Polecamy
Poszukiwanie pracy – o czym pamiętać?
Rozwój osobisty

Poszukiwanie pracy – o czym pamiętać?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Poszukiwanie pracy może być męczącym i frustrującym zajęciem, szczególnie, gdy przed długi czas nie otrzymujemy odpowiedzi na wysyłane CV. Są jednak sposoby, które pozwolą Ci na znalezienie pracy znacznie szybciej. Oto one:

Zacznij szukać pracy jeszcze na studiach 

Jeżeli jeszcze studiujesz i nie rozpocząłeś swojej ścieżki zawodowej, nie trać czasu! Poszukiwania pracy możesz zacząć już na studiach, najlepiej na czwartym lub piątym roku. Możesz wysyłać swoje CV do interesujących Cię firm oraz dzwonić, by dowiedzieć się, na jakie stanowiska planowana jest rekrutacja.

Podejmuj się praktyk i staży

Jeżeli natrafisz na praktyki lub staż, które pomogą Ci zdobyć doświadczenie w interesującej Cię ścieżce zawodowej, nie wahaj się ani chwili! Nabierzesz doświadczenia, a przy okazji w Twoim CV będzie widoczne konsekwentne zainteresowanie danym tematem.

Dobre CV

Popracuj nad swoim CV. Większość rekruterów odrzuca zgłoszenia, gdyż znajdują się w nich błędy ortograficzne, interpunkcyjne oraz literówki. Świadczy to o lekceważącym podejściu do pracy kandydata. Przed wysłaniem CV, dobrze jest dać je komuś innemu do przeczytania, by wyłapał popełnione błędy.

Nie kłam w CV

Jak dobrze wiadomo, kłamstwo ma krótkie nogi i prędzej czy później wyjdzie na jaw. Nie koloryzuj więc swojego CV, nie pisz w nim o umiejętnościach, których nie masz oraz o pracach, których nie wykonywałeś. Jeżeli zamierzasz dołączyć zdjęcie, pamiętaj o tym, by było ono jak najbardziej profesjonalne.

Bądź sobą podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Podobna praktyka obowiązuje podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Zachowuj się na niej naturalnie i nie koloryzuj swojego życiorysu. Mów prawdę na temat powodów zwolnienia z pracy lub przerwy w zawodzie. Rekruter ma prawo zadzwonić do Twojego poprzedniego pracodawcy, a wtedy wszystkie kłamstwa wyjdą na jaw.

Szukaj pracy na wiele sposobów

Nie ograniczaj się do jednego sposobu poszukiwania pracy. Jeżeli potrzebna Ci jest praca na już, mów o tym swoim znajomym oraz rodzinie. Być może ktoś słyszał o wakacie na stanowisku, które może być dla Ciebie interesujące. Szukaj zatrudnienia na portalach internetowych, ale również kontaktuj się z firmami bezpośrednio. Pomocna może okazać się również rozmowa z doradcą zawodowym, dostępnym w urzędzie pracy.

Bądź elastyczny

Nowa praca często może wiązać się z dodatkowymi dojazdami lub nawet zmianą miejsca zamieszkania. Przed rozpoczęciem poszukiwania pracy, zastanów się, czy jesteś gotowy na takie zmiany w swoim życiu. Być może pewne wyrzeczenia pozwolą Ci na znalezienie pracy Twoich marzeń.

Zrób analizę rynku

Nie da się ukryć, że człowiek pracuje po to, by móc zarobić pieniądze. Przed udaniem się na rozmowę kwalifikacyjną, sprawdź, jakie są średnie zarobki na Twoim stanowisku. Dzięki temu będziesz mógł realnie negocjować stawkę, bez obawy, że Twoje wynagrodzenie będzie psuło rynek.

Bądź kreatywny

Przypuszcza się, że osoby, które dziś wchodzą na rynek pracy, będą musiały przebranżowić się nawet kilka razy w życiu. Nie bój się więc nowych wyzwań, ucz się nowych rzeczy, bądź aktywny na rynku pracy. Tylko wtedy możesz naprawdę osiągnąć sukces.

Fot.:  Andrea Piacquadio/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Tworzenie własnego projektu z wykorzystaniem modułów Raspberry Pi: praktyczny przewodnik dla pasjonatów elektroniki
Tworzenie własnego projektu z wykorzystaniem modułów Raspberry Pi: praktyczny przewodnik dla pasjonatów elektroniki
Odkryj praktyczny przewodnik dla pasjonatów elektroniki, jak tworzyć własne projekty z wykorzystaniem modułów Raspberry Pi. Zrozum technologię, wykorzystaj gotowe schematy, stwórz swój unikalny projekt!
Małe kwoty, wielkie możliwości: przewodnik po inteligentnym inwestowaniu
Małe kwoty, wielkie możliwości: przewodnik po inteligentnym inwestowaniu
W Polsce przyjęło się sądzić, że na inwestowanie pieniędzy stać tylko bogatych, bo tylko oni dysponują nadwyżkami pieniędzy.
Gdzie kupić wyposażenie do salonu urody?
Gdzie kupić wyposażenie do salonu urody?
Wyposażenie do salonu urody: gdzie znaleźć najlepsze oferty? Przewodnik po różnych źródłach zakupu dla profesjonalistów branży.
Ostatnie wpisy