Polecamy
Co składa się na odzież medyczną?
Biznes i finanse

Co składa się na odzież medyczną?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Medyk to wyjątkowy zawód, który wymaga równie wyjątkowej odzieży. Dlatego też personel szpitala lub przychodni wyposażony jest w specjalistyczną odzież medyczną. Dowiedz się, co dokładnie składa się na taki medyczny uniform.

Scrubsy – co to takiego?

„Scrubs” z języka angielskiego oznacza nic innego jak ogólnie pojętą odzież medyczną. Są to więc wszystkie części garderoby personelu medycznego. Jest to odzież niezwykle wygodna i komfortowa, dlatego też zyskała dużą popularność wśród lekarzy i nie tylko. Najczęściej spotykana jest na oddziałach szpitalnych, gdzie noszona jest przez cały personel. Ponadto, scrubsy mogą także stanowić ochronną warstwę wierzchnią, która zabezpieczy ubranie przed niebezpiecznym kontaktem z krwią lub innymi płynami ustrojowymi podczas wykonywania swoich obowiązków i opieki nad pacjentami.

Kto nosi odzież medyczną?

Scrubsy medyczne to oczywiście podstawowy ubiór każdego pracownika medycznego. Tak więc powinni się w nie zaopatrzyć między innymi pielęgniarze i pielęgniarki, chirurdzy, stomatolodzy, fizjoterapeuci, anestezjolodzy, radiolodzy, pediatrzy oraz farmaceuci. Odzież medyczna genialnie spełnia swoją rolę, jeśli chodzi o wygodę i funkcjonalność, dlatego też znajduje zastosowanie w większości placówek ochrony zdrowia.

Ponadto, scrubsy sprawdzają się również podczas odwiedzin. Dzięki wręczaniu gościom specjalnej odzieży przed wizytą u pacjenta znacząco zwiększa się sterylność pomieszczenia, ponieważ wszystkie drobnoustroje „z zewnątrz” nie są przenoszone do środka placówki.  Najczęściej takie rozwiązanie stosowane jest w przypadku sali porodowej.

Z czego składa się odzież medyczna?

Odzież medyczna składa się z kilku elementów. Jednym z nich jest góra stroju, na przykład koszulka polo dla pielęgniarek. Jest to najbardziej podstawowy ubiór w szpitalu i innych placówkach medycznych, który zapewnia ochronę i komfort pracownikom. Górą stroju medycznego może być także bluza wykonana z miękkiego i bezpiecznego materiału. Ponadto, dla pracowników oddziałów dziecięcych świetnym pomysłem będzie bluza medyczna lub koszulka polo dla pielęgniarek w kolorowe wzorki, które pomogą w zbudowaniu przyjaznego wizerunku medyka. Możesz także postawić na fartuch laboratoryjny Warszawa jest miejscem, gdzie znajdziesz profesjonalną odzież medyczną najwyższej jakości. 

Niemniej ważne są także spodnie medyczne. Powinny charakteryzować się wysoką jakością wykonania i wygodnym krojem, aby nie ograniczać ruchów i czasu reakcji podczas pracy, a także nie sprawiać dyskomfortu. 

Nie można zapomnieć też o butach medycznych. Lekarze i pielęgniarki często spędzają na nogach długie godziny, dlatego też ich obuwie musi być wyjątkowo wygodne. Ponadto materiał podeszwy musi gwarantować przyczepność i stabilność podczas pracy. Ważną cechą obuwia medycznego jest także łatwość w czyszczeniu. Dzięki temu łatwiej będzie zachować maksymalny poziom higieny.

Przydatnym dla personelu medycznego akcesorium może być również czepek medyczny. Stanowi on niezbędny element ubioru każdego chirurga udającego się na salę operacyjną. Profesjonalne czepki medyczne chronią przed wypadaniem włosów i absorbują pot, dlatego też są tak istotne podczas zabiegów.

Zdj. główne: Bermix Studio/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pomysły na firmowe prezenty
Pomysły na firmowe prezenty
Szukasz pomysłu na prezent firmowy? Zobacz, co możesz podarować swoim współpracownikom i kontrahentom.
Przez pandemię Polki rzadziej się badają
Przez pandemię Polki rzadziej się badają
Pandemia negatywnie wpłynęła na realizację badań przez kobiety. Lekarze apelują o zwrócenie uwagi na profilaktykę.
Gdzie jest potrzebna certyfikacja?
Gdzie jest potrzebna certyfikacja?
W miejscu pracy, przy produkcji artykułów spożywczych? W jakich branżach wymagane są certyfikaty. Co musisz o nich wiedzieć?
Ostatnie wpisy