wrócić. Pielęgnowanie zainteresowań jest kluczowe nie tylko dla rozwoju osobistego, ale także dla osiągnięcia życiowej równowagi. Już 15 minut dziennie poświęcone na grę na gitarze, malowanie, robienie na drutach czy wyszywanie może zauważalnie poprawić Ci humor. Gdy robisz to, co lubisz, Twój organizm wydziela endorfiny, dzięki którym poczujesz się lepiej i zyskasz nową energię do działania. Rozwijając swoje zainteresowania, nie musisz narzucać sobie ambitnego celu. Ciesz się chwilą i staraj się maksymalnie odprężyć, a szybko zauważysz zmianę w swoim nastawieniu do życia.

Rozwój osobisty można też osiągnąć poprzez medytację i stosowanie różnego rodzaju technik relaksacyjnych. Taka chwila wyciszenia przyda się w szczególności osobom, które na co dzień pracują w miejscach, gdzie panuje duży hałas. Niezależnie od tego, jaką metodę wybierzesz, pamiętaj, by przede wszystkim zadbać o siebie. Znajdź 15 minut w ciągu dnia i dobrze je wykorzystaj, a zobaczysz, że rezultaty pozytywnie Cię zaskoczą, a Twoje postanowienie noworoczne wejdzie Ci w nawyk. 

Fot.: materiał prasowy Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak uniknąć zadłużenia?
Jak uniknąć zadłużenia?
Nie chcesz zaciągać długów? Zobacz, jak tego uniknąć.
Poradnik użytkownika: Jak wykorzystać pełny potencjał swojego iPhone 11
Poradnik użytkownika: Jak wykorzystać pełny potencjał swojego iPhone 11
Odkryj kluczowe funkcje i porady dla iPhone 11. Nasz poradnik użytkownika pomoże Ci maksymalnie wykorzystać swój telefon, począwszy od podstaw aż do zaawansowanych sztuczek.
Jak wybrać odpowiedni system kontroli dostępu dla twojego biznesu?
Jak wybrać odpowiedni system kontroli dostępu dla twojego biznesu?
Dowiedz się, jak dobrać najskuteczniejsze rozwiązania kontroli dostępu, które zapewnią bezpieczeństwo i efektywność działania Twojego biznesu.
Ostatnie wpisy