Polecamy
Organizacja przyjęcia firmowego – o co zadbać?
Biznes i finanse

Organizacja przyjęcia firmowego – o co zadbać?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Ciepła pogoda sprzyja organizacji przyjęć plenerowych, w tym firmowych imprez. Integracja pracownicza, wspólne świętowanie sukcesów czy jubileuszy podnosi morale w zespole i sprawia, że zatrudnione osoby zbliżają się do siebie. Urządzenie takiego przyjęcia jest zazwyczaj sporym wyzwaniem logistycznym i może być bardzo wymagające. Podpowiadamy, o co zadbać przy organizacji firmowej imprezy.    

Naczynia i sprzęt cateringowy   

Zabawy dla całej firmy to wydarzenia, w których bierze udział wiele osób jednocześnie. Takie przyjęcie nie może obyć się bez jedzenia, a to z kolei wymaga zapewnienia wszystkim uczestnikom talerzy i sztućców. Nawet zwykły grill wiąże się z zakupem naczyń dla każdej przybyłej osoby. Jednorazowe talerzyki i sztućce są najczęściej wykonane z plastiku. Choć kosztują niewiele, są bardzo szkodliwe dla środowiska. Biodegradowalne materiały, takie jak folia ze skrobi czy naczynia z otrębów mają już z kolei dużo wyższą cenę niż ich odpowiedniki z plastiku. Złotym środkiem wydają się naczynia papierowe, które, choć nadal są odpadem zmieszanym, rozkładają się najszybciej. 

Jeśli w firmie odbywa się rocznie wiele imprez i przyjęć, warto zastanowić się nad zakupem zastawy na takie okazje. Na stronie unigastro.pl znajdziesz zarówno elementy zastawy, takie jak miski i talerze, jak i sztućce, a nawet urządzenia cateringowe. Te również mogą się przydać do utrzymywania temperatury potraw lub gorących napojów. Kupisz tam także szkło, kieliszki i naczynia do serwowania.   

Namiot imprezowy   

Imprezy plenerowe to wiosną i latem wspaniały sposób na spędzanie wolnego czasu i integrację w firmie. Pogoda, nawet w pełni lata, bywa jednak kapryśna i może okazać się, że piękne słońce i błękitne niebo w moment zamienią się w szalejącą ulewę. Na takie sytuacje warto mieć dach nad głową, nawet w plenerze. Wypożyczenie namiotu imprezowego to idealne rozwiązanie na firmowe przyjęcie. Jeśli na zabawie planowane są tańce, najlepiej sprawdzi się wariant namiotu z parkietem, z kolei zwykły grill może odbyć się na trawie. W przypadku załamania pogody można do namiotu wynająć parasole grzewcze, które skutecznie podnoszą temperaturę, nawet, jeśli na zewnątrz szaleje wichura. Na stronie internetowej https://turbonamioty.pl/ możesz przeczytać więcej na temat imprezowych namiotów, ich zastosowań, zalet oraz akcesoriów, jakie można do nich wypożyczyć. 

Dodatkowe atrakcje na przyjęciu   

W zależności od tego, jaki charakter ma organizowana przez Ciebie zabawa, warto zapewnić odpowiednie atrakcje w czasie wieczoru. Dobra muzyka to podstawa nawet na zwykłej domówce, dlatego nie zapominaj o oprawie muzycznej imprezy. Na większe przyjęcie możesz nawet zatrudnić DJ’a i wodzireja, którzy poprowadzą cały wieczór i zadbają o to, by goście dobrze się bawili. Pokazy taneczne, akrobatyczne czy barmańskie to również bardzo popularny na firmowych przyjęciach przerywnik. Efektowne występy artystyczne urozmaicają imprezy i zostają w pamięci gości przez długi czas. 

Jeśli pozwala na to budżet, można też na przyjęcie zaprosić celebrytę, zorganizować na przykład koncert znanego muzyka, wywiad z aktorem czy motywacyjny wykład coacha. Będzie to zdecydowanie najbardziej efektowna atrakcja. 

Dodatkowym urozmaiceniem imprezy może być barman, bar lodowy, słodki lub wiejski stół albo fotobudka. Te atrakcje kojarzą się w tych czasach przede wszystkim z weselami, ale będą też bardzo miłym akcentem w czasie przyjęcia firmowego.

Zdj. główne: Antenna/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*