Jeśli chcesz nauczyć się tańczyć, ale nie masz możliwości uczęszczania na lekcje, wypróbuj jedną z poniższych aplikacji!
Rozwój technologii sprawił, że to, co niegdyś wydawało się niemożliwe, teraz jest na wyciągnięcie ręki. Na przykład lekcje tańca! Nie trzeba już dłużej zapisywać się zajęcia, za które trzeba oczywiście zapłacić. Wystarczy pobrać na telefon jedną z popularnych aplikacji i spróbować swoich sił w domowym zaciszu. Oto zestawienie najlepszych gier rytmicznych i platform do nauki zdalnej, dostępnych na systemach iOS i Android.
O grze Just Dance słyszał chyba każdy. Niegdyś była wydawana tylko na konsole, teraz posiada swój odpowiednik również na smartfony. Jej dużą zaletą jest ogromna biblioteka muzyki – ponad 500 piosenek ze specjalnie przygotowanymi choreografiami.
Gra świetnie sprawdzi się jako atrakcja na imprezę, a także jako sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów. Liczy spalone kalorie, posiada różne poziomy zaawansowania i – co najważniejsze – sprawia dużo frajdy.
Steezy to coś więcej, niż tylko aplikacja. To platforma dla miłośników tańca, na której można znaleźć lekcje zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych tancerzy. Podział na style (np. hip-hop, balet, house, popping) przyspiesza nawigację, natomiast możliwość spowalniania tempa piosenki czy zapętlania konkretnego ruchu znacznie ułatwia naukę.
Użytkownicy mogą wymieniać się wskazówkami, opiniami oraz ocenami. Pełna wersja kosztuje 19,99 dolarów miesięcznie.
Nie umiesz tańczyć w parze? Pobierz Bounden! To gra, która pomaga dwóm osobom opanować proste ruchy taneczne w sposób płynny i synchroniczny. Jak? Każdy gracz łapie jeden koniec telefonu w dłoń, a następnie porusza się tak, aby zebrać widoczne na ekranie punkty przy pomocy umieszczonego na środku celownika. Nauka tańca dzięki zabawie to sama przyjemność! Koszt: 13,99 zł.
Aplikacja AirDance wystartowała w 2020 roku i w bardzo krótkim czasie zyskała sporą rzeszę fanów. Jej celem jest zdalna nauka tańca w oparciu o wiedzę oraz doświadczenie profesjonalnych tancerzy – Joanny Leunis, Maurizio Vescovo, Michaela Malitowskiego i wielu innych. Użytkownicy mają dostęp do stu lekcji prowadzonych na żywo miesięcznie, a także do bogatego archiwum wideo. Co ciekawe – jest to polski projekt. Koszt subskrypcji zaczyna się od 29,99 USD.
Oprócz wyżej wymienionych aplikacji, nastawionych na wszechstronną naukę, w App Store i Google Play znajdują się programy ukierunkowane na poszczególne style. Są to na przykład:
Korzystanie z tego typu aplikacji ma wiele plusów. Przede wszystkim jest wygodne – po telefon można sięgnąć w dowolnym momencie, bez konieczności wychodzenia z domu. Po drugie, dzięki darmowym/próbnym wersjom szybko zweryfikujemy, czy dany styl nam pasuje i czy faktycznie chcemy się go dalej uczyć. Trzeba mieć jedynie na uwadze, że samodzielne ćwiczenia wymagają samozaparcia oraz systematyczności.
Zdj. główne: Daria Nepriakhina/unsplash.com