Polecamy
Na czym polega dezynfekcja?
Lifestyle

Na czym polega dezynfekcja?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Dezynfekcja, nazywana też odkażaniem, ma na celu pozbycie się z dowolnego miejsca drobnoustrojów, do których można zaliczyć pasożyty, wirusy, bakterie i grzyby oraz ich formy przetrwalnikowe. Jest na szeroką skalę stosowana w szpitalach, zakładach kosmetycznych, a w dobie pandemii – w niemal każdym miejscu publicznym.

Dezynfekcja termiczna

Jednym z rodzajów dezynfekcji jest dezynfekcja termiczna. Można jej dokonać między innymi używając urządzenia SPUTNIK, przeznaczonego do zwalczania wirusów. Dezynfekcja termiczna polega na niszczeniu drobnoustrojów na elementach maszyn lub samochodów, które zostaną przeznaczone do oczyszczenia. Ponieważ mechanizm jej działania uwzględnia używanie wysokich temperatur, warto zdecydować się na nią wyłącznie w przypadku elementów odpornych na ciepło (około 70 stopni Celsjusza). Warto przy tym podkreślić, że ten rodzaj dezynfekcji jest bezpieczny dla ludzi i zwierząt, dlatego nie stwarza zagrożenia w przypadku używania go do odkażenia sprzętów używanych w obrębie gospodarstwa domowego.

Dezynfekcja chemiczna

Najpopularniejszym rodzajem dezynfekcji jest używanie środków chemicznych, które niszczą drobnoustroje. Do najchętniej używanych należą te mające w składzie alkohol etylowy albo izopropylowy, aldehydy, formaldehydy, fenole, czwartorzędowe sole amoniowe oraz metale ciężkie. Usuwanie drobnoustrojów w ten sposób jest bardzo proste i polega na nanoszeniu środka odkażającego na wybrane miejsce. Co ważne, mogą to być zarówno powierzchnie mebli czy elementy maszyn, jak i ludzkie ciało. Takie środki wykorzystywane są na przykład do dezynfekcji ran. Warto jednak pamiętać, że mogą one okazać się alergizujące dla ludzi i zwierząt, dlatego należy z uwagą czytać składy stosowanych detergentów.

Dezynfekcja profesjonalna

Samodzielne odkażanie sprzętów i powierzchni może nie być wystarczające w niektórych sytuacjach. Jeśli potrzebujesz profesjonalnej pomocy, skorzystaj z usług DDD VACO, dostępnych tutaj: www.vaco.com.pl. Taki wybór może być wskazany szczególnie dla osób odpowiedzialnych za duże obiekty lub prowadzących własną działalność gospodarczą. Jeśli odpowiadasz za bezpieczeństwo sanitarne swoich pracowników lub budynków, w których przebywają, skorzystanie z usług zawodowców jest najlepszym wyborem.

Zdj. główne: Anastasia Nelen/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kiedy należy rozliczyć podatek z Niemiec w Polsce? Obowiązki, z których musimy się wywiązać
Kiedy należy rozliczyć podatek z Niemiec w Polsce? Obowiązki, z których musimy się wywiązać
W poniższym artykule omówimy kluczowe aspekty, takie jak terminy składania deklaracji, zwrot podatku i inne istotne kwestie związane z rozliczeniem podatkowym.
Jakie korzyści wynikają z palenia pelletem drzewnym?
Jakie korzyści wynikają z palenia pelletem drzewnym?
Nie jest tajemnicą, że odnawialne źródła energii są coraz bardziej popularne. W dzisiejszych czasach wiele osób szuka sposobów na ograniczenie zużycia energii i zmniejszenie wpływu na środowisko naturalne. Jednym z takich źródeł jest pellet drzewny - paliwo, które powstaje z odpadów drzewnych, takich jak trociny, wióry i gałęzie. Coraz więcej ludzi decyduje się na to paliwo z kilku powodów.
Urządzenia, których nie powinno zabraknąć w inteligentnym budynku
Urządzenia, których nie powinno zabraknąć w inteligentnym budynku
Cenisz sobie bezpieczeństwo i wygodę? Sprawdź, jakie inteligentne urządzenia przydadzą Ci się w domu.
Ostatnie wpisy