Artykuł sponsorowany
Choć obostrzenia covidowe są już znoszone w całej Europie, zarówno wirus COVID-19, jak i inne choroby nadal panują w miejscach publicznych oraz placówkach medycznych. Zwłaszcza w szpitalach oraz gabinetach lekarskich dbanie o czystość i higienę jest bardzo istotne. Zobacz, jakie środki ochrony powinny być zapewnione w placówkach i gabinetach medycznych.
Gabinet lekarza to miejsce, w którym powinno być idealnie czyste i sterylne. Ludzkie ręce to jednak jedna z najbardziej brudnych części ciała ze wszystkich. Jednorazowe, lateksowe rękawiczki powinny być obecne w każdym gabinecie medycznym. Nie tylko pokój zabiegowy, lecz także pomieszczenia, gdzie przyjmuje nawet lekarz rodzinny powinny być wyposażone w pakiety sterylnych rękawiczek oraz zwykłe, gumowe rękawice. Do każdego badania, które wymaga kontaktu skóra do skóry, profesjonalny lekarz powinien chronić ręce. Również jako pacjent masz prawo zakładać rękawiczki, żeby utrzymywać czystość rąk i zapobiegać zakażeniom. Zwłaszcza, jeśli masz na dłoniach ranki lub zadrapania. Takie rękawiczki jednorazowe możesz kupić na stronie internetowej https://emka-sklep.com.pl/.
Choć w wielu miejscach maseczek nie trzeba już nosić, placówki medyczne nadal wymagają zasłaniania ust i nosa podczas wizyt lekarskich. W przychodniach lekarskich, szpitalach oraz innych placówkach medycznych przebywa bardzo wiele osób chorych, w tym pacjenci zakażeni COVID-19. Aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa oraz innych chorób, należy na ustach i nosie nosić maseczkę ochronną. Atestowane maseczki FFP2 oraz FFP3 kupisz w internetowym sklepie https://rcmedical.pl/. Certyfikowane i uznane przez WHO maseczki na twarz są skutecznym sposobem na to, by uchronić przed zarażeniem siebie i innych. Gabinety medyczne, w których w ciągu dnia przebywa naprawdę wiele chorych na rozmaite choroby pacjentów to miejsca szczególnego ryzyka. Warto chronić się przed infekcjami nosząc maseczkę.
Dłonie mają w ciągu dnia styczność z niezliczoną ilością różnych powierzchni, takich jak klamki, uchwyty, blaty i wiele innych. W związku z tym znajduje się na nich mnóstwo chorobotwórczych bakterii. Nie w każdej sytuacji istnieje możliwość umycia dłoni ciepłą wodą i mydłem. W takich momentach warto mieć pod ręką płyn do dezynfekcji skóry. Dyspensery z takimi środkami powinny być dostępne w placówkach medycznych, jednak nie zawsze tak jest. Noszenie w kieszeni czy torbie atomizera z płynem do dezynfekcji to wart wprowadzenia w życie nawyk.
Dezynfekcja powierzchni w szpitalach oraz gabinetach medycznych powinna być regularną, codzienną praktyką. Tylko w ten sposób można skutecznie pozbyć się wszystkich obecnych w pomieszczeniu bakterii, wirusów i grzybów. Wartym rozważenia rozwiązaniem jest także ozonowanie pomieszczeń, które jest najbardziej dokładną formą sterylizacji powierzchni nawet w bardzo trudno dostępnych miejscach.
Epidemia koronawirusa wykształciła w społeczeństwie ogromną świadomość tego, jak dbać o swoje zdrowie i chronić się przed chorobami. Nawyki wypracowane przez te dwa lata pozwalają na dużo skuteczniejsze unikanie infekcji, przeziębień oraz chorób wirusowych.
Zdj. główne: Maskmedicare Shop/unsplash.com