Polecamy
Na czym polega dezynfekcja?
Lifestyle

Na czym polega dezynfekcja?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dezynfekcja, nazywana też odkażaniem, ma na celu pozbycie się z dowolnego miejsca drobnoustrojów, do których można zaliczyć pasożyty, wirusy, bakterie i grzyby oraz ich formy przetrwalnikowe. Jest na szeroką skalę stosowana w szpitalach, zakładach kosmetycznych, a w dobie pandemii – w niemal każdym miejscu publicznym.

Dezynfekcja termiczna

Jednym z rodzajów dezynfekcji jest dezynfekcja termiczna. Można jej dokonać między innymi używając urządzenia SPUTNIK, przeznaczonego do zwalczania wirusów. Dezynfekcja termiczna polega na niszczeniu drobnoustrojów na elementach maszyn lub samochodów, które zostaną przeznaczone do oczyszczenia. Ponieważ mechanizm jej działania uwzględnia używanie wysokich temperatur, warto zdecydować się na nią wyłącznie w przypadku elementów odpornych na ciepło (około 70 stopni Celsjusza). Warto przy tym podkreślić, że ten rodzaj dezynfekcji jest bezpieczny dla ludzi i zwierząt, dlatego nie stwarza zagrożenia w przypadku używania go do odkażenia sprzętów używanych w obrębie gospodarstwa domowego.

Dezynfekcja chemiczna

Najpopularniejszym rodzajem dezynfekcji jest używanie środków chemicznych, które niszczą drobnoustroje. Do najchętniej używanych należą te mające w składzie alkohol etylowy albo izopropylowy, aldehydy, formaldehydy, fenole, czwartorzędowe sole amoniowe oraz metale ciężkie. Usuwanie drobnoustrojów w ten sposób jest bardzo proste i polega na nanoszeniu środka odkażającego na wybrane miejsce. Co ważne, mogą to być zarówno powierzchnie mebli czy elementy maszyn, jak i ludzkie ciało. Takie środki wykorzystywane są na przykład do dezynfekcji ran. Warto jednak pamiętać, że mogą one okazać się alergizujące dla ludzi i zwierząt, dlatego należy z uwagą czytać składy stosowanych detergentów.

Dezynfekcja profesjonalna

Samodzielne odkażanie sprzętów i powierzchni może nie być wystarczające w niektórych sytuacjach. Jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy, skorzystaj z usług DDD VACO, dostępnych tutaj: www.vaco.com.pl. Taki wybór może być wskazany szczególnie dla osób odpowiedzialnych za duże obiekty lub prowadzących własną działalność gospodarczą. Jeśli odpowiadasz za bezpieczeństwo sanitarne swoich pracowników lub budynków, w których przebywają, skorzystanie z usług zawodowców jest najlepszym wyborem.

Zdj. główne: Anastasia Nelen/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Urządzenia służące do nowoczesnego mrożenia żywności
Urządzenia służące do nowoczesnego mrożenia żywności
Przedstawiamy urządzenia, które przydadzą się do profesjonalnego mrożenia żywności. Zobacz najnowsze rozwiązania.
O jakie aspekty zadbać, prowadząc firmę?
O jakie aspekty zadbać, prowadząc firmę?
Prowadzenie własnej firmy to przede wszystkim duża odpowiedzialność, z której trzeba zdawać sobie sprawę. Zobacz, w jakich aspektach warto zwrócić się o pomoc do profesjonalistów, aby nie narobić sobie problemów, związanych z posiadaniem biznesu.
Sytuacje, w których warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa
Sytuacje, w których warto skorzystać z profesjonalnego doradztwa
Masz jakiś problem? Zobacz, kiedy skontaktować się z profesjonalnym doradztwem.
Ostatnie wpisy