Polecamy
Pomysły na własny sklep internetowy
Biznes i finanse

Pomysły na własny sklep internetowy

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Podczas lektury tego artykułu poznasz kilka kreatywnych pomysłów na własny sklep internetowy. Jeżeli myślisz o wejściu w branżę e-commerce, a także zwiększeniu przychodów, to coś dla Ciebie. Przedstawimy kilka branż, które mogą charakteryzować się tendencją wzrostową w kolejnych latach.

Co warto sprzedawać? – Poznaj przykłady i pomysły 

Wiele osób ciągle szuka różnych metod dywersyfikacji swoich zarobków i tutaj z pomocą przychodzi e-commerce. Branża charakteryzuje się bowiem tym, że o ile posiada się odrobinę kreatywności, pomysłów i wytrwałości, wraz z umiejętnościami marketingowymi, można w stosunkowo prosty sposób zacząć generować pierwsze sprzedaże. Jak? Oczywiście tworząc własny sklep internetowy na platformie Selly.pl. Tworząc go jednak musicie coś sprzedawać.

1. Artykuły spożywcze 

Polacy, jak wiele innych konsumentów z reszty świata, przenoszą się z zakupami do internetu. W pewnej części również z tymi spożywczymi. Jeżeli myślisz o lokalnym biznesie i powtarzalnej, częstej sprzedaży, pomyśl o tym. Artykuły spożywcze we własnym sklepie internetowym to prawie jak targ (który wszyscy kochają) online.

2. Wyposażenie dla domu i ogrodu 

Dekoracji, elementów do wnętrz i podobnych rzeczy, zwiększających estetykę powierzchni, w których żyjemy, nigdy dość. Nawet w sytuacji, gdy w naszym kraju udzielanych jest mniej kredytów, istnieje duża grupa ludzi poszukująca np. specyficznego rodzaju biurek, krzeseł, dekoracji, świeczek i innych. Znajdź swoją niszę, by nie mówić do wszystkich i wybierz produkty, w które wierzysz (i masz dla nich dostawcę). Później pozostaje wykorzystać wiedzę marketingową i umiejętności ku temu, aby wygenerować satysfakcjonujący wynik sprzedażowy w 2023 roku. 

3. Ekologiczne produkty 

Tworzenie społeczności w marketingu uznaje się za jeden z najtrudniejszych, a jednocześnie najlepszych rodzajów działań. Warto więc rozważyć stworzenie i sprzedaż produktów, które jednocześnie wpływają korzystnie na środowisko i czynią pewną społeczność (już istniejącą) zaangażowaną w rozpromowanie oferty. Tutaj, gdy będziesz chciał wybrać jeden produkt, masz ogromny wybór. Jedną z opcji jest rzucenie okiem na narzędzie Google Trends i przeanalizowanie popularności różnych artykułów w różnym czasie. 

4. Produkty cyfrowe 

Znasz się na czymś? Posiadasz umiejętności w zakresie technologii, ogrodnictwa lub w inne niszy? Pomyśl o tym, aby sprzedawać w internecie swoje produkty cyfrowe. Często stworzenie ich będzie kosztowało Cię odrobinę czasu, nauki i sprzętu, a efekt tej pracy będziesz mógł sprzedawać przez całe lata. Przykładami takich produktów cyfrowych mogłyby być ebooki, kursy internetowe, a nawet podcast dla zamkniętej społeczności, newsletter lub grupa na Facebooku (skupiona wokół konkretnego tematu). 

5. Branża Beauty 

W medycynie estetycznej i kosmetologii, jeżeli chodzi o rozwój w europie, końca nie widać! Akcesoria, zapachy, materiały, kremy, lakiery, maseczki i ogromna ilość innych produktów nabiera popularności wśród współczesnych konsumentów, którzy chcą dbać o siebie. Szukając inspiracji dla własnego sklepu internetowego weź pod uwagę właśnie akcesoria i środki do pielęgnacji i dbania o własny wygląd. 

6. Upominki lub produkty hand-made 

Kolejny kreatywny pomysł, który możesz zrealizować na własną rękę w domu, to różnego rodzaju produkty hand-made, a także zestawy prezentowe. Wymyślając np. dekorację do domu, akcesorium dla zwierzęcia lub coś funkcjonalnego, robione przez Ciebie w sposób ręczny, masz całkiem niezłe szanse na zdobycie publiki w mediach społecznościowych. 

Jeżeli już wpadniesz na taki pomysł, kolejnym krokiem mogłoby być wykonanie zestawów prezentowych z nim. Wtedy dasz swoim potencjalnym odbiorcom dodatkowy pretekst ku dokonaniu zakupów. To sprawdzona metoda, którą przed Tobą wypróbowało już wielu artystów. Tego rodzaju eksperymenty pomagają zamienić pasję w pracę.  

Podsumowanie 

Mamy nadzieję, że powyższe pomysły będą dla Was inspiracją dla własnego sklepu internetowego. A jeżeli myślisz o tym, gdzie stworzyć wspomniany sklep szybko i niskim kosztem, bez prowizji – sprawdź stronę Selly.pl. Powinna Ci w tym pomóc. To oprogramowanie do prowadzenia i tworzenia sklepów internetowych dla profesjonalnych sprzedawców.

Fot.: materiał prasowy Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie prezenty kupić pracownikom na święta?
Jakie prezenty kupić pracownikom na święta?
Chcesz, żeby w Twojej firmie zapanowała prawdziwie świąteczna atmosfera? Sprawdź, jak obdarować swoich pracowników. Spraw, by ludzie, których zatrudniasz, poczuli się ważni i docenieni.
Pomysły na reklamowanie sklepu online
Pomysły na reklamowanie sklepu online
Dowiedz się, jak możesz skutecznie zareklamować swój sklep internetowy, aby mieć pewność, że odniesie on znaczący sukces.
Lusterko montowane do ściany – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?
Lusterko montowane do ściany – na co zwrócić uwagę podczas zakupu?
Co musisz sprawdzić, gdy będziesz szukać idealnego lusterka do swojej porannej toalety?
Ostatnie wpisy