Polecamy
Pomysły na własny sklep internetowy
Biznes i finanse

Pomysły na własny sklep internetowy

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Podczas lektury tego artykułu poznasz kilka kreatywnych pomysłów na własny sklep internetowy. Jeżeli myślisz o wejściu w branżę e-commerce, a także zwiększeniu przychodów, to coś dla Ciebie. Przedstawimy kilka branż, które mogą charakteryzować się tendencją wzrostową w kolejnych latach.

Co warto sprzedawać? – Poznaj przykłady i pomysły 

Wiele osób ciągle szuka różnych metod dywersyfikacji swoich zarobków i tutaj z pomocą przychodzi e-commerce. Branża charakteryzuje się bowiem tym, że o ile posiada się odrobinę kreatywności, pomysłów i wytrwałości, wraz z umiejętnościami marketingowymi, można w stosunkowo prosty sposób zacząć generować pierwsze sprzedaże. Jak? Oczywiście tworząc własny sklep internetowy na platformie Selly.pl. Tworząc go jednak musicie coś sprzedawać.

1. Artykuły spożywcze 

Polacy, jak wiele innych konsumentów z reszty świata, przenoszą się z zakupami do internetu. W pewnej części również z tymi spożywczymi. Jeżeli myślisz o lokalnym biznesie i powtarzalnej, częstej sprzedaży, pomyśl o tym. Artykuły spożywcze we własnym sklepie internetowym to prawie jak targ (który wszyscy kochają) online.

2. Wyposażenie dla domu i ogrodu 

Dekoracji, elementów do wnętrz i podobnych rzeczy, zwiększających estetykę powierzchni, w których żyjemy, nigdy dość. Nawet w sytuacji, gdy w naszym kraju udzielanych jest mniej kredytów, istnieje duża grupa ludzi poszukująca np. specyficznego rodzaju biurek, krzeseł, dekoracji, świeczek i innych. Znajdź swoją niszę, by nie mówić do wszystkich i wybierz produkty, w które wierzysz (i masz dla nich dostawcę). Później pozostaje wykorzystać wiedzę marketingową i umiejętności ku temu, aby wygenerować satysfakcjonujący wynik sprzedażowy w 2023 roku. 

3. Ekologiczne produkty 

Tworzenie społeczności w marketingu uznaje się za jeden z najtrudniejszych, a jednocześnie najlepszych rodzajów działań. Warto więc rozważyć stworzenie i sprzedaż produktów, które jednocześnie wpływają korzystnie na środowisko i czynią pewną społeczność (już istniejącą) zaangażowaną w rozpromowanie oferty. Tutaj, gdy będziesz chciał wybrać jeden produkt, masz ogromny wybór. Jedną z opcji jest rzucenie okiem na narzędzie Google Trends i przeanalizowanie popularności różnych artykułów w różnym czasie. 

4. Produkty cyfrowe 

Znasz się na czymś? Posiadasz umiejętności w zakresie technologii, ogrodnictwa lub w inne niszy? Pomyśl o tym, aby sprzedawać w internecie swoje produkty cyfrowe. Często stworzenie ich będzie kosztowało Cię odrobinę czasu, nauki i sprzętu, a efekt tej pracy będziesz mógł sprzedawać przez całe lata. Przykładami takich produktów cyfrowych mogłyby być ebooki, kursy internetowe, a nawet podcast dla zamkniętej społeczności, newsletter lub grupa na Facebooku (skupiona wokół konkretnego tematu). 

5. Branża Beauty 

W medycynie estetycznej i kosmetologii, jeżeli chodzi o rozwój w europie, końca nie widać! Akcesoria, zapachy, materiały, kremy, lakiery, maseczki i ogromna ilość innych produktów nabiera popularności wśród współczesnych konsumentów, którzy chcą dbać o siebie. Szukając inspiracji dla własnego sklepu internetowego weź pod uwagę właśnie akcesoria i środki do pielęgnacji i dbania o własny wygląd. 

6. Upominki lub produkty hand-made 

Kolejny kreatywny pomysł, który możesz zrealizować na własną rękę w domu, to różnego rodzaju produkty hand-made, a także zestawy prezentowe. Wymyślając np. dekorację do domu, akcesorium dla zwierzęcia lub coś funkcjonalnego, robione przez Ciebie w sposób ręczny, masz całkiem niezłe szanse na zdobycie publiki w mediach społecznościowych. 

Jeżeli już wpadniesz na taki pomysł, kolejnym krokiem mogłoby być wykonanie zestawów prezentowych z nim. Wtedy dasz swoim potencjalnym odbiorcom dodatkowy pretekst ku dokonaniu zakupów. To sprawdzona metoda, którą przed Tobą wypróbowało już wielu artystów. Tego rodzaju eksperymenty pomagają zamienić pasję w pracę.  

Podsumowanie 

Mamy nadzieję, że powyższe pomysły będą dla Was inspiracją dla własnego sklepu internetowego. A jeżeli myślisz o tym, gdzie stworzyć wspomniany sklep szybko i niskim kosztem, bez prowizji – sprawdź stronę Selly.pl. Powinna Ci w tym pomóc. To oprogramowanie do prowadzenia i tworzenia sklepów internetowych dla profesjonalnych sprzedawców.

Fot.: materiał prasowy Klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Poszukiwanie pracy – o czym pamiętać?
Poszukiwanie pracy – o czym pamiętać?
9 rad, które pomogą Ci skutecznie znaleźć wymarzoną pracę!
Na czym polega witarianizm?
Na czym polega witarianizm?
Czym jest witarianizm? Jakie ma zalety i wady?
Jak chronić elektronikę?
Jak chronić elektronikę?
Masz dużo elektroniki w swoim domu? Zobacz, jak dobrze ją chronić.
Ostatnie wpisy